Autoasistence

Autoasistenci oceníte, kdykoliv se vydáváte na svou dovolenou autem. Ochrání totiž vás i vaše vozidlo v případě komplikací na cestách, které vás mohou snadno potkat. 

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je to autoasistence v zahraničí?

Autoasistence na cestách je pojištění, které vám pomůže při problémech s vozem za hranicemi České republiky. Může zahrnovat například výjezd servisního technika, odtah vozu, zajištění náhradního vozidla, ubytování i dopravy

Proč mít autoasistenci?

Autoasistence může být velmi užitečná zvláště v případech, kdy plánujete jet na dovolenou autem a neovládáte místní jazyk, nebo nemáte dostatečné znalosti o místních zákonech a předpisech. Uvidíte, že se vám s autoasistencí bude cestovat mnohem klidněji, protože budete mít jistotu toho, že v případě nesnází budete mít k dispozici rychlou a spolehlivou pomoc. 

Spočítat cestovní pojištění

K čemu se vztahuje autoasistence?

Autoasistence kryje širokou škálu rizik, která vás mohou na cestách na dovolenou potkat. Obvykle se autoasistence vztahuje na:

 • poruchy a nehody auta,
 • odcizení auta,
 • vandalismus, který způsobí nepojízdnost auta,
 • defekt pneumatiky,
 • vybití baterie,
 • dočerpání paliva i načerpání špatného paliva,
 • ztracení klíčů od auta i jejich zabouchnutí ve voze.

Přesné krytí vždy záleží na konkrétní pojišťovně a jejím pojistném produktu. Všechny potřebné informace najdete vždy v pojistných podmínkách smlouvy zvoleného cestovního pojištění.

Autoasistence k cestovnímu pojištění

Cestovní pojištění autoasistence si snadno sjednáte ke standardnímu cestovnímu pojištění. Stačí ho v online kalkulačce přidat jako jedno z volitelných připojištění a během pár kliknutí myší před sebou uvidíte nabídky jednotlivých pojišťoven. Ty si můžete také upravovat – přidávat připojištění nebo si vybrat míru vašeho zajištění na cestách. Pojistný produkt, který se vám bude líbit nejvíce, pak přes online kalkulačku také snadno sjednáte, přičemž vám pojistná smlouva během chvíle přijde do vaší e-mailové schránky.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 000 8 000 000neomezeno
Pojištění úrazu300 000300 000600 000
Pojištění odpovědnosti2 000 0003 000 00010 000 000
Pojištění zavazadelNE20 00050 000
AutoasistenceANOANOANO
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
Cena877 Kč931 Kč1 617 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu do Chorvatska pro čtyřčlennou rodinu – dva dospělí (30 a 29 let), dvě děti (7 a 5 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 7. 5. 2023.

Spočítat cestovní pojištění

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. 

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.