Cestovní pojištění do zahraničí

Sjednejte si to nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí z pohodlí domova. Snadno, rychle a levně s pomocí naší online kalkulačky.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Porovnejte si nabídky cestovního pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění do zahraničí kryje především léčebné výlohy, pokud v cizině onemocníte nebo přijdete k úrazu. 

Součástí jsou také asistenční služby, na které se v případě krize můžete obrátit o radu. Kromě správného postupu vám mohou pomoci i s tlumočením. Ve vážných případech zajistí repatriaci, tedy převezení pacienta či jeho ostatků zpět domů. Je to nepříjemná představa, ale pojištění vám tak může ušetřit stovky tisíc korun.

K cestovnímu pojištění si můžete sjednat i další připojištění. K základnímu pojištění léčebných výloh lidé často přiobjednávají i úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti či pojištění storna zájezdu.

 

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Co získáte s cestovním pojištěním?

 • Krytí léčebných výloh v zahraničí – neodkladné operace, léky, hospitalizaci atd.
 • Asistenční službu v českém jazyce
 • Úhradu a zajištění repatriace
 • Možnost dalších připojištění jako jsou pojištění vozidla, zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další

Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?

Ideální by bylo užít si dovolenou bez starostí, ale je dobré se připravit i na nepříjemné situace. Bolest zubu se dá v zahraničí poměrně snadno a rychle vyřešit, ale naúčtovaná částka od soukromé ordinace může také pěkně zabolet. Proto radíme cestovní pojištění zodpovědně zvážit.

Nejjednodušší způsob, je sjednat si cestovní pojištění online. Hledání vám usnadní chytrá kalkulačka, díky které budete mít všechny nabídky srovnané jako na dlani. A nemusíte proto ani vstát z gauče. Celé pojištění zařídíte s mobilem či počítačem online. Navíc se zajímavými slevami.

Sjednat cestovní pojištění online

Jak vybrat cestovní pojištění?

Typ a cenu cestovního pojištění ovlivňuje několik faktorů:

 • Cílová země vaší cesty
 • Věk cestujících
 • Délka pobytu v zahraničí
 • Rozsah krytých rizik a výše pojistných limitů
 • Co plánujete na dovolené podnikat – leháro na pláži, adrenalinové sporty, práci, studium atd.

 

Zajímejte se také o to, jaké další připojištění pojišťovna nabízí, zda se pojištění vztahuje i na covid‑19, jaká rizika budete mít pokrytá a do jakých částek. 

Sami nejlépe víte, jak chcete svou dovolenou strávit. Podle toho zvolte nejvýhodnější pojištění a připojištění. Jestli cestujete s drahým vybavením a kufry, bude se vám hodit pojištění právě na ně. Chápeme, že některé události se těžko předvídají. Můžete například před cestou onemocnět nebo propásnout let. Pokud vás trápí právě to, zařiďte si pojištění storna zájezdu a pojištění pro případ zmeškání nebo storna letu.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Základní pojištění, které kryje jen minimum rizik, vás vyjde na pár korun denně.

Pojišťovny většinou nabízí několik balíčků. Ty nejlevnější kryjí jen základní rizika, v případě nehody pojišťovna navíc proplatí jen poměrně nízkou částku. S cenou balíčku ale roste i počet krytých rizik a cena, kterou za vás pojišťovna případně zaplatí. 

Obecně lze říct, že čím více rizik si budete přát od pojišťovny pokrýt a s čím vyššími pojistnými limity (kolik vám pojišťovna ve finále zaplatí), tím dražší pojištění bude.

Při sjednání pojištění online většinou získáte slevu, a to až 50 %.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Pozor na rizikové a nepojistitelné sporty

Každá pojišťovna má svůj seznam sportů, které považuje za adrenalinové, tedy víc rizikové. 

Vezměte proto v úvahu, co plánujete v zahraničí zkusit. Třeba takové potápění v hloubce nad 30 metrů nebo sjezd na horských kolech už bývají řazené mezi rizikové sporty a běžné pojištění by úrazy nepokrylo. Některé aktivity jako třeba sjezd na sněžném skútru jsou navíc řazené mezi nepojistitelné.

Pojištění auta do zahraničí

Nikdo se nechceme na silnici setkat s poruchou či nehodou. O to víc, pokud jsme v cizí zemi, ve které se nemusíme dobře dorozumět či zorientovat. Bez pojištění vám navíc zůstane rozbité auto a škody, které si musíte uhradit ze své kapsy. 

Proto doporučujeme k povinnému ručení pořídit i havarijní pojištění. Pokud máte pocit, že ho nepotřebujete na stálo, můžete si sjednat jen krátkodobé pojištění auta do zahraničí.

U koho si sjednat cestovní pojištění?

Na výběr máte ze spousty pojišťoven. Každá vám nabídne jiné produkty a podmínky. Proto doporučujeme předem promyslet, co má vaše pojištění obsahovat a pak už jen zvolit nejvýhodnější nabídku. To zvládnete s chytrou kalkulačkou, která vám nabídky pojištění úhledně srovná a to i s nabídkami připojištění.

Mezi nabídky pojištění patří:

 • Allianz cestovní pojištění
 • AXA Assistance cestovní pojištění
 • ČSOB Pojišťovna cestovní pojištění
 • ERGO cestovní pojištění
 • Evropská pojišťovna cestovní pojištění
 • Pojišťovna VZP cestovní pojištění
 • Slavia pojišťovna cestovní pojištění
 • TOP cestovní pojištění
 • UNIQA cestovní pojištění
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Můžu připojistit psa do zahraničí?

Ano, cestovní pojištění můžete zařídit i svým domácím mazlíčkům, včetně psů. Pokud by pejsek v zahraničí utrpěl zranění nebo onemocněl, pokryje léčbu cestovní pojištění pro zvířata. 

Buď můžete pejskovi zařídit zdravotní pojištění, které pokryje i cestu do zahraničí, nebo mu sjednáte připojištění ke svému cestovnímu pojištění. Pro případ, že by pejsek v zahraničí něco zničil, doporučujeme zvážit připojištění odpovědnosti.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.