Pojištění auta a vozidel

Jezděte bez starostí díky spolehlivému autopojištění. Ze zákona musíte mít jen povinné ručení, často se ale vyplatí sjednat si i havarijní pojištění v rámci výhodného balíčku. To navíc dnes zvládnete za pár minut online.

Sjednat pojištění online

Co je pojištění auta

Své vozidlo můžete pojistit dvěma způsoby. Prvním je povinné ručení, které musíte mít ze zákona. Ochrání vás v případě, že způsobíte svým vozidlem škody jiným. Druhé, dobrovolné, je havarijní pojištění. To vám pokryje škody na vašem vozidle. Ať už si hodláte sjednat jakékoli pojištění, buďte obezřetní. Ne vždy se vyplatí koukat po tom nejlevnějším.

Jak vybrat to nejlepší pojištění auta online

Nejlevnější nemusí znamenat nutně to nejlepší. Ale jak si porovnat všechny parametry a zbytečně nepřeplácet? Využijte online srovnání pojištění auta.

Myslete i na to, že každý rok se ceny pojištění mění. Proto je dobré si jednou za čas udělat přehled o nabídkách různých pojišťoven – ideálně pokud se blíží čas výročí vaší smlouvy. Tu můžete vypovědět nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období.

Cenu pojištění ovlivňuje několik faktorů. Mezi ně patří například druh a užívání vozu, objem a výkon motoru, rok výroby, ale také informace o majiteli vozidla, pojistníkovi anebo počtu měsíců bez nehod. Ve výsledku to znamená, že dva různí řidiči stejného vozu mohou platit rozdílnou výši pojistného.

Kromě ceny se zaměřte i na pojistné limity. Minimální částka stanovená zákonem je 35 milionů škody na majetku a 35 milionů škody na zdraví – ne vždy je ale schopná pokrýt všechny škody. Proto limitům věnujte speciální pozornost.

Pojištění byste ale vždy měli přizpůsobit především svým potřebám. Pokud s autem jezdíte na dlouhé cesty do zahraničí, uvítáte jiné služby než při dojíždění do práce.

Porovnání pojištění auta během pár minut

Srovnejte si přehledně všechny nabídky velkých pojišťoven na jednom místě. Pokud si při výběru nebudete vědět rady, vždy se můžete obrátit na naše specialisty, kteří vám rádi pomohou.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Ostatní často hledají

Povinné ručení Kalkulačka povinného ručení Havarijní pojištění Kalkulačka havarijního pojištění Co je spoluúčast Srovnání havarijního pojištění Srovnání povinného ručení Kdo je pojistník Cestovní pojištění Pojištění domácnosti