Cestovní pojištění srovnání

 • Zařiďte si cestovní pojištění online se slevou až 50 %.
 • Online srovnávač vám pomůže najít nejlepší podmínky i ceny.
 • Máme pro vás srovnání i ročních cestovních pojištění.
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Sjednejte si cestovní pojištění online

Chystáte se na cestu do zahraničí a teď hledáte to nejvýhodnější cestovní pojištění? Naše chytrá kalkulačka vám za pár minut srovná všechny nabídky. Pojištění sjednáte v klidu doma přes telefon nebo počítač a všechny dokumenty obdržíte na e-mail. Cestovní pojištění vám může ušetřit nervy i peníze, tak na něj nezapomeňte. Stihnete ho zařídit i pár hodin před odjezdem. Při sjednání cestovního pojištění online navíc získáte slevu až 50 %.

U koho sjednat cestovní pojištění?

Každá pojišťovna má své balíčky, které se liší službami, výší pojistných limitů (kolik za vás v případě potíží zaplatí) a samozřejmě cenou. Porovnejte si nabídky a vyberte si tu nejlepší možnost. Vyberte si tu, která vám nabídne nejvýhodnější podmínky a pomůže pokrýt ta rizika, proti kterým se chcete raději pojistit.

Porovnat cestovní pojištění

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění kryje především náklady na léčbu a asistenční službu. Na tu se můžete v případě potíží telefonicky obrátit o radu nebo pomoc. Kromě toho si můžete sjednat další připojištění. Ty budete vybírat podle účelu vaší cesty a možných rizik.

Co vše si můžete pojistit na cesty?

Léčebné výlohy

Ceny za lékařskou péči se v každé zemi liší a při troše smůly na vás mohou padnout milionové účty za léčebné výlohy. Proto je tu cestovní pojištění, které vám pomůže pokrýt náklady za zdravotní péči. Jak moc, to záleží na tom, jak vysoké limity léčebných výloh zvolíte. Například mimo Evropu, především do USA, doporučujeme zvolit výši alespoň 5 milionu Kč.

Asistenční služby

Pokud se stane nějaký průšvih, obrátíte se na tuto službu o pomoc a radu, jak správně postupovat. Pomohou vám najít lékaře nebo zajistit komunikaci v cizím jazyce.

Úrazové pojištění

Taková zlomená noha může způsobit pěkné komplikace. Nebudete například moci odřídit cestu domů nebo po návratu domů chodit do zaměstnání. Proto je tu úrazové pojištění, které vám pomůže uhradit zdravotní pomůcky nebo nahradí ušlý zisk.

Pojištění zavazadel

V případě ztráty nebo odcizení zavazadel vám pojištění pokryje náklady na věci, které jste s sebou na cestách měli. Například oblečení a suvenýry. Některé věci se ale pojistit nedají – například umělecká díla nebo finanční hotovost. Proto si seznam těchto věcí vždy ověřte.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Chvilka nepozornosti a na lyžích do někoho narazíte. Pojištění odpovědnosti za škodu vám pomůže uhradit vzniklé škody na zdraví a majetku třetích osob. Pojištění vás ochrání jen u neúmyslných činů a také nesmíte škodu způsobit pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Pokud těsně před odjezdem na dovolenou onemocníte a nebudete moct odjet, cestovní kancelář vám vrátí jen část peněz zpět. Zbytek si nechá jako storno poplatek. Díky pojištění storna zájezdu dostanete většinu svých peněz zpět. Čím dražší je vaše dovolená, tím více pojištění doporučujeme. Jinak se mávne rukou nad cenou víkendového zájezdu a jinak nad 14denní dovolenou u moře za desítky tisíc.

Vybrat připojištění

Vyplatí se roční cestovní pojištění?

Cestujete často na dovolené nebo služební cesty do zahraničí? Doporučujeme zvážit dlouhodobé roční cestovní pojištění. Díky němu nemusíte před každou cestou uzavírat nové pojištění, a navíc ve výsledku ušetříte. 

Jestli vás tato služba zaujala, zadejte do naší kalkulačky jako typ pojištění opakovaných pobytů a během chvilky před sebou budete mít srovnání všech ročních cestovních pojištění.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.