Cestovní pojištění do Itálie

  • Užijte si dovolenou v Itálii bez starostí.
  • Sjednejte si cestovní pojištění do Itálie online se slevou až 50 %.
  • Lyžování v Alpách či ferraty? Neriskujte a zařiďte si vhodné pojištění.
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Proč se vyplatí mít do Itálie cestovní pojištění?

Lákají vás italské pláže, pizza, plavání v moři a adrenalinu v italských Dolomitech? Nenechte se zaskočit nemocí či úrazem a dobře se pojistěte.

Jestli do vás někdo vrazí v prudké rychlosti na lyžích nebo na dálnici autem bohužel neovlivníte. A takový převoz vrtulníkem vás může stát i přes půl milionu Kč. Cestovní pojištění vás přitom vyjde jen na pár set korun a bohatě ušetří vaši peněženku.

Když si nevyberete vhodné pojištění, musíte se připravit na to, že téměř vše zaplatíte z vlastní kapsy. V rámci Evropské unie sice využijete Evropský průkaz zdravotního pojištění, s tím ale pokryjete opravdu jen ty nejnutnější zákroky. Zbytek bude celý na vás, a to s vysokou spoluúčastí.

Jak si vybrat cestovní pojištění do Itálie?

Standardní cestovní pojištění do zahraničí vám pomůže pokrýt náklady spojené s nemocí a úrazem. V případě hospitalizace, ošetření, nákupu léků či nutných převozů můžete být klidnější, že peníze nepůjdou z vaší kapsy. 

U většiny pojišťoven budete mít na výběr z několika balíčků, které jsou odstupňované podle výše pojistných částek. Obecně platí, že čím vyšší pojistné plnění si s pojišťovnou sjednáte, tím vyšší bude cena vašeho pojištění. S pojištěním se pojí i asistenční služba, na kterou se můžete obrátit o radu či pomoc s překladem.  

Nezapomeňte na cestovní připojištění

Zvlášť zodpovědně doporučujeme zvážit cestovní připojištění. Co vaší dovolenou může nejvíce ohrozit? 

  • Časté nemoci dětí, kvůli kterým byste na dovolenou nemohli odjet? Potom doporučujeme přidat pojištění storno poplatků.  
  • Jedete do Itálie vlastním autem? Pak bychom zvážili pojištění auta do zahraničí
  • Plánujete v Itálii vyzkoušet sport, který vaše pojišťovna řadí mezi rizikové? Pak se na něj určitě připojistěte zvlášť, jinak v případě zranění nedostanete ani korunu.
Srovnat cestovní pojištění

Itálie a covid‑19

Dobrá zpráva je, že k 1. červnu 2022 italská vláda nevyžaduje potvrzení o očkování, prodělání nemoci či negativní test. Než ale vyrazíte na cestu, mrkněte na stránky Ministerstva zahraničních věcí, kde najdete aktuální informace.

Ve srovnání cestovního pojištění si v detailu produktu můžete přečíst, jaká všechna rizika spojená s koronavirem pojištění kryje. Léčebné výlohy a výdaje spojené s karanténou mohou vyjít na skutečně vysokou částku.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Ne, cestovní pojištění je nepovinné, ale opravdu se může vyplatit. 

Itálie je součástí Evropské unie. Na ty nejnutnější situace vám tak bude stačit vám Evropský průkaz zdravotního pojištění. Nepomůže vám při bolesti zubů, krádeži zavazadel nebo nutnému převozu zpět do Čech.

Itálie je mezi Čechy velmi oblíbená, protože je snadno dostupná letadlem, autobusem, vlakem i autem. 

Cesta autem 

Cesta autem vám zabere zhruba mezi 8 až 10 hodinami. Záleží na tom, odkud a kam jedete. Při cestě autem je potřeba počítat s vybíráním mýtného na dálnicích. V Itálii nejsou dálniční známky. Myslete i na dálniční známky zemí, přes které budete přejíždět, například Rakousko.

Na druhou stranu cestování autem přináší svobodu a možnost si rozhodovat o cestovních plánech. Nezapomeňte ale své auto pojistit do zahraničí.

Cesta vlakem 

Přímé spojení z Čech do Itálie neexistuje, musíte zvolit přestup například ve Vídni nebo v Mnichově. Cestování vlakem do Itálie bude o něco dražší než autobusem, ale zase může být pro někoho komfortnější a s krásnými výhledy.

Cesta autobusem

Cena a vzdálenost se budou odvíjet toho, odkud a kam přesně míříte, s jakým dopravcem a jak dopředu jízdenku kupujete. Vycházet bude o něco levněji než cesta vlakem.

Cesta letadlem

Cestování letadlem se vyplatí v případě prodloužených víkendů, například do Říma či Milána. Za pár hodin jste na místě a při troše hledání se dá pořídit akční letenka, která tolik nezatíží váš rozpočet. Letět přímo z Prahy můžete do Říma, Milána, Benátek, Bari, Neapole, Boloni a dalších měst.

Italské území je velmi různorodé, stejně jako počasí. Italské Alpy jsou známé mrazivými zimami, skvělými pro lyžování, zatímco u jižní strany Alp v oblasti velkých jezer je počasí mírnější a příjemné pro letní kempování. 

V pobřežní oblasti panuje středomořské klima oblíbené pro odpočívání u moře na pláži. Nejtepleji bývá na Sicílii, Sardinii a v oblasti Kalábrie, přes které proudí horký vzduch z Afriky. Přesto není italské počasí tak extrémní jako v exotických krajinách. I proto je oblíbené mezi seniory a rodinami s dětmi. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.