Cestovní pojištění do Itálie

Užijte si dovolenou v Itálii bez starostí. Sjednejte si cestovní pojištění do Itálie online z pohodlí domova. Nezapomeňte vybrat také vhodná připojištění.

Porovnat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je to cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je typ pojištění, které vás ochrání před nečekanými výdaji na cestách do zahraničí. Můžete ho uzavřít jak krátkodobě (třeba na dovolenou), tak i dlouhodobě (například na časté pracovní cesty) a pojistit si přesně ta rizika, která vám reálně hrozí. 

Cestovní pojištění vám tak zajistí zdravotní péči v případě nemoci či úrazu nebo vám pomůže vyřešit nepříjemné situace, jako je ztráta zavazadel

Cestovní pojištění do Itálie

Proč si sjednat cestovní pojištění do Itálie?

Lákají vás italské pláže, pizza, plavání v moři a adrenalin v italských Dolomitech? Nenechte se zaskočit nemocí či úrazem a dobře se pojistěte. Jestli do vás někdo vrazí na lyžích nebo autem na dálnici – to bohužel neovlivníte. A takový převoz vrtulníkem vás může stát i přes půl milionu Kč.  

Cestovní pojištění dokáže ochránit vaši peněženku před finančními následky podobných situací. Každá země má svá vlastní pravidla pro poskytování zdravotní péče. Vhodně zvolené pojištění vám zajistí, že ať už jsou předpisy jakékoli, budete mít nárok na kvalitní péči a léčebné náklady nebudete muset platit z vlastní kapsy. 

Když si vhodné pojištění nezajistíte, téměř všechny léčebné výdaje zaplatíte sami. V rámci Evropské unie sice využijete Evropský průkaz zdravotního pojištění, s tím ale pokryjete opravdu jen ty nejnutnější zákroky – a to s vysokou spoluúčastí. Zbytek bude celý na vás. 

Cestovní pojištění vám kryje záda i v mnoha dalších situacích, takže můžete být na své cestě v klidu a naplno si ji užít. A když se něco přece jenom stane, k dispozici vám je asistenční linka v češtině, která zpravidla funguje nonstop

Srovnat cestovní pojištění

Kolik stojí pojištění do Itálie?

Cena cestovního pojištění se liší podle několika základních faktorů

 • Budete se pohybovat pouze v EU? 
 • Jedete autem přes další státy, nebo letíte přímo do Itálie? 
 • Kolik je vám let? 
 • Jak dlouho budete v zahraničí? 
 • Chystáte se na nějaké adrenalinové sporty nebo jiné nestandardní aktivity? 

Potenciálně nebezpečné činnosti zpravidla vyžadují specifická připojištění. Za rizikové sporty se považují například i jachting, windsurfing, plachtění a ježdění na vodním skútru.

A pokud se vám při některé z těchto činností něco stane, bez patřičného připojištění vám pojišťovna nevyplatí ani korunu. 

Každá pojišťovna má své vlastní podmínky, které zahrnují i tzv. nepojistitelné aktivity. Některé sporty tak můžete u jedné pojišťovny najít v kolonce rizikových (tedy pojistitelných) sportů a u jiné pod extrémními (tedy nepojistitelnými) činnostmi. 

Vždy si proto zkontrolujte, jestli je právě vaše oblíbená kratochvíle v dané nabídce pojištění zahrnuta. 

Srovnat cestovní pojištění

Jak vybrat cestovní pojištění do Itálie?

Standardní cestovní pojištění do zahraničí vám pomůže pokrýt náklady spojené s nemocí a úrazem. V případě hospitalizace, ošetření, nákupu léků či nutných převozů můžete být klidnější, protože peníze nepůjdou z vaší kapsy.  

Myslete také na to, že nejlevnější cestovní pojištění nemusí být nutně i to nejlepší. U většiny pojišťoven budete mít na výběr z několika balíčků, které jsou odstupňované podle výše pojistných limitů

Obecně platí, že čím vyšší pojistné plnění si s pojišťovnou sjednáte, tím vyšší bude i cena pojištění. S pojištěním se pojí i asistenční služba, na kterou se můžete kdykoli obrátit. 

Nezapomeňte na připojištění 

Určitě doporučujeme zvážit i vhodná cestovní připojištění. Co může vaši dovolenou nejvíce ohrozit?  

Porovnat cestovní pojištění

Jak sjednat cestovní pojištění?

Nejsnazší a nejrychlejší cestou je sjednat si cestovní pojištění online. Využijte náš srovnávač cestovního pojištění a porovnejte si jednotlivé nabídky pojišťoven mezi sebou. Nezapomeňte zahrnout také vhodná připojištění, aby vás na cestách nemohlo nic zaskočit. 

Z výsledného srovnání si pak sami vyberte to nejlepší cestovní pojištění do Itálie. Se vším ostatním vám pomůžeme. 

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Itálie?

Ačkoli je Itálie členským státem Evropské unie a vesměs by vás tedy neměla ničím zásadním překvapit, je dobré se na cestu řádně připravit – a to zejména v případě, že jedete autem. Určitě budete potřebovat platné cestovní doklady (stačí občanský průkaz)

Také děti musí mít vlastní cestovní doklad. Certifikát o očkování proti covidu-19 už potřeba není, ale člověk nikdy neví – proto neuděláte chybu, když si přibalíte i pár respirátorů. 

Nevozte s sebou hotovost vyšší než 10 000 eur. Vyhnete se tak povinnosti vyplnit prohlášení o dovozu nebo vývozu peněz. Menší hotovost se vám ale může hodit, hlavně pokud jedete na dovolenou autem. Dálniční známky a mýtné tak pohodlně zaplatíte i v případě, že by zrovna nefungovala platba kartou. 

Cena mýtného se odvíjí od počtu kilometrů ujetých po dálnici. 

Nezapomeňte také na povinnou výbavu do auta: 

Druh povinné výbavyPovinnost
Vesta s pruhy z reflexního materiáluANO
Výstražný trojúhelníkANO
AutolékárničkaNE
Hasicí přístrojNE
Nutnost denního svíceníANO

Cestovní tipy do Itálie

Itálie je velmi rozmanitou zemí. Můžete vyrazit na lyže do italských Alp, za památkami do Říma, na prosluněné pláže nebo třeba na romantické cesty gondolou do Benátek. Každý si tu přijde na své. 

Milovníky zimních sportů zaujmou horská střediska, teplomilné turisty naopak uspokojí spousty přímořských letovisek s možností potápění a fakultativních výletů. Sportovní nadšenci jistě využijí četných turistických a cyklistických cílů nebo horolezeckých příležitostí, případně si zajdou zahrát fotbal, tenis nebo golf

Itálie nabízí i příležitost vyzkoušet netradiční sporty, jako je například vodní lyžování, surfování nebo paragliding.  

Italové jsou zvyklí dodržovat polední siestu, proto se připravte na (pro nás) neobvyklou pracovní dobu 9–13 a po dvouhodinové polední pauze 15–18 hodin. Celý den mívají otevřeno například supermarkety. 

Itálie zpřísnila dovoz pohonných hmot v kanystrech, povoleno je teď maximálně 10 litrů paliva. Pokud tedy jedete autem, tento limit si určitě pohlídejte. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím. 

V Itálii mohou osobní vozidla jet maximálně 50 km/h v obci, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h.

Kalkulačka cestovního pojištění

Srovnání cestovního pojištění

Nejste si jistí, kterou nabídku zvolit? Využijte naši automatickou kalkulačku cestovního pojištění. Stačí zadat pár základních údajů a během chvilky zjistíte, jaké pojištění pro vás bude to pravé. Ušetříte tak spoustu času i námahy, které byste jinak museli investovat do procházení jednotlivých nabídek – a nedáte za to ani korunu

Porovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.