Pojištění léčebných výloh

Základním kamenem každého cestovního pojištění jsou léčebné výlohy. Podívejte se, co všechno obsahují a v jaké výši by měly být nastavené.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je pojištění léčebných výloh?

Pojištění léčebných výloh se sjednává jako pojištění neživotní = škodové. V případě pojistné události vám z nich pojišťovna uhradí nezbytné a účelně vynaložené náklady spojené s léčbou, ošetřením a dalšími postupy, které s nimi bezprostředně souvisí tak, abyste byli schopni pokračovat v cestě, nebo zvládli převoz zpět do České republiky.

S pojištěním léčebných výloh se pojí také určité výluky, které najdete v pojistných podmínkách smlouvy daného produktu. Proto si je pečlivě přečtěte ještě před uzavřením pojištění a pořádně se s nimi seznamte.

Jaké situace pojištění léčebných výloh kryje?

Pojištění léčebných výloh v rámci cestovního pojištění kryje náklady na:

 • vyšetření potřebná ke stanovení diagnózy a léčebného postupu,
 • lékařská ošetření,
 • nutnou hospitalizaci,
 • předepsané léky,
 • základní zubařské ošetření při akutních bolestech,
 • převoz z místa úrazu nebo onemocnění do nejbližšího vhodného zdravotnického zařízení (vztahuje se i na přivolání lékaře k pojištěnému),
 • převoz od lékaře do zdravotnického zařízení nebo ze zdravotnického zařízení do jiného specializovaného zdravotnického zařízení,
 • převoz ze zdravotnického zařízení zpět do místa pobytu v zahraničí, pokud není možné k přepravě použít veřejný dopravní prostředek,
 • repatriaci zpět do České republiky.
Spočítat cestovní pojištění

Limit pojištění léčebných výloh

Při sjednávání cestovního pojištění je třeba u léčebných výloh brát ohled také na limity pojistného krytí. Ty určují horní hranici pojistné částky, kterou pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. V jejich případě platí přímá úměra – čím dále cestujete, tím vyšší by měly být. Pro nenáročné cesty po Evropě vám budou stačit limity pojistného krytí ve výši cca 2 mil. Kč. V případě, že se chystáte cestovat na jiný kontinent, vybírejte limity pojistného krytí podstatně vyšší, ideálně neomezené. Vyšší limity byste měli také volit v případě, že se na vaší dovolené chystáte sportovat nebo cestujete na rodinnou dovolenou.

Pro srovnání pojištění léčebných výloh v zahraničí použijte online kalkulačku, která vám během chvíle ukáže nabídky hned od několika prověřených pojišťoven, a to přímo vám na míru.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy4 000 000 Kč7 000 000 Kčneomezeno Kč
Pojištění úrazu100 000 Kč300 000 Kč500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti250 000 Kč5 000 000 Kč15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel5 000 Kč25 000 Kč50 000 Kč
AutoasistenceANOANOANO
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
Cena1 172 Kč1 642 Kč2 724 Kč

Poznámka: Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Bulharska pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 38 a 37 let, děti 10 a 13 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 17. 5. 2024

Spočítat cestovní pojištění

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Výluky z pojištění léčebných výloh

V pojistných podmínkách daného produktu najdete výluky, které jasně stanovují případy, při kterých vám pojišťovna náklady neproplatí. Pokud se tedy ptáte, k čemu neslouží pojištění léčebných výloh v cestovním pojištění, jedná se například o tyto situace:

 • Pokud lékařská péče souvisí s ošetřením onemocnění, kterým pojištěný trpěl po dobu 12 předešlých měsíců před uzavřením pojištění. Tedy v případě chronických onemocnění
 • Lékařská péče souvisí s ošetřením úrazů, které pojištěný utrpěl v předešlých 12 měsících před uzavřením pojištění, nebo k nim došlo na území ČR ještě před odjezdem do zahraničí.
 • Lékařskou péči je možné odložit a poskytnout ji až po návratu do České republiky. 
 • Cesta do zahraničí probíhá za účelem léčby, nebo pokračováním zahájené léčby, a to včetně případů, kdy byla pojištěnému sdělena terminální diagnóza.
 • Jde o komplikace způsobené porušením léčby, kterou stanovil ošetřující lékař. 
 • Pojištěný je na seznamu osob čekajících na hospitalizaci, nebo není schopen cestovat samostatně.
 • Jde o léčení osobou blízkou, nebo osobou, která nemá odpovídající kvalifikaci pro provádění léčby mimo zdravotnické zařízení.
 • Jde o léčbu příznaků, které souvisí se závislostí na alkoholu nebo jiných omamných, toxických či psychotropních látkách.
Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.