Pojištění auta do zahraničí

Chystáte se autem za hranice? Chytře zvolené pojištění je skvělý způsob, jak zajistit bezpečí sobě i svému autu.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Pojištění auta do zahraničí si sjednáte jednoduše online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Do kalkulačky havarijního pojištění vyplňte základní údaje o sobě a svém vozidle. Kalkulačka vám okamžitě porovná ceny.

Vyberete si to nejlepší pojištění

Vyberete si to nejlepší pojištění

Havarijní pojištění na míru si sjednáte snadno online. Rychle, za výhodnou cenu a z pohodlí domova.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpovědí na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru havarijního pojištění po jeho sjednání.

Co je pojištění auta do zahraničí?

Pojištění auta do zahraničí je v podstatě povinné ručení, které platí i v cílové zemi. Protože tento druh pojištění auta pokryje pouze škody způsobené jiným lidem a jejich majetku, je dobré si k němu sjednat minimálně připojištění asistenčních služeb. Vyhnete se pak riziku, že vás porucha (nebo jiný problém) uvězní v cizí zemi a cena za vyřešení situace se vyšplhá do astronomických výšin.

 

Ve kterých zemích platí vaše povinné ručení?

Vaše povinné ručení platí ve všech státech EU a zpravidla i v některých dalších zemích. Jejich kompletní seznam najdete na zadní straně své zelené karty.

Co je hraniční pojištění?

Hraniční pojištění je druh povinného ručení, který musíte uzavřít v každé zemi, kde neplatí vaše zelená karta. Sjednává se přímo na hraničním přechodu a platí po dobu vašeho pobytu v dané zemi. V některých případech si ho můžete zařídit i online.

Havarijní pojištění auta do zahraničí

Havarijní pojištění zajistí, že když způsobíte nehodu, vaše pojišťovna proplatí škody nejen ostatním účastníkům, ale i vám. Samozřejmě musíte počítat se spoluúčastí – tedy s určitou částkou, kterou zaplatíte ze svého. Výši spoluúčasti vždy najdete ve smlouvě a obvykle platí, že čím nižší spoluúčast, tím vyšší cena pojištění. Pokud už máte havarijní pojištění sjednané, stačí se jen podívat do pojistných podmínek na tzv. územní platnost a hned zjistíte, v jakých zemích vaše „havarijko“ platí. 

Havarijní pojištění se standardně vztahuje na nehody, poruchy či vandalismus, ale můžete si ho rozšířit např. o asistenční službu, odtah či opravu auta nebo zapůjčení náhradního vozidla. V některých případech se pojištění vztahuje i na krádež vozu.

Kalkulačka havarijního pojištění

Krátkodobé pojištění auta do zahraničí

Připojištění auta na dovolenou je určeno lidem, kteří si havarijní pojištění běžně neplatí, ale na konkrétní cestu zahraničí ho mít chtějí. Pojištění potom platí v čase vymezeném vaší dovolenou nebo služební cestou a poskytne vám klid a jistotu po celou dobu pobytu. 

Přečtěte si u nás o havarijním pojištění na dovolenou.

Když se stane nehoda, objeví porucha nebo vám někdo auto poškodí či ukradne, pojišťovna vám škodu proplatí. Připojistit si můžete také např. zavazadla, která v pojištěném autě převážíte. 

Další možnosti připojištění auta do zahraničí

Rozšířené asistenční služby do zahraničí 

Většina pojišťoven nabízí k povinnému ručení i základní asistenční služby zdarma. Pokud ale chcete mít doopravdy jistotu, že vám v případě problému někdo pomůže, pořiďte si i připojištění rozšířených asistenčních služeb. Množství pojištěních situací i samotné pojistné limity jsou potom podstatně vyšší. 

Technická asistence 

Technická asistence vozidla je zvláštní druh připojištění asistenčních služeb, který se zaměřuje čistě na vozidlo. V případě poruchy či nehody pro vás zajistí servis nebo odtah vozidla, což by se mohlo bez pojištění hodně prodražit. Odtah nepojízdného vozu např. z oblíbeného Chorvatska totiž stojí desetitisíce korun.

Jak sjednat pojištění auta do zahraničí?

Pojištění auta na cestu do zahraničí si můžete sjednat na pobočkách pojišťoven, telefonicky nebo i online z pohodlí domova. S výběrem vhodného pojištění vám pomůže naše kalkulačka. Jednoduše do ní zadejte svoje požadavky a hned zjistíte, která varianta je pro vás nejvýhodnější.

Co takhle auto před cestou do zahraničí umýt? Máme pro vás návod, jak to udělat a kolik vás to bude stát na bezkontaktní myčce.

 

Pokračovat do kalkulačky

Co všechno je potřeba zařídit před cestou do zahraničí?

Kromě pojištění auta do zahraničí je potřeba zajistit, zkontrolovat a zařídit další důležité věci: 

 • technický stav vozidla, 
 • povinnou výbavu vozidla (i podle nařízení platných v cílové zemi), 
 • cestovní pojištění
 • úrazové pojištění, 
 • havarijní pojištění
 • asistenční služby s dostatečnými limity, 
 • mapu míst, kde nefunguje GPS. 

Ne všechny jsou povinné, ale vyplatí se. Vyhnete se tak zbytečným starostem a hrozícím vysokým výdajům.

Je nutné mít i cestovní pojištění?

Není, ale určitě ho doporučujeme. Cestovní pojištění vás ochrání při nemoci nebo zranění, a to doslova za pár korun (v průměru 55 Kč/den). Pokryje náklady na zdravotní péči, proplatí potřebné léky a hospitalizaci i případný nutný převoz do ČR. Pokud cestovní pojištění nemáte, riskujete značné výdaje – především u těžších zranění se mohou náklady na zdravotní péči v zahraničí vyšplhat i do několika milionů korun.  

Cestovní pojištění zpravidla neplatí pouze v cílové destinaci, ale i v okolních zemích. Pojištění jste už cestou při průjezdu jinými státy. Pozor si musíte dát jenom na hranicích světadílů, tam se mohou pravidla lišit.

Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

 • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
 • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
 • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
 • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla, případně osvědčení o registraci vozidla, které velký technický průkaz nahrazuje u vozů zakoupených po 1. 1. 2024.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.