Cestovní pojištění do Chorvatska

Užijte si dovolenou bez starostí. Sjednejte si online cestovní pojištění do Chorvatska výhodněji.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Pojistěte se na dovolenou do Chorvatska

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Cestovní pojištění a covid-19: Jaká je situace v Chorvatsku?

Už se vidíte na pláži v Chorvatsku, ale máte strach, že vám covid-19 neumožní vůbec vycestovat? Pro takové případy nabízí pojišťovny cestovní pojištění s připojištěním storna, které kryje zrušení zájezdu i v případě preventivní karantény. 

Stát se samozřejmě může, že vám covid-19 v Chorvatsku znepříjemní dovolenou. I když nebudete mít těžký průběh, může vám být v takové situaci nařízena izolace, případně karanténa. Pokud vám zasáhne do odjezdu, může vám výrazně prodloužit a prodražit pobyt. I pro takové případy se můžete dnes pojistit. Stačí si vybrat ve srovnání cestovních pojištění produkt s rozsáhlým krytím nákladů spojených s covidem-19.

Od 1. května 2022 mohou všichni cizinci překročit chorvatské hranice stejně jako před pandemií. Není tedy nutné dokládat bezinfekčnost. Situace se ovšem může ze dne na den změnit. Proto kontrolujte před odjezdem webové stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Proč se vyplatí mít do Chorvatska cestovní pojištění?

I když si přejeme, aby dovolená proběhla hladce, je dobré se připravit i na možné komplikace. Konkrétně v Chorvatsku může dovolenou znepříjemnit poranění mořským ježkem, bolest zubů či zlomená noha. Mezi další rizika patří i střevní potíže či alergická reakce.

Abyste se vyhnuli placení vysokých částek, pořiďte si cestovní pojištění.

spočítat cestovní pojištění

Je do Chorvatska nutné mít cestovní pojištění?

Modrá kartička pojištění (Evropský průkaz zdravotního pojištění) vám pomůže jen s nutnou a neodkladnou zdravotní péčí. Je ale jen na lékaři, aby vyhodnotil, jak neodkladná je vaše situace. Pokud například rozhodne, že s bolavým zubem do odjezdu ze země vydržíte, může vás poslat pryč jen s předpisem na léky proti bolesti. 

V Chorvatsku je také standardní platit spoluúčast. Pokud tedy máte jen modrou kartičku, přibližně 20 % nákladů na zdravotní péči zaplatíte z vlastního. V případě, že vás zubař nepošle pryč a skutečně vám bolavý zub ošetří, připlatit si můžete i pár tisíc korun.

Proto doporučujeme si sjednat i komerční cestovní pojištění.

Jak cestovat do Chorvatska?

  • Vlakem do Chorvatska

Využít můžete noční přímé vlaky po trase Praha – Rijeka – Split společnosti RegioJet. Na nádražích se dá přestoupit na návazné autobusy, které vás rozvezou do dalších 52 letovisek na chorvatském pobřeží. 

Pohybovat se po vlastní ose autem má rozhodně řadu výhod. Jste vlastním pánem a sami si určujete cestu. Ať už se do Chorvatska vydáte jakkoliv, nezapomeňte na vhodné cestovní pojištění. Nespornou výhodou je nonstop telefonní asistence, kde vám pomohou s hledáním lékaře, s tlumočením nebo zajistí převoz zpět domů do Čech. 

Při cestě autem si doporučujeme sjednat k cestovnímu pojištění i pojištění auta do zahraničí. A nezapomeňte na povinnou výbavu do Chorvatska.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Chorvatsko je u Čechů oblíbené pro dlouhá a často velmi teplá léta. I na podzim po sezóně je velká šance, že si užijete příjemně vyhřátého moře a slunce. Teploty se v létě drží kolem 25 až 30 °C. Čím víc na jih pojedete, tím tepleji tam bude.

Kdy jet do Chorvatska?

Hlavní sezóna probíhá od července do srpna, kdy jsou teploty v Chorvatsku nejvyšší a moře nejteplejší. Kvůli tomu je zde také nejvíce turistů a je třeba počítat s vyššími cenami.

Pokud se chcete vyhnout davům, můžete zkusit do Chorvatska vyrazit v květnu, červnu nebo září. Po létě je moře stále ještě dostatečně teplé na koupání a ceny i počet turistů klesají.

spočítat cestovní pojištění

Jak vybrat ubytování v Chorvatsku?

Češi nejčastěji vybírají ubytování na internetu nebo hledají volný apartmán až po příjezdu na místo. Druhá varianta nemusí být tak snadná a hrozí, že místo koupání strávíte spoustu času popojížděním a hledáním.

U zájezdu s cestovní kanceláří vám odpadají starosti se zařizováním a máte větší jistotu, že vše klapne. Obzvlášť klidní můžete být, když si k cestovnímu pojištění sjednáte i pojištění storna zájezdu Pronajmutí apartmánu od soukromých vlastníků zase poskytuje větší flexibilitu a svobodu. 

Sjednat cestovní pojištění

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.