Nejlevnější cestovní pojištění

Chystáte se cestovat po Evropě, USA nebo exotických zemích a sháníte to nejlevnější cestovní pojištění? S naším online srovnávačem najdete během chvilky to nejvýhodnější. Cestujete často? Ušetřete s ročním cestovním pojištěním. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění online se slevou až 60 %

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč využít srovnávač cestovního pojištění?

Abyste našli to nejvýhodnější pojištění, musíte mít z čeho na výběr. Proto se hodí využít online srovnávač, díky kterému budete mít všechny dostupné nabídky cestovního pojištění jako na dlani. 

Sjednáním levného cestovního pojištění online ušetříte čas, ale i finance, protože můžete získat slevu až 60 %.

Nejlevnější cestovní pojištění

Kolik stojí levné cestovní pojištění?

Základní pojištění, které kryje jen náklady na léčbu a asistenční služby, nemusí být vůbec drahé. Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí často vyjde jen na pár korun na den. 

Na výběr ale obvykle máte z různých balíčků. Ty pokrývají různá rizika a liší se i ve výši pojistných limitů. Pojistné limity vyjadřují, kolik pojišťovna maximálně vyplatí v případě nehody.

Čím více pokrytých rizik a čím vyšší pojistné limity, tím dražší pojištění.

Výslednou cenu samozřejmě ovlivňují i další faktory – např. počet dní strávených v zahraničí, cílová destinace, plánované aktivity, věk cestujících atd.

Srovnání cen cestovního pojištění pro rok 2024

Destinace (délka pobytu)Cena/den
Rakousko (7 dní)12 Kč
Chorvatsko (7 dní)12 Kč
Slovensko (7 dní)12 Kč
Itálie (7 dní)13 Kč
USA (14 dní)40 Kč
Japonsko (14 dní)22 Kč

Kalkulace je počítaná pro 7denní/14denní turistickou cestu jedné osoby (25 let, nestudující). Jedná se o ilustrační příklad, nikoli o obchodní nabídku. Počítáno dne 29. 4. 2024.

Porovnat ceny pojištění

Cestovní připojištění do zahraničí

I do nejlevnějšího cestovního pojištění do zahraničí si můžete přidat šikovná připojištění. K těm nejčastějším patří:

 • Pojištění odpovědnosti: Vztahuje se na škody majetku či zdraví, které nechtěně způsobíte někomu jinému.
 • Pojištění zavazadel: Pro případ jejich ztráty, poškození či odcizení. Zaměřte se ale také na možné výluky tohoto připojištění, které bývají poměrně rozsáhlé a u některých pojišťoven i poměrně specifické.
 • Pojištění úrazu: Jedná se v podstatě o odškodné pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti.
 • Pojištění storna cesty: Toto připojištění se postará o případné náklady na zájezd či pobyt, pokud byste ze závažných důvodů nemohli na dovolenou odjet. 
 • Pojištění sportovních aktivit: Chystáte se na dovolené sportovat? Podívejte se, jak k danému sportu přistupuje zvolená pojišťovna. Jednotlivé sporty se totiž dělí na:
  • Rekreační sporty: Do cestovního pojištění jsou zahrnuty automaticky a jsou zdarma.
  • Rizikové a extrémní sporty: Jedná se o náročnější aktivity, pro které je třeba se připojistit.
  • Nepojistitelné sporty: Zvlášť u rizikových sportů se často setkáte s tím, že vás pro ně pojišťovna nezajistí.
  • Informace o tom, do kterých kategorií pojišťovny jednotlivé sporty řadí, najdete v pojistných podmínkách.

Limity připojištění k cestovnímu pojištění

Typ připojištěníLimity / střední varianta
Připojištění zavazadel20 000–50 000 Kč
Úrazové připojištění300 000–500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti3 000 000–10 000 000 Kč
AutoasistenceLimity se týkají rozsahu služeb (odtah do ČR, oprava na místě, ubytování, náhradní vůz)
Připojištění storna zájezduaž 500 000 Kč

Poznámka: Údaje z kalkulace k 29. 4. 2024. 

Porovnat ceny pojištění

Jak ušetřit na cestovním pojištění?

S cestováním se pojí spousta nákladů, a tak chápeme, že každá ušetřená koruna se hodí. Některé země mají ale opravdu drahou zdravotní péči. Proto nezapomínejte, že šetření na pojištění se nemusí vůbec vyplatit.

Při sjednání pojištění online ale můžete získat příjemnou slevu a při častém cestování do zahraničí se vám může vyplatit roční cestovní pojištění

Nejlevnější roční cestovní pojištění

Cestujete do zahraničí často? Možná pro vás bude výhodnější dlouhodobé nebo celoroční cestovní pojištění do zahraničí. Díky tomu nemusíte před každou cestou sjednávat jednorázové pojištění. Ušetříte tak čas i peníze, protože vás jen jedno pojištění na celý rok celkově vyjde výhodněji. 

Takové pojištění se sjednává na celý rok a počet cest většinou není omezen. Limit ovšem bývá na souvislý počet dní jedné cesty. Jedna cesta ale může často trvat i několik měsíců. Záleží na pojišťovně.

Výhodou jsou vysoké limity u léčebných výloh a pojištění odpovědnosti. K základu se dají sjednat i různá připojištění – např. připojištění zavazadel. 

Zaujalo vás to? Využijte naši kalkulačku cestovního pojištění a v nabídce zvolte pojištění opakovaných pobytů. Během chvilky si budete moct vybrat to nejvýhodnější. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlevnější cestovní pojištění po Evropě

Možná vás napadlo, že po Evropě si vystačíte s Evropským zdravotním průkazem. Taková možnost tu je, ale nedoporučujeme na ni spoléhat. 

Díky modré kartičce pojištěnce máte totiž nárok na zdravotní péči ve stejném rozsahu, v jakém ji dostávají místní občané. V ČR možná za návštěvu lékaře nic neplatíte, to ovšem neplatí pro všechny země EU. 

V některých státech je normální za ošetření platit vysokou spoluúčast. Proto je tu komerční cestovní pojištění. 

Pojištění po Evropě je méně nákladné než jinde po světě. Pokud vyberete jen ta nejnutnější rizika, vyjde vás jen na pár korun denně.

Nejlevnější cestovní pojištění do USA

Chystáte se za velkou louži? Zdravotní péče v Americe patří mezi nejdražší na světě, proto doporučujeme se připravit na možná rizika.

Cestovní pojištění do Ameriky vybírejte hlavně podle výše pojistných limitů tak, aby v případě nemoci či úrazu pokryly náklady běžné pro USA.

Abyste měli představu, náklady na jeden den hospitalizace se pohybují až kolem 50 000 Kč. Transport vrtulníkem (například z národního parku) může stát i přes 600 000 Kč. 

Při porovnávání nabídek by neměla být nejdůležitější cena, ale šíře pojištění a výše krytí. U léčebných výloh doporučujeme limit alespoň 5 000 000 Kč a více.

Srovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.