Cestovní pojištění do USA

Chystáte se vyrazit do USA? Nenechávejte nic náhodě a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Důvod je prostý – náklady na lékařskou péči jsou v této zemi velmi nákladné. Díky cestovnímu pojištění si s nimi ovšem nemusíte lámat hlavu.

Spočítat cestovní pojištění

Cestovní pojištění si sjednáte jednoduše online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč si sjednat cestovní pojištění do USA?

Hlavním důvodem, proč si sjednat cestovní pojištění do Ameriky, je místní velmi nákladná lékařská péče. Limity léčebných výloh by ve vaší pojistce měly být minimálně ve výši 5 milionů korun. I drobný zákrok nebo jen lékařská konzultace totiž v USA vyjde na pěknou řádku peněz.

Spočítat cestovní pojištění

Kolik stojí cestovní pojištění do USA?

Přesná cena cestovního pojištění do Ameriky je individuální, protože její výši ovlivňuje:

 • délka pobytu,
 • počet pojištěných osob,
 • výše limitů léčebných výloh,
 • volba připojištění.

Z připojištění bychom v tomto případě doporučovali sjednání pojištění odpovědnosti (pro případy, kdy byste někomu nechtěně způsobili škodu na zdraví či majetku), pojištění zavazadel pro případ jejich ztráty nebo odcizení a pojištění storna cesty pro případ, že byste na svou cestu do USA nemohli například z důvodu nemoci odjet. 

A pokud se zde chystáte i na nějaké náročnější treky nebo sportovní aktivity, zjistěte si před uzavřením pojistné smlouvy, jestli nebudete potřebovat zajištění i pro rizikové nebo extrémní sporty.

Srovnání a sjednání cestovního pojištění do USA

Srovnání cestovního pojištění do USA

Pro srovnání cestovního pojištění do Ameriky vám poslouží online kalkulačka

Do té stačí zadat údaje o vaší cestě (délka pobytu, počet pojištěných osob) a během pár minut uvidíte přehled nabídek od pojišťoven, a to včetně ceny. 

Jednotlivé pojistné produkty si můžete upravovat – přidávat připojištění a volit úroveň svého zajištění.

Jestli můžeme radit, nedívejte se při svém výběru primárně na cenu. To nejlevnější cestovní pojištění do USA totiž nemusí být to nejlepší. V první řadě je především důležité to, aby se o vás v případě potřeby správně postaralo.

Jak sjednat cestovní pojištění do USA

Přes online kalkulačku cestovního pojištění si můžete pojistku do Ameriky také snadno sjednat. Stačí si vybrat to nejlepší cestovní pojištění do USA přímo vám na míru, kliknout na tlačítko „Koupit” a pojistku uzavřít. 

Všechny důležité dokumenty vám pak přijdou během chvíle do vaší e-mailové schránky, a to včetně pojistné smlouvy. Samotná pojistka začíná platit uhrazením pojistného (zvolit můžete např. online platbu kartou nebo bankovní převod).

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do USA?

Pro turistickou nebo obchodní cestu kratší než 90 dnů vám bude stačit mít vyřízené cestovní povolení ESTA. Zajistit ho zvládnete s pomocí elektronického systému cestovních povolení, a to ještě před odletem. 

Nutností je také mít platný cestovní pas. Pokud si plánujete vypůjčit v Americe auto, zařiďte si i mezinárodní řidičský průkaz

Očkování pro cestu do USA povinné není, ale doporučuje se nechat se očkovat proti žloutence typu A a B, tetanu, spalničkám, záškrtu, dětské obrně a vzteklině.

Důležité informace USA:

 • Důležitá telefonní čísla: policie, záchranka i hasiči 911
 • Rychlostní limity: dálnice 105–129 km/h, silnice 80–113 km/h, obec 40–88 km/h
 • Pozor na: 
  • krádeže a kapsáře ve velkých městech, v autobusech a na zastávkách,
  • zákaz pití alkoholu na veřejnosti,
  • koupání bez plavek včetně batolat.

Cestovní tipy do USA

V Americe toho můžete objevovat opravdu spoustu. Jedná se totiž o zemi osobitých velkoměst, jedinečných historických míst i přírodních krás, které jinde nenajdete. Minout byste rozhodně neměli:

 • New York – město, které nikdy nespí a které nabízí celou řadu zajímavých míst, jako je Times Square, One World Trade Center, Central Park, Ellis Island, Wall Street, Chinatown a Little Italy, Flat Iron, Empire State Building, Chrysler Building… A k tomu celá řada muzeí, galerií, restaurací, bister a nejrůznějších zákoutí. 
 • Boston a jeho okolí – pokud vás zajímá historie Ameriky, určitě se vydejte do Bostonu, kde na vás doslova dýchne. Kousek to odtud budete mít třeba i do Salemu proslulého čarodějnickými procesy. 
 • Washington – kromě Bílého domu a známých památníků si zde užijete Smithsonian Institution s komplexem muzeí, která vás doslova nadchnou 
 • Las Vegas – největší město státu Nevada, které je proslulé hazardem a svým nočním životem
 • San Francisco – jedno z nejkrásnějších měst na světě, známé svým mostem Golden Gate, Čínskou čtvrtí nebo vězením na ostrově Alcatraz
 • Yellowstonský národní park – nejstarší národní park na světě, který je vlastně jedním velkým supervulkánem. Díky tomu se na jeho území nachází asi polovina všech světových typů geotermálních jevů.
 • Great Smoky Mountains – nejvíce navštěvovaný americký park s nejstarším lesem na světě
 • Great Canyon – park s úchvatným a monumentálním kaňonem, který vám asi nemusíme moc představovat
 • Sequoia Park – do tohoto parku se jezdí především za známými sekvojemi, které dosahují výšky až 85 metrů
 • Niagarské vodopády – hezčí pohled na jejich hlavní část budete mít sice z kanadské strany, ale i tak je do tohoto výčtu musíme zařadit. Nenechejte si zde ujít plavbu na Maid of the Mist, která vás zaveze na okraj známé podkovy přímo pod padající vodní masy, nebo na vyhlídkové plošiny Bridal Veil Falls – nejmenší části vodopádu patřící americké straně.
Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.