Cestovní pojištění do Kanady

Láká vás Kanada? Ať už se tam vydáte na dovolenou, studovat nebo za prací, je potřeba vyřídit si před odjezdem celou řadu náležitostí. Základem by měl být cestovní pas a cestovní pojištění. Ale možná budete potřebovat i vízum. Jak na to?

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Top-pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění do Kanady

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % online

Sleva až 60 % online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Kanady?

Jakmile vyrážíte do zahraničí, měli byste mít vždy sjednané cestovní pojištění. Hradí se z něj totiž léčebné náklady, takže při nemoci, úrazu, hospitalizaci nebo nutnosti repatriace vás chrání před nutností platit si vše sami.

Součástí cestovního pojištění typicky bývá také pojištění úrazu a pojištění odpovědnosti, takže pro vás může být komplexní ochranou. Při cestě do Kanady je dobré nepodceňovat ani jeho limity, protože nikdy nevíte, co se může stát.

Je vhodné mít u sebe neustále kontakt na vaši pojišťovnu. Ta vám může nabídnout také různé asistenční služby, poradit vám v krizové situaci, sehnat tlumočníka nebo pomoci zajistit cestu domů, pokud dojde k nenadálé události.

Srovnání cestovního pojištění si můžete udělat prostřednictvím Ušetřeno.cz a vybrat si to nejvýhodnější.

Srovnání cestovního pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Kanady

Nabídky pojišťoven se různí, a to nejen cenou, nýbrž i obsahem cestovního pojištění a různými typy připojištění. Proto se vyplatí nejprve si udělat srovnání cestovního pojištění a pak si vybrat to nejvýhodnější.

Ale pozor, nejlevnější cestovní pojištění nemusí být vždy to nejlepší. Vždy hleďte na jeho obsah i na limity. Právě v Kanadě je lékařská péče poměrně drahá a nejnižší limit by vám nemusel postačovat.

Pokud jedete i s rodinou, může pro vás být výhodnější rodinné cestovní pojištění. A pakliže plánujete častější výjezdy, namísto jednorázového se může hodit spíš celoroční cestovní pojištění.

Co se týká různých připojištění, tak při plánování cesty do Kanady je vhodné zaměřit se i na ně. Například pojištění storna zájezdu nebo pojištění zavazadel se vám mohou vyplatit. Pokud se hodláte věnovat extrémním sportům, raději se připojistěte i na ně.

Cestovní pojištění do Kanady

Kolik stojí cestovní pojištění do Kanady?

Cena cestovního pojištění se může různit podle věku, cílové destinace i délky pobytu. Nejpřesnější odpověď vám proto poskytne naše nezávazná online kalkulačka.

 Levnější variantaDražší varianta
Léčebné náklady100 000 000 Kč500 000 000 Kč
Asistenční službyANOANO
Úrazové pojištění600 000 Kč1 000 000 Kč
Pojištění odpovědnosti10 000 000 Kč25 000 000 Kč
Pojištění zavazadel60 000 Kč60 000 Kč
CENA2 588 Kč4 784 Kč

Pozn.: Kalkulace je počítaná pro cestu dvou osob (30 a 35 let) do Kanady na 14 dní. Jedná se o dvě vybrané cenové nabídky ze srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejedná se o obchodní nabídku. Počítáno dne 26. 9. 2024.

Jak sjednat cestovní pojištění do Kanady?

Sjednání cestovního pojištění do Kanady je prostřednictvím Ušetřeno.cz velmi snadné. Stačí vyplnit v kalkulačce cestovního pojištění několik základních údajů a pak si najít to, které vám nejvíc vyhovuje. Následně už stačí jen kliknout na tlačítko Koupit.

Všechny podklady vám přijdou e-mailem a v případě jakýchkoliv potíží na cestách pak už budete komunikovat jen se svou pojišťovnou.

Srovnání cestovního pojištění

Volání z Kanady

Kromě cestovního pojištění do Kanady byste si před cestou měli zjistit i pravidla svého mobilního operátora pro volání z Kanady. Zatímco z Evropské unie voláte, jako byste byli doma, v případě Kanady je to jinak. Ceníky operátorů se přitom různí.

Buď můžete platit podle ceníku operátora, nebo si včas sjednejte roamingový balíček, který vám může ušetřit hodně peněz – a typicky obsahuje i data. Právě na používání dat si jinak dávejte pozor, protože vás mohou vyjít i na tisíce korun. Neomezený tarif vám v tomto případě nedává žádnou jistotu.

Pokud nejste spokojeni s cenami a podmínkami svého operátora, můžete přejít k jinému. Nebo si ve srovnání mobilních tarifů najít jiný tarif.

Zajímavou alternativou může být také pořízení místní SIM karty. Tu si můžete koupit po příletu do Kanady a pak volat a datovat za místní ceny.

Srovnání mobilních tarifů

Výběr z bankomatu v Kanadě

Cesta do Kanady může být hodně finančně náročná. Není ale dobré mít u sebe příliš vysokou hotovost. Ve větších městech můžete běžně platit svou platební kartou, a stejně tak jsou k dispozici bankomaty.

Výběr z bankomatu ale může být zpoplatněn. Každá banka má jiný ceník, proto se včas informujte, kolik vás bude stát – může jít řádově o desítky korun. Jestli vám podmínky vaší banky nevyhovují, nejjednodušším řešením je založení nového osobního účtu u jiné banky. Srovnání běžných účtů najdete na Ušetřeno.cz.

Při dlouhodobějším pobytu se pak může vyplatit založit si osobní účet přímo u kanadské banky. Obvykle k tomu stačí doklad totožnosti, tedy cestovní pas, a potvrzení o studiu (v případě studentského účtu).

Srovnání běžných účtů

Ceny v Kanadě

V Kanadě se platí kanadskými dolary (CAD). Jeden kanadský dolar se dále dělí na 100 centů. Do ruky se vám mohou dostat bankovky v nominálních hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 kanadských dolarů, případně mince v hodnotách 1 a 2 dolary a mince 1, 5, 10, 25 a 50 centů.

1 kanadský dolar se rovná zhruba 16 českým korunám.

Ceny v Kanadě jsou výrazně vyšší než u nás. Většina potravin stojí více než v České republice a dražší jsou i potraviny v menších městech. Hodně nákladná je také doprava.

Nejlevnější ubytování najdete v kempech, kde zaplatíte typicky od 15 CAD za noc. Hotely jsou několikanásobně dražší.

Levněji se najíte v pouličních stáncích a fast foodech. Ušetřit můžete tak, že si budete sami vařit, vyhnete se drahým restauracím a před cestou do kanadské divočiny si nakoupíte trvanlivé potraviny ve větším městě.

Co si připravit před cestou do Kanady?

Na cestu do Kanady byste se měli začít připravovat s dostatečným předstihem. Nevystačíte si totiž jen se svým občanským průkazem – potřebujete cestovní pas. Jeho vystavení typicky trvá až 30 dní – expresní vydání může být do 5 dní, popřípadě do 24 hodin, ale hodně si za něj připlatíte.

Myslete také na to, že potřebujete i cestovní pas pro dítě, stejně jako cestovní pas pro psa.

Běžní turisté nemusejí mít do Kanady vízum. Pobyt bez víza ale musí být kratší než 6 měsíců. Vízum nepotřebují ani studenti, kteří na území Kanady budou pobývat maximálně půl roku.

Zažádat o vstup do Kanady ale musíte s předstihem prostřednictvím elektronického systému eTA (Electronic Travel Authorization). Vyřízení žádosti může trvat až 72 hodin, proto žádejte včas.

Pokud plánujete pracovat v Kanadě, na prvních 6 měsíců nepotřebujete vízum, ale musíte si zažádat na kanadském konzulátu o pracovní povolení.

Po vstoupení na kanadské území musíte mít také připravenou celní deklaraci (zpravidla ji dostanete na letišti).

Očkování do Kanady

Kanada očkování nevyžaduje, takže je jen na vás, jaké vakcíny již máte a jaké si necháte aplikovat. Doporučuje se mít za sebou základní schéma povinného očkování.

Mezi Inuity je vyšší výskyt žloutenky typu B, proto je ideální chránit se před ní očkováním. A před cestou si také zkontrolujte, jak dlouho jste po očkování proti tetanu.

V případě zdravotních komplikací, nemoci nebo úrazu je dobré ihned vyhledat lékařskou pomoc. Pokud máte sjednané cestovní pojištění do Kanady, nemusíte se bát nákladů – vše za vás až do sjednaného limitu uhradí pojišťovna.

Další užitečné informace

Na cestu do Kanady byste si měli přibalit i některé další nezbytnosti (jinak si je budete muset dokoupit na místě):

  • Důležitá telefonní čísla: Na policii, záchrannou službu i hasiče je kontakt 911.
  • Zásuvky: Jistě se neobejdete bez nabíječky, ale s běžnou tuzemskou zástrčkou neuspějete. V Kanadě jsou zásuvky typu A a B, které vyžadují ploché zástrčky (buď se zemnícím kolíkem, nebo bez něj). Proto je vhodné pořídit si redukci nebo cestovní adaptér
  • Měna: U sebe mějte směněné kanadské dolary. Směnárny ale najdete i na letištích a ve větších městech.
  • Jazyk: V Kanadě se domluvíte anglicky, případně francouzsky (francouzština převažuje pouze v provincii Quebec).
  • Internet: Můžete jej využívat prostřednictvím roamingu, ale vyjde vás na hodně peněz. O něco výhodnější je roamingový balíček. Nejlepší je pak připojovat se k veřejné Wi-Fi síti, kde je ale potřeba dávat si pozor na bezpečnost.
  • Čas: Připravte se také na velký časový posun, který činí zhruba 6 hodin (záleží na lokalitě).
  • Počasí: V Kanadě je úplně jiné než v tuzemsku. A týká se to především zimy. Pokud se navíc vydáte do málo zalidněných oblastí, můžete narazit na různá nebezpečná zvířata (typicky medvědy), proto si dávejte pozor.
Srovnání cestovního pojištění

Bezpečnost v Kanadě

Kanada je z bezpečnostního hlediska velmi mírumilovnou zemí. Turisté za běžných okolností nejsou v ohrožení a míra kriminality je zde nízká. Platí tu zákaz nošení zbraní, je možné držet je pouze pro lovecké a sportovní účely.

Největším ohrožením pro dobrodružstvíchtivé turisty se tak mohou stát místní divoká zvířata nebo riskantní chování v národních parcích či jinde v přírodě.

Je také potřeba myslet na to, že zatímco v obydlených místech je telefonní signál i internet, v mnoha částech Kanady tomu tak být nemusí. Proto je dobré někoho před cestou na výlet informovat, kam míříte.

Všeobecně platí, že je potřeba dodržovat základní bezpečnostní opatření – nenosit u sebe příliš vysokou hotovost, v noci se venku pohybovat raději ve dvou, neprovokovat v barech a tak dále.

Po ruce mějte v případě krize i kontakt na svou pojišťovnu, u níž máte sjednané cestovní pojištění. Stejně tak se může hodit znát adresu českého konzulátu a mít u sebe kontaktní telefonní číslo.

Počasí v Kanadě

Kanada zasahuje do několika podnebných pásů, takže počasí na jihu se hodně liší od toho na severu. U Severního ledového oceánu je až arktické podnebí a zimní teploty se běžně dostávají hluboko pod bod mrazu.

Ve východní části převládá přímořské podnebí, střední část Kanady má kontinentální podnebí. Obecně je na západě Kanady tepleji než na východě, ale je tam zase více srážek.

Na jihu Kanady se v létě můžete dočkat teplot až okolo 35 stupňů Celsia, v zimě ale silně mrze i tady. Obecně ale v létě počítejte s průměrnými teplotami okolo 20 stupňů Celsia nebo méně.

Pro cestu do Kanady je proto nejlepší zvolit léto. Pakliže chcete zažít zimu jako v Kanadě, vyrazte v lednu nebo únoru a zamiřte na sever. Vždy je ale potřeba myslet na bezpečnost, vhodné oblečení, kvalitní vybavení a v neposlední řadě na dobré cestovní pojištění, které vám pomůže v krizi.

Srovnání cestovního pojištění

Jak se dostat do Kanady?

Z Evropy existují pouze dvě cesty – po vodě nebo vzduchem. Plavba lodí do Kanady je sice hodně dobrodružná, ale také zdlouhavá a nákladná. Většina cestovatelů proto volí letadlo.

Ceny jednosměrných letenek do Kanady se pohybují okolo 15 tisíc korun, přičemž v létě bývají dražší. Zpáteční letenka vás pak vyjde na dvojnásobek. Počítejte s dobou letu mezi 10 a 13 hodinami a minimálně jedním mezipřistáním. Počet přestupů závisí na vámi zvolené letecké společnosti.

Pro cesty po Kanadě je pak nejvýhodnější půjčit si auto. V takovém případě ale musíte vlastnit řidičský průkaz (stačí ten klasický český). A myslete na dodržování místních dopravních předpisů a zejména rychlostních limitů (50 km/h v obci, 80 km/h mimo obec, 100 km/h na dálnici).

Na mnoho míst se můžete dostat i dálkovými autobusy, případně vlakem. Kanada má ale i velmi rozvinutou leteckou dopravu, která je nejrychlejší, ale zato hodně drahá. Nejlevněji tak budete cestovat po Kanadě autobusem.

Co ochutnat v Kanadě?

Kanadská kuchyně je hodně podobná té americké. Najdeme v ní ale i francouzské a britské vlivy. Co si tedy dát v Kanadě na zub? 

  • Nejčastěji tak v restauracích i fast foodech (naleznete zde mnoho poboček celosvětově známých fast foodů, které jsou i v Česku) narazíte na hamburgery, pizzu, hranolky, žebírka. Oblíbená jsou i kuřecí křídla nebo steaky.
  • K oblíbeným masům Kanaďanů patří hovězí, jako přílohy si zase místní často dávají fazole, kukuřičnou kaši nebo boby. Běžné jsou i opékané brambory, sladké brambory nebo rýže.
  • Kanaďané také milují javorový sirup, který s chutí přidávají do všelijakých pokrmů. Setkáte se s ním především na palačinkách nebo vaflích.

Co vidět v Kanadě?

Kanada má téměř 10 milionů kilometrů čtverečních. Proto je velmi těžké doporučit jen pár míst, která stojí za vidění. Určitě byste neměli minout:

  • Některé z velkých měst, ať už půjde o Ottawu, Toronto nebo Vancouver.
  • Slavná jezera: Michiganské, Velké Medvědí, Hořejší nebo Velké Otročí jezero. Pokud chcete zažít pravou polární zimu, zamiřte kamkoliv na sever. 
  • Úchvatné Niagárské vodopády: Tak to je bez debat. 
  • Místní národní parky, kterých je téměř 40. K nejznámějším patří Banff, Glacier, Gros Morne, Jasper, Yoho nebo Wood Buffalo.

Při všech výletech ale myslete na svou bezpečnost a zbytečně neriskujte. Pokud se přece jen něco zvrtne, volejte místní záchranné složky a hned potom svou pojišťovnu – lékařská péče v Kanadě je totiž hodně drahá.

Kalkulačka cestovního pojištění

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.