Jak na pojištění pro zvířecí cestovatele

 

Chystáte se na zahraniční dovolenou se svým čtyřnohým miláčkem? Při plánování dovolené se většina cestovatelů chová zodpovědně a nevyráží bez pojištění, ale věděli jste, že kromě sebe můžete pojistit i svého zvířecího parťáka?

pes v autěCestovní pojištění pro zvířata se sjednává ve formě připojištění. Domácí zvířata se nedoporučuje s sebou brát na delší cesty. Jenže ne každý je schopen svého miláčka opustit nebo sehnat obětavého hlídače po dobu dovolené. Kdo cestuje do zahraničí se psem nebo kočkou, neměl by zapomenout na jeho pojištění. V neznámém prostředí číhá na zvídavé zvíře řada nečekaných nebezpečí. Každý „páníček“ ví, že návštěva veterináře není levná záležitost a patří mezi draze vykoupené zážitky. Za každý, byť sebemenší úkon, se těžce platí. Zahraniční veterináři rozhodně nejsou výjimkou.

Kdo nechce platit veškeré náklady za léčbu z vaší kapsy, musí své zvíře pojistit. Nejedná se o žádnou zbytečnou módu pro přecitlivělé majitele, ale ryze praktické připojištění. Má ho v nabídce hned několik společností, kterého ho nabízí ve formě připojištění. Kromě psa nebo kočky můžete ochránit i fretku.

Kdy vám pojistí psa a kočku

Abyste měli na hrazenou veterinární léčbu nárok, musí váš miláček splňovat několik základních podmínek. Je nezbytné, aby se jednalo o zdravé, očkované a očipované zvíře s platným pasem. Některé pojišťovny omezují věk svých pojištěnců. Například společnost Slavia nabízí pojištění na cesty jen pro psy ve stáří od 6 měsíců do 8 let a kočky ve stáří od 6 měsíců do 10 let. Česká pojišťovna poskytuje ochranu již od 3 měsíců až do 8 let. Uniqa pojišťuje až do 10 let. Naopak plemeno nebo hmotnost vůbec nerozhoduje.

TIP

Pokud se budete se svým psem, kočkou nebo fretkou pohybovat po zemích Evropské unie, musíte mít u sebe zvířecí cestovní pas. Veterinární lékař ho vystaví pouze zvířatům, která jsou očipovaná.

 
.

Připravte se na spoluúčast

Veterinární připojištění kryje pouze neodkladnou péči. Limit plnění se u většiny společností pohybuje v rozmezí od 10 000 do 30 000 korun. Připravte se však na poměrně vysokou spoluúčast. Třeba Česká pojišťovna hradí 70 % nákladů. Rozdílný přístup má Česká podnikatelská pojišťovna, která za každou pojistnou událost vyžaduje 500 korun. Náklady na ošetření se standardně proplácí až po návratu zpět do vlasti na základě doložených dokladů. Cena cestovního pojištění se pohybuje v řádek desetikorun na jeden den. Výrazné slevy čekají na majitele služebních a asistenčních psů.

Odpovědnost za škodu

Kromě pojištění léčebných výloh se u zvířat vyplatí myslet i na připojištění odpovědnosti, obzvlášť pokud váš mazlíček patří mezi živější tvory. V praxi se nejedná o nic neobvyklého a pojišťovny podobné situaci řeší každé léto. „Jako příklad mohu uvést skutečný případ našeho klienta, který vycestoval do ciziny ke známým i se svým pejskem. Při procházce po městě mu pes nedopatřením utekl a pokousal místního obyvatele. Po návratu z dovolené přišla našemu klientovi faktura na 1690 eur. Naštěstí měl klient uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu, a tak mu po řádném nahlášení a zaslání dokumentů o škodě pojišťovna poskytla pojistné plnění přes 40 000 korun,“ uvádí Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny, konkrétní příklad z praxe.

Kalkulačka cen cestovního pojištění onlinePorovnat pojištění

Způsobené škody je možné krýt z vašeho pojištění odpovědnosti nebo právě skrze zvířecí cestovní pojištění. Pojistnou ochranu i v případě, že by vaše zvířátko způsobilo škodu, najdete například u Evropské pojišťovny.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0