Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších zemí pro trávení víkendů i dovolených, a to po celý rok. Proč? Tahle alpská země má totiž co nabídnout v každém ročním období – krásnou přírodu, bohaté sportovní vyžití, poutavou historii a gastronomii, kterou ocení i ti největší gurmáni. Chystáte se sem taky vyrazit? V tom případě si nezapomeňte přibalit cestovní pojištění do Rakouska!

Kalkulačka cestovního pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Cestování do Rakouska

Chystáte se do Rakouska jen na nákupy? Nebo na návštěvu některých z oblíbených trhů, vyhlášených galerií či zámků? I v případě, že cestujete do Rakouska na pár hodin, si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co vás na výletě může potkat. 

Pro cestování do Rakouska na takto krátkou dobu najdete u pojišťoven produkty cestovního pojištění pro krátké cesty. Vyjdou vás doslova na pár korun a ve finále mohou ušetřit spoustu starostí i peněz.

 

Cestovní pojištění do Rakouska na hory, lyže, kolo i rodinnou dovolenou

V Rakousku si můžete užít celou řadu aktivit. Od ryze rekreačních činností, až po bohaté sportovní vyžití. Právě u něj byste měli o to víc dbát na své zajištění správně nastaveným a zvoleným cestovním pojištěním do Rakouska. Co by v něm určitě nemělo chybět? 

 • Léčebné výlohy s odpovídajícími limity – právě tahle položka se o vás postará v případě nemoci a lékařského ošetření. Proto by se právě tyto limity neměly moc držet při zemi, protože se náklady na ošetření v Rakousku mohou v některých případech vyšplhat i do statisíců. 
 • Jestli se chystáte lyžovat nebo například na ferraty, vyberte si cestovní pojištění, které se vztahuje i na rizikové sporty
 • V případě, že hledáte cestovní pojištění pro lyžování v Rakousku, „přibalte“ si při kalkulaci do pojistky i zásah horské služby a transport vrtulníkem. Doufáme, že ani jednu z těchto věcí nebudete potřebovat, ale pokud by se tak náhodou stalo, věřte nám, že platit tyhle náklady z vlastní kapsy by hodně bolelo. Třeba takový transport vrtulníkem vyjde i na 120 000 Kč.
 • Pojištění odpovědnosti – ochrání vás v případě, kdy například někoho nechtěně srazíte na sjezdovce nebo cyklostezce. Právě z této pojistky se pak hradí náklady na škodu způsobenou třetí osobě, ať už na zdraví, nebo majetku. Stejně tak se může hodit v případě, kdy vaše děti omylem shodí zboží z regálu v obchodě, nebo škodu způsobí váš čtyřnohý mazlíček.
 • Pokud cestujete za sportem jako takovým, samozřejmostí by mělo být i úrazové pojištění. Podívejte se hlavně na výši jeho limitů a přizpůsobte ho na míru vašim potřebám.
 • Určitě doporučujeme zvolit produkt, který nabízí asistenční služby 24/7. Budete tak mít jistotu, že v případě nouze stačí zavolat a na druhé straně tu pro vás bude člověk, který vám poradí například ve vyhledání nejbližšího zdravotnického zařízení, s přepravou zpátky do Česka i v dalších situacích.

Celkově byste se u cestovního pojištění měli řídit jedním základním pravidlem – dívejte se především na to, aby vám poskytovalo odpovídající zajištění, a ne na jeho cenu. V některých chvílích se šetřit zkrátka nevyplácí.

Srovnat cestovní pojištění

Cestovní pojištění do Rakouska online

Pokud se chcete před cestou podívat na aktuální nabídku srovnání cestovního pojištění do Rakouska, nemusíte kvůli tomu zdlouhavě obíhat pobočky všech pojišťoven. Všechno zvládnete během pár minut online z pohodlí domova. Stačí do online kalkulačky cestovního pojištění zadat základní údaje o vaší cestě a cestujících a všechny nabídky uvidíte raz dva. A to včetně ceny, pojistných limitů i možností připojištění. 

Stejně snadno zvládnete i sjednání cestovního pojištění do Rakouska online. Smlouva vám přijde během pár minut do e-mailu a pojištění jako takové platí hned po jeho uhrazení a připsání platby. Pokud tedy cestovní pojištění sjednáváte doslova „za pět dvanáct”, stačí ho online uhradit kartou, a můžete bez obav vyrazit na cesty!

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. 

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.