Cestovní pojištění do Rakouska

Rakousko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších zemí pro trávení víkendů i dovolených, a to po celý rok. Proč? Tahle alpská země má totiž co nabídnout v každém ročním období. Chystáte se sem taky vyrazit? V tom případě si nezapomeňte přibalit cestovní pojištění do Rakouska!

Kalkulačka cestovního pojištění

Srovnejte si cestovní pojištění do Rakouska online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Rakouska?

Chystáte se do Rakouska jen na nákupy nebo na návštěvu některého z oblíbených trhů, vyhlášených galerií či zámků? I v případě, že jedete do Rakouska pouze na otočku, je důležité sjednat si správné cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co vás může potkat. 

Letní soutěž s cestovním pojištěním

V Rakousku nám sice platí EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), spoléhat se pouze na něj by se ovšem mohlo pěkně prodražit. Cestovní pojištění totiž uplatníte také v soukromých zdravotnických zařízeních, která se nachází právě v turisticky oblíbených oblastech.

Kromě odpovídajících limitů léčebných výloh byste do své pojistky měli přidat také šikovná připojištění

U sportovních aktivit se pak určitě podívejte na to, jak k nim daná pojišťovna přistupuje. Ty náročnější totiž mohou spadat do kategorie rizikových, nebo dokonce extrémních sportů, pro které je třeba se připojistit zvlášť.

Cestovní pojištění do Rakouska

Výhody cestovního pojištění do Rakouska na hory, lyže, kolo i rodinnou dovolenou

V Rakousku si můžete užít celou řadu aktivit. Od ryze rekreačních činností, až po bohaté sportovní vyžití. Právě u něj byste měli o to víc dbát na své zajištění správně nastaveným a zvoleným cestovním pojištěním do Rakouska

To vám umí nabídnout:

 • Léčebné výlohy s odpovídajícími limity – právě tahle položka se o vás postará v případě nemoci a lékařského ošetření. Proto by se pojistné limity neměly moc držet při zemi, protože náklady na ošetření v Rakousku se mohou v některých případech vyšplhat i do statisíců. 
 • Připojištění rizikových a extrémních sportů jestli se chystáte na free ride lyžování, potápění v alpských jezerech nebo například na ferraty, vyberte si cestovní pojištění, které se vztahuje i na náročnější sportovní aktivity.
 • Pojištění zásahu horské služby a transport vrtulníkem – tohle pojištění si určitě přidejte do cestovního pojištění pro lyžování v Rakousku, nebo pro vaše další turistické dobrodružství. Doufáme, že ani jednu z těchto věcí nebudete potřebovat, ale pokud by se tak náhodou stalo, věřte nám, že platit tyhle výdaje z vlastní kapsy by hodně bolelo. Třeba takový transport vrtulníkem vyjde i na 120 000 Kč.
 • Pojištění odpovědnosti – ochrání vás v případě, kdy někoho nechtěně srazíte na sjezdovce nebo cyklostezce. Právě z této pojistky se pak hradí náklady na škodu způsobenou třetí osobě, ať už na zdraví, nebo majetku. Stejně tak se může hodit v případě, kdy vaše děti omylem shodí zboží z regálu v obchodě, nebo škodu způsobí váš čtyřnohý mazlíček.
 • Pojištění úrazu pokud cestujete za sportem jako takovým, samozřejmostí by mělo být i úrazové pojištění. Podívejte se hlavně na výši jeho limitů a přizpůsobte ho na míru vašim potřebám.
 • Asistenční služby 24/7 – určitě doporučujeme zvolit pojistný produkt, který nabízí perfektní asistenční služby. Budete tak mít jistotu, že v případě nouze stačí zavolat a na druhé straně tu pro vás bude člověk, který vám poradí například ve vyhledání nejbližšího zdravotnického zařízení, s přepravou zpátky do Česka i v dalších situacích.

Celkově byste se u cestovního pojištění měli řídit jedním základním pravidlem – dívejte se především na to, aby vám poskytovalo odpovídající zajištění, ne pouze na jeho cenu. V některých chvílích se šetřit zkrátka nevyplácí.

Srovnat cestovní pojištění

Sjednání cestovního pojištění do Rakouska

Pokud se chcete před cestou podívat na aktuální nabídku cestovního pojištění do Rakouska, nemusíte kvůli tomu zdlouhavě obíhat pobočky všech pojišťoven. 

Všechno zvládnete během pár minut online z pohodlí domova. Stačí do online kalkulačky cestovního pojištění zadat základní údaje o vaší cestě a všechny nabídky uvidíte raz dva. A to včetně ceny, pojistných limitů i možností připojištění. 

Stejně snadno zvládnete i sjednání cestovního pojištění do Rakouska online. Smlouva vám přijde během pár minut do e-mailu a pojištění jako takové platí hned po jeho uhrazení a připsání platby. 

Pokud tedy cestovní pojištění sjednáváte doslova „za pět dvanáct”, stačí ho online uhradit kartou a můžete bez obav vyrazit na cesty!

Kolik stojí cestovní pojištění do Rakouska?

Cena cestovního pojištění do Rakouska je individuální. Jeho přesnou výši uvidíte v online kalkulačce, protože vliv na ni mají vámi zadané parametry. 

V naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete vybrat takové pojištění, které vám bude vyhovovat nejvíc, a můžete se vydat na cesty.

Cena cestovního pojištění do Rakouska

PojištěníNižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy4 000 000 Kč7 000 000 Kč10 000 000 Kč
Pojištění úrazu100 000 Kč 300 000 Kč500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti250 000 Kč5 000 000 Kč10 000 000 Kč
Pojištění zavazadelNE25 000 Kč100 000 Kč
AutoasistenceANOANOANO
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
CENA593 Kč804 Kč1 100 Kč

Zdroj: Ušetřeno.cz. Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní cestu do Rakouska pro čtyřčlennou rodinu (dospělí 38 a 35 let, děti 8 a 10 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ze srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 29. 4. 2024.

Srovnat cestovní pojištění

Volání z Rakouska

Než odjedete do Rakouska, aktivujte si u svého mobilního operátora roaming, tedy službu volání ze zahraničí. Každý operátor má své roamingové zóny, které se odlišují cenami i tarify. 

Aktivaci roamingu pak snadno zvládnete přes zákaznickou linku nebo třeba v mobilní aplikaci. Určitě se také vyplatí podívat na aktuální srovnání mobilních tarifů. Třeba pro vás někdo bude mít lepší nabídku.

Srovnání mobilních tarifů

Výběr z bankomatu v Rakousku

Před cestou do Rakouska si vyměňte menší hotovost na eura, kterými se v Rakousku platí. Hotovost je samozřejmě možné vybrat také z bankomatu. 

U své banky si ale předem zjistěte, jak to máte u svého běžného účtu s poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí. Tuto informaci najdete ve svém online bankovnictví, v aplikaci nebo ji zjistíte přes zákaznickou linku. 

Srovnání běžných účtů

Užitečné informace před cestou do Rakouska

Pro vycestování do Rakouska vám bude stačit pouze platný občanský průkaz nebo cestovní pas. A jak asi víte, vlastní cestovní doklad potřebují také děti, tak na něj nezapomeňte.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranná služba 113, policie 112, hasiči 110
 • Jazyky – bez problémů se zde domluvíte německy a anglicky
 • Očkování – není povinné, ale doporučuje se očkování proti tetanu a spalničkám
 • Státní svátky – v Rakousku mají celou řadu státních svátků, o kterých důsledně dodržují zavření obchodů, kaváren, restaurací i dalších služeb. Proto se ještě před svou cestou podívejte na to, jestli jste se zrovna netrefili do termínu některého z nich. 

Do Rakouska autem či vlakem

Rakousko máme doslova za rohem, takže do této země můžeme pohodlně vycestovat autem i vlakem. 

Do Rakouska vlakem

Z České republiky jezdí do Rakouska hned několik přímých spojů v průběhu celého dne, a to z Prahy, Brna i Ostravy. 

Opravdu pohodlná je cesta vlakem Railjet, který disponuje zásuvkami i Wi-Fi. Samozřejmostí jsou také noční vlaky do Rakouska. 

Do Rakouska autem

Jízdu po rakouských silnicích si opravdu užijete. Tato země se totiž může pyšnit jednou z nejkvalitnějších silničních a dálničních sítí na světě

Počítejte ovšem s tím, že si v Rakousku potrpí na dodržování dopravních předpisů a jejich překročení se trestá poměrně vysokými pokutami. 

Před cestou autem do Rakouska se podívejte na to, jaká je zde povinná výbava a seznamte se také s praktickými dopravními informacemi pro Rakousko.

Srovnat cestovní pojištění

Co navštívit v Rakousku

Rakousko má co nabídnout milovníkům přírody, sportu, kultury, historie i gastronomie. Stačí si říct, co od své dovolené nebo prodlouženého víkendu očekáváte, a vybrat si ty správné výletní cíle. 

Alpy a přírodní krásy

Alpy mají co nabídnout po celý rok. V zimě vyráží do Rakouska na lyže celá řada sportovních nadšenců. Po zbytek roku zase alpské vrcholky lákají milovníky turistiky. 

Skvělé je, že si zde na své přijdou nejen nároční sportovci, ale také ti rekreační, stejně jako rodiny s dětmi. 

V Rakousku se nachází i celá řada nádherných jezer, která jsou skvělá ke koupání, potápění a provozování dalších vodních sportů. Cyklisté si zase užijí cyklostezky, například ty v údolích kolem Dunaje.

Vídeň a další města

V hlavním městě Rakouska můžete obdivovat místní architekturu, navštívit celou řadu muzeí, galerií, užívat si pohodové chvíle v kavárnách nebo relaxovat ve vídeňských parcích. 

K místům, která byste neměli minout, patří zámek Schönbrunn, katedrála Stephansdom a zámecký areál Belveder

Zábavu si pak užijete v zábavním parku Prater a v období adventu si určitě nenechejte ujít věhlasné adventní trhy ve Vídni.

Kromě hlavního města stojí za návštěvu a pozornost také Innsbruck, Graz, Linec a určitě i Salcburk.

Počasí v Rakousku

Počasí v Rakousku je hodně podobné tomu českému. Nicméně, existují velké rozdíly mezi nížinami a vrcholky Alp. Proto si před cestou zjistěte, do jaké nadmořské výšky se chystáte, a tomu přizpůsobte své vybavení a oblečení.

V nižších polohách očekávejte podobné počasí jako v České republice. V Alpách je ale o poznání chladněji – v létě často až o 10 stupňů Celsia méně, v zimě jsou teplotní rozdíly ještě výraznější. 

V horách vás také mohou překvapit srážky, a to ať už ty dešťové, nebo sněhové. Na nejvyšších vrcholcích se přitom sníh udrží často až do léta.

Těsně před cestou si tedy překontrolujte předpověď počasí pro Rakousko a zaměřte se v ní na lokalitu, do níž se chystáte. V zimních měsících mějte v autě sněhové řetězy a nezapomeňte na zimní pneumatiky, které jsou v Rakousku povinné od 1. listopadu do 15. dubna.

Kdy jet do Rakouska?

Díky tomu, že je Rakousko naší sousední zemí, můžete se tam vydat kdykoliv. Leckdo tam jezdí dokonce na pravidelné nákupy.

Nejvíce turistů míří do Rakouska v zimních měsících a pak v létě. V zimě se jezdí za lyžováním do Alp, léto je zase skvělým obdobím pro turistiku a poznávání rakouských měst.

Pro cestu do Rakouska je vhodné mít po ruce GPS navigaci, abyste nezabloudili. Před vyjetím je také vhodné zkontrolovat si na webu nebo v některé z mobilních aplikací tamní dopravní situaci.

Leckdy je nutné používat v Rakousku tunely, a tak se už s předstihem ujistěte, že některý není například kvůli údržbě uzavřený. V době vánočních nebo letních prázdnin se před nimi také mohou tvořit kolony.

S dostatečným předstihem si také sjednejte cestovní pojištění, které vás ochrání v případě nemoci nebo úrazu. Jeho součástí je zpravidla i pojištění odpovědnosti, což se může hodit. 

Srovnání cestovního pojištění do Rakouska si snadno uděláte v naší online kalkulačce, kde si vybranou pojistku můžete rovnou z pohodlí domova také sjednat.

Srovnat cestovní pojištění

Bezpečnost v Rakousku

V Rakousku je dlouhodobě nízká kriminalita a země jako taková patří k nejbezpečnějším v Evropě. V turisticky oblíbených lokalitách s větším množstvím lidí je přesto vhodné hlídat si své osobní věci, cestovní doklady a peníze.

Rakouská vláda svá bezpečnostní opatření přizpůsobuje rizikům ve světě, a tak byl v Rakousku od 18. října 2023 kvůli situaci v Izraeli a Palestině vyhlášen vyšší stupeň teroristické pohotovosti. I kvůli tomu se v ulicích vyskytuje více policistů.

Hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem nečekejte, ale přesto celníci mohou auta namátkově kontrolovat. Po ruce tak vždy mějte svůj občanský průkaz nebo cestovní pas, stejně jako cestovní doklady svých dětí.

Na bezpečnost dbá rakouská policie i na silnicích. Kromě dodržování předpisů se proto před cestou do Rakouska ujistěte, že máte platné povinné ručení, a mějte v autě zelenou kartu

Hodit se vám může i havarijní pojištění. Cestovní pojištění by pak pro vás při cestě do zahraničí mělo být samozřejmostí.

Srovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.