Návod: Jak sjednat cestovní pojištění

 

Vyrážíte za chvíli do zahraničí a nemáte čas řešit nabídky cestovního pojištění, obcházet pojišťovny a porovnávat si, co Vám kde nabídnou? Cestovní pojištění je naštěstí z těch pojistek, které lze uzavřít během pár minut online a to nejen pro sebe ale i pro jiné osoby.

 


Bez cestovního pojištění byste se nikdy neměli vydávat za hranice České republiky. A je jedno, jestli jedete na jednodenní pracovní schůzku nebo na týdenní dovolenou s cestovní kanceláří. Nehoda, úraz nebo nečekané zdravotní potíže Vás totiž mohou zastihnout kdekoli a kdykoli. Náklady na řešení takovýchto problémů mohou být v zahraničí mnohonásobně vyšší než v Česku, a je proto nesmysl spoléhat na to, že si ošetření v případě potřeby sami zaplatíte. Cestovní pojištění Vás na den vyjde doslova na pár korun a jeho vyřízením nestrávíte víc jak 10 minut. Může Vám to ale v případě potíží ušetřit spoustu peněz a starostí.

Online cestovní pojištění za pár minut

1. Spočítejte si cenu

V našem srovnání cestovního pojištění vyplňte základní údaje o pojišťované osobě a plánované cestě a porovnejte si zobrazené nabídky. Cestovní pojištění můžete uzavřít i pro jiné osoby, ale musíte znát: věk pojišťovaných osob, cíl cesty a dobu, kdy bude cesta realizována.

2. Vyberte si pojištění

Srovnávací nástroj Vám zobrazí nabídky cestovního pojištění podle Vašich požadavků, ze kterých si můžete vybrat to nejlevnější cestovní pojištění. Ne vždy je ale nejlevnější to nejvhodnější, proto si vedle ceny všímejte i rozsahu pojištění a pojistných podmínek.

3. Objednejte si cestovní pojištění

Cestovní pojištění můžete nejen vybrat a porovnat ale i přímo objednat. Z nabídky si zvolte to, které Vám nejvíce vyhovuje, a zadejte objednávku. Cestovní pojištění si takto rovnou sjednáte.

4. Doplňte potřebné údaje

Cestovní pojištění se vždy váže k pojišťované osobě a konkrétnímu použití, proto jeho sjednání vyžaduje doplnění určitých údajů. U každé pojišťované osoby je potřeba doplnit: celé jméno a příjmení, rodné číslo a adresu. Dále jsou potřeba údaje o cestě: délka pobytu, cílová destinace atd. Pokud pojištění sjednáváte pro třetí osobu, musíte rovněž uvést údaje o sobě jako pojistníkovi, který pojištění sjednává.

5. Dokončete objednávku a zaplaťte

Objednávka bude po vyplnění všech údajů úplná a Vy budete mít možnost ji odeslat. Po odeslání budete mít možnost rovnou uhradit i pojistnou částku. Vybrat si můžete mezi přímou platbou, platební kartou nebo převodem na účet. Tuto platbu musíte pojišťovně obvykle poukázat před zahájením cesty, protože až poté nabývá Vaše pojištění platnosti.

6. Obdržíte smlouvu a jedete

Až odešlete objednávku a poukážete platbu, obdržíte Vy jako zřizovatel pojistné smlouvy a potřebné dokumenty pro všechna zřizovaná pojištění. Rovněž obdržíte informace, jak postupovat v případě pojistné události, jak pojištění v zahraničí prokazovat a na koho se v případě pojistné události obrátit. Doklad o pojištění si přidejte k Vašim cestovním dokumentům a můžete vyrazit na cesty. Šťastnou cestu!

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1