NÁVOD: Jak uzavřít cestovní pojištění za pár minut

 

„Viděla jsi někde ty moje modrý podvlíkačky?“ pokřikujete na přítelkyni zatímco s ladností postřeleného medvěda a jen jednou nasazenou ponožkou vehementně skáčete na přecpaném kufru snažíce se jej zavřít. Marně. Po 15 minutách to vzdáváte, už jste dávno měli být na letišti. Nadzvukovou rychlostí se přemisťujete do koupelny, cestou si jednou rukou oblékáte poslední svršky, které se nevešly do žádného ze zavazadel, a druhou, vyzbrojenou zubním kartáčkem, svádíte boj s drobky od bábovky ze snídaně. Vítězství! Konečně zamykáte, s funěním dobíháte taxík a modlíte se, že jste nic nezapomněli. Pojištění! Je vám taková situace povědomá? Prozradíme vám, jak se pojistit během několika minut online. Třeba právě cestou na letiště.

mapa cestovní pojištění 

Bez cestovního pojištění se za hranice České republiky nevydávejte. Fakt důležitý. Poznamenejte si to do deníčku a nejlíp červeně. Je úplně jedno, jestli jedete na jednodenní pracovní schůzku do nóbl restaurace s výhledem na švýcarské Alpy, během které prakticky nezvednete zadek z předražené polstrované židle z napodobeniny mahagonu, nebo plánujete týdenní freeride na ledovci. Nehoda, úraz nebo nečekané zdravotní potíže vás mohou zastihnout kdekoli a kdykoli. A bez pojištění se nedoplatíte. V zahraničí se totiž částky za standardní ošetření pohybují mnohonásobně výše než u nás. Pro představu takový vymknutý kotník vás v Rakousku vyjde na něco kolem 30 000 Kč. Cestovní pojištění přitom seženete už od 7 Kč na den.

Přehledně: Uzavření pojištění online krok za krokem

 • Porovnejte si jednotlivé nabídky na trhu

  Nemusíte dlouhosáhle hledat informace na webových stránkách jednotlivých pojišťovacích společností, které by zoufale potřebovaly UX designéra, nebo v některých případech spíše kouzelníka, aby mávnul svou hůlkou a udělal je trochu přehlednější pro obyčejné smrtelníky. V našem online srovnání cestovního pojištění si zdarma během 2 minut porovnáte všechny nabídky na jednom místě. Stačí vyplnit základní údaje o pojišťované osobě a plánované cestě. 

Odkdy je cestovní pojištění platné?
Pojišťovna Platnost
Allianz Ihned po odeslání platby
AIG Po doručení platby
AXA ASSISTANCE 4 hodiny po odeslání platby
Česká podnikatelská pojišťovna Po doručení platby
ERV Ihned po odeslání platby
Generali Po doručení platby
Maxima pojišťovna Ihned po odeslání platby
Slavia Po doručení platby
Union pojišťovna Ihned po odeslání platby
UNIQA Ihned po odeslání platby
Wüstenrot Ihned po odeslání platby
 
 • Vyberte si nejvýhodnější pojištění pro vás

  Ne vždy je nejlevnější pojištění to nejvhodnější, proto si vedle ceny všímejte i rozsahu pojištění a pojistných podmínek. Pojištění by se také mělo vztahovat na všechny aktivity, které hodláte v zahraničí provozovat. Klasickou školáckou chybou je, že svůj oblíbený sport považujete za bezpečný koníček, na který není třeba se připojošťovat, ale pojišťovna má opačný názor. Když se vám pak něco stane, pozdě bycha honiti. Jakmile si vyberete, stačí kliknout na tlačítko „Koupit“.

tip TIP: O tom, jaké parametry sledovat při výběru cestovního pojištění, jak vysoké limity si nastavit a v jakém případě se připojistit, jsme napsali celý článek.

 • Vyplňte potřebné údaje

  Cestovní pojištění se vždy váže k pojišťované osobě a konkrétní cestě, proto jeho sjednání vyžaduje doplnění určitých údajů. U každé pojišťované osoby je potřeba vypsat: celé jméno a příjmení, rodné číslo a adresu. Dále jsou potřeba údaje o cestě: délka pobytu, cílová destinace atd. Pokud pojištění sjednáváte pro třetí osobu, musíte rovněž uvést údaje o sobě jako pojistníkovi, který pojištění sjednává.  

Jak uzavřít cestovní pojištění online? Podrobný návod

cestování v zimě 

 • Dokončete objednávku a vyberte si způsob placení

  Vše vyplněno? Výborně. Pro jistotu si všechny zadané údaje ještě zkontrolujte a poté kliknutím dokončete objednávku. Pokud využijete možnost úhrady pojistného online, budete přesměrováni na platební rozhraní. Pokud si zvolíte, že platbu provedete později, potřebné platební údaje obdržíte e-mailem.

Způsoby, jak můžete pojištění uhraditkufr 

 • Online prostřednictvím platební karty 
 • Online prostřednictvím služby Raiffeisenbank Internetbanking (eBanky) 
 • Online prostřednictvím platebního systému mPeníze (mTRANSFER) 
 • Online prostřednictvím platebního systému PaySec - ČSOB 
 • Platebním převodem ze svého bankovního účtu 
 • Složenkou (poštovní poukázkou) typu A na České poště 
 • Vkladem hotovosti na přepážce Raiffeisenbank 
 • SuperCASH - platba na terminálu SAZKA nebo pobočce České pošty 
 • Obdržíte smlouvu 

  V cuku letu vám přijde potvrzovací e-mail s pojistnou smlouvou a asistenční kartičkou, na které je uveden kontakt na asistenční službu. Rovněž obdržíte informace, jak postupovat v případě pojistné události a na koho se v případě nouze obrátit. Doklad o pojištění nezapomeňte přidat k vašim cestovním dokumentům. Šťastnou cestu!

Srovnat nabídky cestovního pojištění 

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 128