Pojištění čelního skla

Čelní sklo si můžete připojistit v rámci povinného ručení i havarijního pojištění. Podívejte se na to, jak tuto nejnáchylnější část vašeho vozu nejlépe ochránit.

Spočítat havarijní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o havarijním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Do kalkulačky havarijního pojištění vyplňte základní údaje o sobě a svém vozidle. Kalkulačka vám okamžitě porovná ceny.

Vyberete si to nejlepší pojištění

Vyberete si to nejlepší pojištění

Havarijní pojištění na míru si sjednáte snadno online. Rychle, za výhodnou cenu a z pohodlí domova.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpovědí na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru havarijního pojištění po jeho sjednání.

Jak řešit prasklé čelní sklo?

Pokud dojde k poškození čelního skla, je třeba zjistit viníka škody. Tedy zjistit, od kterého auta kamínek, kus ledu, nebo jiný předmět odlétl. V rámci způsobené škody může dojít k těmto situacím:

  • Škoda byla způsobena projíždějícím vozem. S jeho řidičem je třeba sepsat a vyplnit protokol o pojistné události. Škoda bude v tomto případě proplacena z povinného ručení viníka.

Takhle hladký postup bývá ovšem velmi vzácný. Mnohem častěji se setkáte s následujícími příklady:

  • Škodu způsobil projíždějící vůz, řidič ale odmítá uznat svou vinu. Jste tedy v situaci tvrzení proti tvrzení.
  • Škodu způsobil projíždějící vůz, řidič ujel.
  • Není možné určit viníka škody.

V posledních třech uvedených případech musíte počítat s uhrazením škody na vašem čelním skle z vlastní kapsy. Pokud tedy nemáte čelní sklo chráněné formou připojištění u vašeho povinného ručení, nebo havarijního pojištění.

Spočítat havarijní pojištění

Pojištění čelního skla u povinného ručení

Povinné ručení samo o sobě slouží ke krytí škod způsobených provozem vašeho vozidla na zdraví či majetku někoho jiného. I v jeho rámci je ovšem možné si sjednat připojištění čelního skla, které se bude vztahovat přímo na pojištěné vozidlo. 

Pojistné limity se liší dle pojistných produktů jednotlivých pojišťoven. Mohou se pohybovat od 5 000 Kč do 50 000 Kč a samozřejmě zde platí přímá úměra – čím vyšší pojistný limit, tím vyšší cena připojištění. Pojištění čelního skla se pak vztahuje pro případy:

  • náhlého poškození,
  • zničení nebo odcizení skel,
  • nahodilou událost (havárie, živel, odcizení, vandalismus).

Proč je povinné ručení nedostačující?

U povinného ručení musíte prokázat, že k poškození vašeho čelního skla došlo cizím zaviněním. A to bývá poněkud problematické. Situaci byste museli mít natočenou, a navíc daného řidiče také najít a kontaktovat. Kvůli těmto důvodům je tedy samotné povinné ručení nedostačující a je třeba mít čelní sklo a případně i další okna připojištěná.

Spočítat havarijní pojištění

Pojištění čelního skla u havarijního pojištění

Proč si k havarijnímu pojištění sjednávat připojištění čelního skla, když se tato pojistka vztahuje na škody způsobené na vašem vozidle? Kvůli spoluúčasti. V případě poškození čelního skla bude pojistné plnění ponížené právě o smluvně nastavenou spoluúčast. A může se snadno stát, že daná částka překročí hodnotu celého skla. Navíc má uplatnění škody vliv také na váš bonus, což může mít negativní dopad na výši pojistného v dalších obdobích.

Cena pojištění čelního skla

Cena pojištění čelního skla se odvíjí od typu vašeho skla, a to zvlášť v případě, kdy máte čelní sklo například vyhřívané, vrstvené pro snížení hluku, s kamerami, senzory atd.

Přesnou cenu připojištění čelní skla, nebo všech skel zjistíte v online kalkulačce povinného a havarijního pojištění. Stačí tuto možnost pouze zvolit přímo v kalkulaci pojištění. Počítejte také s tím, že většina pojišťoven vyžaduje pro uzavření tohoto připojištění také fotodokumentaci, kterou je možné pořídit tzv. samoprohlídkou, kdy dle zaslaného návodu svůj vůz nafotíte sami a fotografie poté odešlete pojišťovně.

Spočítat havarijní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cenu havarijního pojištění ovlivňuje mimo jiné tovární značka a model auta, výkon motoru, hmotnost a zabezpečení. Dále bydliště a datum narození pojistníka, výše spoluúčasti, stejně jako vybraná rizika.

Kalkulačka havarijního pojištění vám během pár minut ukáže aktuální nabídku pojištění hned od několika pojišťoven. Stačí zadat základní technické údaje o vás a vašem vozidle.

Kombinace povinného ručení a havarijního pojištění poskytne vašemu vozidlu kompletní ochranu. 

Povinné ručení se postará o škodu, kterou provozem svého auta způsobíte na zdraví i majetku třetích osob. 

Havarijní pojištění ochrání vaše vozidlo v případě živelných škod, odcizení, vandalismu nebo v případě dopravní nehody, kterou způsobíte vy. 

Pokud obě pojištění uzavřete najednou, získáte navíc i hezkou slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.