Jak změnit mobilního operátora v 5 jednoduchých krocích?

Mobilního operátora teď změníte snadno a bez zbytečných průtahů. Stačí si vybrat nový mobilní tarif pomocí naší kalkulačky a se vším ostatním vám rádi pomůžeme.

POROVNÁNÍ MOBILNÍCH TARIFŮ

Jak změnit mobilního operátora?

  1. Vyberte si nejlepší tarifdnes frčí neomezené tarify, a objednejte si ho u nás nebo u operátora.
  2. Najděte si OKU (ověřovací kód účastníka) v online klientské zóně vašeho stávajícího operátora. Jestli ho nikde nevidíte, možná vám pomůže jeden z našich videonávodů. OKU je 14místný kód, který začíná na osmičku a slouží k přenosu vašeho telefonního čísla.
  3. Předejte svůj OKU kód našemu specialistovi, nebo novému operátorovi. Ten za vás podá u toho starého výpověď a zařídí přenesení čísla na základě OKU kódu.
  4. Nová SIM karta spolu se smlouvou k podpisu by si k vám měla najít cestu během 5 pracovních dnů. Kurýr vám dá předem vědět, kdy a kde si vše potřebné můžete převzít. Kvůli ověření totožnosti si k ruce si připravte občanský průkaz.
  5. Nový operátor vám pošle zprávu s přesným datem vašeho přechodu. V daný den se mezi půlnocí a šestou hodinou ranní SIM karta automaticky aktivuje. Vložte ji ráno do telefonu místo té staré a máte hotovo.

Ukládáte si telefonní čísla do zařízení nebo na SIM kartu? Pokud máte kontakty na kartě, nezapomeňte si je do telefonu přesunout dřív, než starou SIMku zahodíte. 

SROVNÁNÍ MOBILNÍCH TARIFŮ

Mám smlouvu na dobu určitou, můžu i tak přejít?

Ano, pár věcí ale může změnu operátora zkomplikovat. 

Od podpisu smlouvy neuplynuly 3 měsíce

V takovém případě po vás operátor může chtít poplatek ve výši 5 % z částky, kterou byste zaplatili za měsíční platby do původního konce smlouvy. Změnu si tedy ještě promyslete. Kdo si počká alespoň 3 měsíce od podpisu smlouvy, ten se dočká. 

Starý operátor vám dal zařízení (například telefon) se slevou

Pak po vás operátor může při přechodu požadovat slevu v plné výši vrátit.

Vzali jste si od starého operátora cokoliv na splátky

Než přeběhnete, musíte všechny splátky doplatit.

Kalkulačka mobilních tarifů

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nový mobilní tarif si vyberete ve srovnání za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem.

Nemusíte sami vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód). Pokud OKU neznáte, nezoufejte. Náš specialista vám ho pomůže najít v internetové samoobsluze vašeho operátora nebo ve staré smlouvě.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Vybrali jste si nový mobilní tarif, ale u stávajícího operátora máte smlouvu na dobu určitou? Závazek můžete ukončit předčasně, aniž byste museli platit tučné sankce. Záleží, kdy jste podepsali stávající smlouvu.

Obecně mohou nastat 2 situace:

1. Neplatíte nic

Pokud vypovídáte smlouvu po 3 měsících od doby, kdy jste ji uzavřeli, neplatíte ani korunu.

2. Zaplatíte jen 1/20 paušálů zbývajících do konce smlouvy

Pokud vypovídáte smlouvu do 3 měsíců od doby, kdy jste ji uzavřeli, doplácíte 1/20 zbývajících paušálů.

Jestli jste od svého stávajícího operátora dostali slevu na mobilní telefon, tablet, modem nebo jiné zařízení, má právo po vás chtít, abyste mu ji zpětně proplatili. Pokud máte zařízení na splátky, musíte je doplatit.

Pokud jste fyzická osoba nebo živnostník, žádnou další pokutu vám operátor dát nemůže, a to ani pokud jste uzavřeli smlouvu před 1. 4. 2020. Kdybyste se s takovým jednáním setkali, nebojte se ozvat přímo na Český telekomunikační úřad.

Protože jsou si mobilní tarify virtuálních operátorů často velmi podobné nebo jsou extrémně nevýhodné, zařadili jsme do srovnávání pouze ty, které by vás mohly zajímat. Všechny produkty hlídáme a pravidelně aktualizujeme. Nechybí tak speciální nabídky – tarify pro seniory nebo studenty.

Pokud chcete se svým číslem přejít k jinému operátorovi, výpověď podávat nemusíte – vyřídí ji za vás váš nový poskytovatel při přenosu čísla.

V ostatních případech výpověď můžete podat písemně, telefonicky nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší cestou je předepsaný formulář, který bývá ke stažení na webových stránkách mobilního operátora.

S předplacenou kartou máte volnost. Nemusíte podepisovat smlouvu a neplatíte žádný stálý měsíční poplatek. Problém je, že i za nejlevnější předplacenku si většinou, oproti klasickému paušálu, připlatíte.

Čím víc voláte, píšete SMS a používáte data, tím víc se vyplatí pořídit si paušál. Kromě lepší ceny můžete u operátora získat i slevy na mobilní telefony nebo tablety.

Přenos čísla trvá od 5 do 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem. K přenosu čísla budete potřebovat ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný kód). OKU dostanete už při uzavření smlouvy, případně při aktivaci tarifu. Stávající zákazníci pak většinou najdou OKU v internetové samoobsluze svého operátora.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Chcete volat a posílat SMS do všech sítí zdarma? A k tomu i pořádnou porci dat? Najdeme vám tarif, který splní vaše očekávání. Stačí, když nám na sebe v kalkulačce zanecháte číslo, a my vám rádi představíme nabídku neveřejných tarifů, které jsme pro vás u mobilních operátorů vyjednali. Možná budete překvapeni, jak levně se dnes dá tarif pořídit.

Pokud si ve srovnání tarifů mobilních operátorů najdete takový, který vám vyhovuje, stačí kliknout na tlačítko „Pokračovat“ a vyplnit formulář. Do 1 pracovního dne se vám ozveme, projdeme s vámi všechny detaily tarifu, naplánujeme aktivaci a se vším vám pomůžeme.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.