Cestovní pojištění do Turecka

Turecko je zemí nejen krásných pláží, ale také přírody, spousty nádherných měst, která na vás dýchnou historií i orientem, a samozřejmě zde oceníte i jedinečnou gastronomii. Ještě než vyrazíte poznávat tuto zemi, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Turecka?

V Turecku mají sice Češi nárok na nezbytnou lékařskou péči ve veřejných zdravotních zařízeních, často se však setkáte s požadavkem na platbu v hotovosti. Proto doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které se o vás postará ve všech případech, a navíc díky němu budete moci využít zdravotní péče v soukromých zařízeních, která jsou na vyšší úrovni. 

Hlavní součástí cestovního pojištění jsou léčebné výlohy, proto se zaměřte na to, aby měly nastavené odpovídající pojistné limity. Právě z nich je totiž hrazená lékařská péče, hospitalizace, převoz, náklady na léky i případná repatriace do České republiky

Neopomíjejte také užitečná připojištění, jako je:

 • pojištění úrazu (zvlášť pokud se chystáte na dovolené sportovat),
 • pojištění odpovědnosti (když byste vy nebo někdo z rodiny způsobili škodu na zdraví či majetku třetí osobě),
 • pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození),
 • pojištění storna cesty (zvlášť pokud cestujete s dětmi a jejich náhlé onemocnění by mohlo zhatit dovolenkové plány).
Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Turecka

Se srovnáním aktuálních nabídek cestovního pojištění do Turecka vám pomůže online kalkulačka. Stačí do ní zadat základní údaje o vaší dovolené (délku trvání cesty, počet osob zahrnutých do pojištění) a během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky podle ceny i míry zajištění (nižší, střední a vyšší). Jednotlivé nabídky si také můžete upravovat a přidávat užitečná připojištění, abyste získali to nejvýhodnější cestovní pojištění do Turecka.

Kolik stojí cestovní pojištění do Turecka?

Přesná cena cestovního pojištění do Turecka je individuální. Vliv na ni totiž má přesný počet dní dovolené, počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu), nastavené pojistné limity i vybraná připojištění. Částku, přímo vám na míru, tedy uvidíte v online kalkulačce, která vám pomůže získat to nejvýhodnější cestovní pojištění do Turecka.

Myslete ale také na to, že to nejlevnější cestovní pojištění do Turecka nemusí nutně znamenat to nejlepší. Proto se kromě ceny zaměřte také na to, aby se o vás pojištění v případě potřeby dobře postaralo.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 000 Kč8 000 000 Kč40 000 000 Kč
Pojištění úrazu300 000 Kč400 000 Kč600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti2 000 000 Kč4 000 000 Kč15 000 000 Kč
Pojištění zavazadelNE25 000 Kč50 000 Kč
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
Cena362 Kč566 Kč1 245 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu čtyřčlenné rodiny (dospělí ve věku 35 a 36 let, děti ve věku 2 a 5 let). Výpočet pojistného byl proveden 14. 6. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Turecka?

I se sjednáním cestovního pojištění do Turecka vám pomůže online kalkulačka. Jednoduše si vyberete nabídku, která se vám zamlouvá nejvíce, a online cestou pojištění během pár minut uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám doručíme do e-mailu a pojištění začne platit hned, jak ho zaplatíte (bankovním převodem, online kartou).

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Turecka?

Pro vycestování do Turecka vám bude stačit platný občanský průkaz, případně cestovní pas. Pamatujte také na to, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranka 112, policie 155, hasiči 110
 • Jazyky – oficiálním jazykem je turečtina, v turistických oblastech se pak bez problémů domluvíte anglicky a německy
 • Očkování – není povinné, doporučuje se ovšem to proti spalničkám, záškrtu, tetanu, břišnímu tyfu, vzteklině a žloutence typu A a B
 • Řízení – rychlostní limit pro jízdu v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnicích 120 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,5 promile. Pokud budete v Turecku řídit, dávejte si velký pozor. Jedná se o jednu ze zemí s nejvyšším výskytem dopravních nehod.
 • Na co si dát pozor – v turistických oblastech si pečlivě hlídejte své věci před kapesními zloději. Před vycestováním se také informujte o politické stabilitě v jednotlivých částech země. 

Cestovní tipy do Turecka

Turecko toho má opravdu hodně co nabídnout. Abychom vám usnadnili rozhodování o vašich dovolenkových plánech, připravili jsme si pro vás několik top tipů, kterými se můžete inspirovat.

Tipy, co vidět a zažít v Turecku

Města a památky

Istanbul  největší turecké město, ve kterém stojí za vidění především Staré město s Modrou mešitou, chrámem Hagia Sophia, palácem Topkapi či Galatská věž.

Ankara – hlavní město Turecka a nejmodernější město celé země. Najdete v něm spoustu vzdělávacích institucí i muzeí. 

Safranbolu – historické město, bývalý významný cestovní uzel propojující Východ a Západ. Jednalo se také o místo, kde se ve velkém obchodovalo s šafránem (odkud pochází také název města). Ve městě můžete obdivovat celou řadu památek, hrobek nebo mešit. Safranbolu je zapsané na seznam UNESCO.

Efes – jedna z nejlépe zachovalých metropolí na světě. Právě zde se nacházel jeden z divů starověkého světa, chrám bohyně Artemis (jeho repliku zde dnes můžete vidět).

Pergamon – historické město, které bývalo významným centrem antického Řecka a také Římské říše. Jednalo se o známé lékařské centrum a nacházela se zde jedna z největších antických knihoven. Vidět zde můžete celou řadu starověkých památek.

Přírodní krásy

Pamukkale – jedno z nejznámějších míst Turecka. Jde o oblast nacházející se na tektonickém zlomu, z něhož vytékají minerální prameny s vysokým obsahem vápníku. V průběhu tisíců let daly vzniknout jedinečným kaskádám, terasám a jezírkům. Už ve starověku zde byly založeny lázně a městečko Hierapolis, jehož zříceniny najdete právě nad kaskádami. Obě tato místa jsou pro svou krásu i význam zapsaná na seznam UNESCO.

Green Canyon – národní park s hlubokým jezerem. Na místě se také nachází ruiny římského akvaduktu. 

Cappadocia – pohoří tvarované vulkanickou činností a erozí, díky čemuž se zde můžete těšit na doslova jedinečnou scenérii

Pláže

Turecká riviéra je zvaná také Tyrkysové pobřeží. Tuto oblast najdete v jihozápadní části země podél Středozemního moře. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, skvělá letoviska i celou řadu oblíbených turistických destinací.

Gastronomie

Ochutnat v Turecku jednoduše musíte baklavu – tradiční dezert z několika vrstev tenkého těsta naplněný vlašskými ořechy. Mlsné jazýčky ocení také měkký lokum nebo turecký rýžový pudink. Na oběd si pak dopřejte tradiční turecký kebab či další místní specialitu jménem menem. Jedná se o omeletu s kořením, česnekem a cibulí. A jak asi tušíte, nemůžeme z našich tipů vynechat tureckou kávu se silnou a plnou chutí. K dalším místním tradičním nápojům pak patří boza a sahlep.

Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.