Cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko pro svou dovolenou volí Češi už dlouhá léta. Jde o finančně přívětivou destinaci, která se pravidelně dostává na přední příčky turistů. Sjednejte si tedy cestovní pojištění a vydejte se objevovat tuto jihovýchodní evropskou zemi i vy!

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Bulharska?

Bulharsko je součástí Evropské unie, tudíž i v této zemi můžete uplatnit EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), a to ve státních zdravotních zařízeních v případě neodkladné lékařské péče. Počítejte ovšem s nutnou úhradou spoluúčasti, která bývá na naše poměry velmi vysoká. Proto je dobré před svou dovolenou uzavřít cestovní pojištění do Bulharska, které tyto případné náklady uhradí za vás. V něm se zaměřte především na limity léčebných výloh, které se vztahují právě na léčbu, hospitalizaci, ošetření, náklady na léky a zdravotní pomůcky, stejně jako na repatriaci zpět do České republiky.

Dále v cestovním pojištění jistě oceníte užitečná připojištění, jako je:

V případě, že jedete do Bulharska autem, zahrňte do cestovního pojištění také autoasistenci, kterou v nesnázích ocení všichni motoristé.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Bulharska

Pro srovnání aktuálních nabídek cestovního pojištění do Bulharska použijte online kalkulačku. Ušetříte si tak čas zdlouhavým obíháním poboček jednotlivých pojišťoven. Pouze se doma připojíte k internetu, a je to. Do kalkulačky stačí zadat pár základních údajů o vás a vaší cestě a během pár kliknutí myší uvidíte srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. To nejlepší cestovní pojištění do Bulharska podle vašeho výběru si také můžete dle potřeby upravovat – míru zajištění i volbu užitečných připojištění. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Bulharska?

Přesná cena cestovního pojištění se odvíjí od délky vaší dovolené, počtu pojištěných osob, výše pojistných limitů a také podle výběru připojištění. Přesnou částku, přímo vám na míru, tedy uvidíte v online kalkulačce. Mějte ale na paměti, že nejlevnější cestovní pojištění do Bulharska nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme se proto zaměřit především na to, aby se o vás pojištění v případě potřeby správně postaralo.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 000 Kč8 000 000 Kč40 000 000 Kč
Pojištění úrazu300 000 Kč400 000 Kč600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti2 000 000 Kč4 000 000 Kč15 000 000 Kč
Pojištění zavazadelNE25 000 000 Kč50 000 Kč
AutoasistenceANOANOANO
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
Cena1 271 Kč1 627 Kč2 815 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Bulharska pro čtyřčlennou rodinu ( dospělí 35 a 33 let, děti 10 a 12 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 30. 5. 2023.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Bulharska?

I se sjednáním cestovního pojištění do Bulharska vám pomůže online kalkulačka. Stačí si vybrat pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a během chvíle si ho přes kalkulačku uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu. A samotné pojištění pak vstoupí v platnost zaplacením pojistného. 

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. 

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Bulharska?

Pro vycestování do Bulharska vám bude stačit pouze platný občanský průkaz. Nezapomeňte na to, že vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranná služba 150, policie 169, hasiči 160
 • Jazyky – úředním jazykem je bulharština, v turistických oblastech se domluvíte anglicky, rusky a německy. Připravte se také na nápisy v azbuce.
 • Očkování – není povinné, ale doporučuje se to proti žloutence typu A a B, spalničkám, záškrtu a tetanu
 • Řízení – rychlostní limity jsou pro jízdu v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na dálnici 130 km/h
 • Kriminalita – především v letním období si dávejte pozor na své osobní věci a kapesní zloděje

Cestovní tipy do Bulharska

V Bulharsku si na své přijde téměř každý. Najdete zde celou řadu letovisek pro všechny, kdo mají rádi zábavu a bohatý noční život, stejně jako klidná místa stvořená pro odpočinek. Kromě toho zde na vás čekají přírodní krásy, kulturní i historické památky a skvělá gastronomie.

Tipy, co vidět v Bulharsku

 • Sofie – alias „Paříž východu“. Město plné zeleně, kostelů, mešit a najdete zde i největší balkánskou synagogu. Užijete si tu spoustu dobrého jídla, pití, zábavy i kulturních zážitků.
 • Varna – hlavní město zábavy na pobřeží Černého moře. Ty nej atrakce najdete v Přímořském parku (Primorski park).
 • Nessebar – záliv se zlatými plážemi, které jsou ideální pro letní dovolenou. Kromě koupání si zde užijete také potápění, plachtění a další vodní sporty. 
 • Nesebar – město s celou řadou historických památek z dob Řeků, Římanů a Thráků. Nesebaru se přezdívá také „Perla Bulharska” a není proto divu, že je zapsaný také na seznam památek UNESCO.
 • Plovdiv – druhé nejlidnatější město Bulharska, které najdete na březích řeky Maritsa. I zde můžete obdivovat památky ze starověku, jako například stadion, amfiteátr, lázně a spoustu dalších. Navštivte také kostel Konstantina a Heleny, archeologické muzeum nebo celou řadu kulturních akcí. 
 • Sozopol – tomuto městu se pro změnu přezdívá „Perla Černého moře”. Jedná se o nejstarší město Bulharska plné umělců a fotografů. Navštívit zde můžete archeologické muzeum, galerii umění i celou řadu krásných uliček. Za vidění stojí také kostel sv. Matky Boží s ikonostasy makedonských sochařů nebo kaple sv. Zosima.
 • Belogradčik – skalní město kousek od hranic se Srbskem. Kromě přírodních krás zde můžete obdivovat i hrad Kaleto.
 • Rilský klášter – největší a nejslavnější bulharský klášter, zapsaný na seznam UNESCO. Najdete jej na úpatí pohoří Rila. 
 • Mys Kaliakra – velmi romantické místo nacházející se kousek od města Kavarna. Jedná se o 2 km dlouhý poloostrov tvořený monumentálními kolmými skalami. Najdete zde i jeskyně a jednu z nejkrásnějších bulharských pláží. A navíc zde můžete spatřit i delfíny. 
Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.