Cestovní pojištění do Řecka

Užijte si dovolenou na jihu Balkánského poloostrova v klidu díky vhodně zvolenému cestovnímu pojištění do Řecka. Sjednejte si ho online během pár minut – naše kalkulačka vám pomůže ušetřit.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vám zajistí klidnou dovolenou nebo pracovní cestu. Kryje totiž náklady na léčbu v případě, že se zraníte nebo onemocníte. Pomůže vám i v dalších komplikovaných situacích, třeba když se vám ztratí zavazadla na letišti nebo když někomu způsobíte škodu. Součástí jsou i asistenční služby – telefonní linka je vám k dispozici nonstop. 

Proč si sjednat cestovní pojištění do Řecka?

Přestože už se vidíte na písečné pláži v Řecku a nemoci i úrazy jsou to poslední, nad čím chcete přemýšlet, riziko tu stále je. Štěstí přeje připraveným, proto je lepší se proti těmto situacím pojistit a dovolenou si užít bez zbytečných starostí. 

Cestovní pojištění online vás nevyjde nijak draho, a přitom vám může zachránit klidně i statisíce korun. Evropský průkaz zdravotního pojištění totiž pokryje jen ty nejnutnější zákroky, ale náročnější ošetření nebo drahé léky byste si bez pojištění museli hradit sami. 

Cestovní pojištění vám navíc může pomoct i v dalších situacích – mezi užitečná připojištění patří například: 

Rovněž byste měli zvážit pojištění odpovědnosti za škodu. V případě způsobení škody na zdraví nebo majetku jiné osoby pokryje tyto náklady.

Hrozí vám v Řecku útok žraloka?

Sjednat cestovní pojištění

Kolik stojí pojištění do Řecka?

Cena cestovního pojištění se pohybuje od desítek po stovky korun za den. Výslednou cenu ovlivňují zejména tyto základní parametry: 

 • délka pojištěného období, 
 • typ cesty (turistická, pracovní), 
 • počet pojištěných osob, 
 • výše pojistných limitů, 
 • vybraná připojištění. 

Pojištění do Řecka si ale nevybírejte pouze podle ceny – to nejlevnější cestovní pojištění do Řecka totiž nemusí být zdaleka nejlepší. Zvolte raději takové, které opravdu pokryje všechna hrozící rizika a zajistí vám klidné spaní. Za těch pár korun navíc to určitě stojí.

Jak si vybrat cestovní pojištění do Řecka?

Na dovolené vás může nejčastěji potkat nemoc či úraz. Cestovní pojištění pokryje náklady na hospitalizaci, ošetření, léky, nutné převozy i repatriaci zpět do Čech. S pojištěním se pojí i asistenční služba – na tu se můžete telefonicky obrátit 24/7. 

U drahého vybavení se zase vyplatí pojistit zavazadla. A pokud plánujete v Řecku vyzkoušet některý z rizikových sportů, jako je kiteboarding nebo potápění v hloubce větší než deset metrů, budete potřebovat speciální připojištění rizikových nebo extrémních sportů

Aktivity označené jako „rizikové“ vám totiž základní pojištění nekryje, případný úraz by vám tedy mohl udělat pořádný vítr v peněžence.

Cestovní pojištění do Řecka

Jak sjednat cestovní pojištění do Řecka?

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem je sjednání pojištění online. Často tak můžete dosáhnout i na příjemnou slevu. Nezapomeňte si ale před podpisem pojistné smlouvy důkladně porovnat nabídky více pojišťoven, abyste měli jistotu, že za své peníze dostanete opravdu vše potřebné. 

S tím vám pomůže náš srovnávač cestovního pojištění, který nabídky projde a porovná místo vás. Vy si pak jen vyberete vítěznou nabídku – a o všechno ostatní se postaráme my

Sjednat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Řecka?

Platné doklady, léky nebo vhodné oblečení. Co je dobré si nachystat ještě v Česku? 

 • Pro vstup do země budete potřebovat občanský průkaz (případně cestovní pas). Doklad totožnosti musí mít i děti, zajistěte pas proto i pro ně. 
 • Řecká republika zrušila všechna opatření proti nemoci covid-19, takže není nutné předkládat žádná potvrzení ani dodržovat specifická omezení. Několik respirátorů si s sebou ale pro jistotu vezměte, kdyby se situace změnila. 
 • Pokud se plánujete potápět, doporučujeme si vzít brýle, šnorchl a boty do vody, jelikož spousta potápěčských lokalit se nachází u skalnatých pobřeží. 
 • V ideálním případě si pořiďte kvalitní opalovací krém, který nepoškozuje korály. 
 • Nezapomeňte si přibalit základní léky proti průjmu, bolesti a horečce
 • Hodit se vám bude i repelent proti hmyzu
 • Na večerních akcích a při návštěvách restaurací je zpravidla vyžadováno společenské oblečení ve formě dlouhých kalhot u mužů a šatů nebo sukní pod kolena u žen. 
 • Při prohlídkách kostelů si vezměte oblečení se zahalenými rameny.

Jedete do Řecka autem? Pak nezapomeňte na povinné ručení a havarijní pojištění.

Volání ze zahraničí

Volání, SMS a čerpání dat v rámci vašeho mobilního tarifu fungují jinak než doma. Jelikož se Řecko nachází v Evropě, ceny roamingu nejsou zase tak vysoké. Před odletem si každopádně u svého mobilního operátora ověřte, kolik za mobilní služby v Řecku zaplatíte a jak je to s daty.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte.

Není váš mobilní tarif příliš drahý? Naše kalkulačka vám porovná jednotlivé nabídky a vy si jen vyberete tu nejlepší pro vás. 

Porovnejte si tarify

Výběr z bankomatu v zahraničí

S výběrem z bankomatu v Řecku se pojí určité poplatky, hlavně pokud u své banky nemáte u běžného účtu výběry z bankomatu v zahraničí zdarma. Předem se tedy u své banky informujte o výběru z bankomatu v Řecku.

Nejste se svým běžným účtem spokojeni? Naše srovnání běžných účtů vám pomůže získat tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Cestovní tipy do Řecka

Každý národ je jiný, proto je tak zajímavé poznávat odlišné kultury. Na co v Řecku určitě nezapomenout? 

 • Nespěchejte. Řekové jsou proslulí tím, že mají na všechno dost času. Obrňte se proto trpělivostí a nenechte se rozhodit. 
 • Řecká kuchyně je proslulá po celém světě. Byl by hřích ji neochutnat v její originální podobě. 
 • Řecko je doslova protkáno historickými památkami, proto doporučujeme mít s sebou neustále fotoaparát či nabitý mobil. 

Relax i zábavu pro celou rodinu můžete nalézt např. na jednom z mnoha řeckých (polo)ostrovů, kde se děti pobaví a vy si odpočinete. Už jste navštívili tyto? 

 • Santorie vyniká unikátním černým pískem na plážích. 
 • Syros je ovlivněný italskou atmosférou a plný barev. 
 • Naxos nabízí nádherné pláže. 
 • Kréta láká k potápění a pozorování korálů. 
 • Korfu pokrývá malebná hornatá krajina porostlá cypřiši a olivovými háji, pobřeží je skalnaté s krásnými písčitými plážemi. 
 • Chalkidiki je tichý poloostrov s úžasnou nedotčenou přírodou a většími vzdálenostmi mezi letovisky. 
 • Zakynthos představuje kombinaci krásných písečných pláží se skalnatým pobřežím a sítí tajemných jeskyní k prozkoumání. 

Srovnání cestovního pojištění

Výběr toho nejlepšího cestovního pojištění do Řecka nemusí být žádná věda. Stačí využít naši kalkulačku cestovního pojištění a za chvilku máte vyřešeno. Srovnávač za vás projde nabídky prověřených pojišťoven, porovná je mezi sebou a vytipuje ty, které nejlépe odpovídají vašim požadavkům. Z těch už si sami vyberete vítěznou nabídku. 

Srovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.