Cestovní pojištění do Řecka

  • Užijte si Řecko v klidu díky cestovnímu pojištění.
  • Sjednejte si cestovní pojištění online výhodněji.
  • Pojistěte se i na storno poplatky a ztrátu zavazadel.
Spočítat cestovní pojištění

Užijte si dovolenou v Řecku v klidu

Přestože už se vidíte na písečné pláži v Řecku a nemoci či úraz jsou to poslední, nad čím chcete přemýšlet, riziko tu stále je. Proto je lepší být připravený a dovolenou si užít bez zbytečných starostí. Cestovní pojištění do zahraničí vás nevyjde nijak draho, přitom vám může zachránit desítky až statisíce z vlastní kapsy. Nedoporučujeme ani spoléhat na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který pokryje jen ty nejnutnější zákroky. Co když vás rozbolí zuby nebo budete potřebovat drahé léky? Od toho je tu cestovní pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si vybrat cestovní pojištění do Řecka?

Na dovolené vás může nejčastěji potkat nemoc či úraz. Z toho důvodu je nejlepší vybrat si standardní cestovní pojištění, které pomůže pokrýt náklady na hospitalizaci, ošetření, náklady na léky, nutné převozy i repatriaci zpět do Čech. S pojištěním se pojí i asistenční služba, na kterou se můžete telefonicky obrátit o pomoc 24/7.

Vhodná připojištění vybírejte podle účelu vaší cesty. Klasický turistický zájezd můžete připojistit na storno poplatky pro případ, že nebudete moct odletět nebo zmeškáte let. 

U drahého vybavení se zase vyplatí pojistit zavazadla. A pokud plánujete v Řecku vyzkoušet některý z rizikových sportů jako je kiteboarding nebo potápění v hloubce větší než deset metrů, je třeba se připojistit zvlášť. Běžné pojištění by vám v případě úrazu nepomohlo.

Řecko a covid‑19

Situace kolem pandemie covidu-19 se často mění. Než vyrazíte na cesty, zkontrolujte si aktuální pokyny pro Řecko na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

K 1.5.2022 se nemusíte při vstupu do Řecka ani během pobytu prokazovat očkováním proti covidu-19 nebo potvrzením o bezinfekčnosti. 

Respirátor či roušku po vás většinou nebudou chtít v obchodech, hotelech a restauracích. Musíte je však mít v hromadné dopravě, taxi, uvnitř lodi, v lékárnách a zdravotnických zařízeních. Při nedodržení by vám mohla hrozit pokuta až několik stovek euro. 

Pokud v Řecku koronavirem onemocníte a nebude nutná hospitalizace, budete muset dodržet karanténu na vybraném ubytovacím zařízení po dobu alespoň 5 dnů. Při jejím nedodržení by vám hrozila pokuta. Karanténa může být zakončena jen negativním testem. Ujistěte se, že vámi vybrané pojištění pokryje náklady spojené právě s tímto onemocněním.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Řecka a covid‑19

Pro svou cestu do Řecka si vyberte takové cestovní pojištění, které se vztahuje i na riziko onemocnění koronavirem. To vám pomůže, pokud onemocníte před cestou a nebudete moct odletět. Pomůže vám samozřejmě i v případě, že onemocníte až na dovolené a budete potřebovat karanténu, hospitalizaci či repatriaci zpět do ČR.

Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Řecko je u Čechů oblíbené pro své krásné pláže, antické památky a přátelskou povahu místních obyvatel. Přitom jste tam letadlem za pár hodin. Pokud vás zajímají památky, tak určitě nevynechte pevninskou část Řecka a hlavní město Athény. Ke koupání a relaxaci zase poslouží jeden z více než 2 000 řeckých ostrovů. Mezi nejznámější patří ostrovy Kréta, Rhodos, Lefkada, Korfu či Kos.

V Řecku panuje příjemné středomořské podnebí, díky kterému se v létě teploty drží kolem 30°C až 35°C. Klima na ostrovech, například na Krétě, může být teplejší a sušší než na pevnině. Nejlepší měsíce na dovolenou jsou červen, červenec a srpen, nicméně i květen a září mohou být příjemné, pokud vám nevadí chladnější moře. Vyhnete se tak velkým davům.

Každá letecká společnost si podmínky nastavuje jinak, proto je potřeba si je u konkrétního přepravce ověřit před odletem. Většinou se podmínky pro přepravu podobají podmínkám pro vstup do cílové země, ale nelze na to spoléhat.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.