Cestovní pojištění do Švýcarska

Plánujete vyrazit do Švýcarska? Máme pro vás užitečné tipy a rady, které jistě oceníte, stejně jako doporučení, kam v této zemi vyrazit. Podíváme se samozřejmě i na to, jak nejlépe sjednat cestovní pojištění do Švýcarska.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Švýcarska?

Švýcarské zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni, čemuž odpovídají i sumy za zdejší lékařskou péči, které se umí vyšplhat na poměrně tučné částky. Můžete zde sice v neodkladných případech uplatnit EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), ale ten vám nepomůže v případě vysoké spoluúčasti, kterou tak bez cestovního pojištění budete muset platit z vlastní kapsy. 

Proto je sjednání cestovního pojištění se správně nastavenými limity léčebných výloh pro vycestování do Švýcarska téměř nezbytné.

Kromě toho se vám na cestách mohou hodit užitečná připojištění: 

Chystáte se do Švýcarska autem? Pak nezapomeňte na povinné ručení, které musí mít sjednáno každý majitel vozidla. Dále určitě doporučujeme uzavřít havarijní pojištění. To ze zákona povinné není, ale rozhodně se vám vyplatí. V případě nehody kryje škody způsobené na vašem autě.

Srovnání cestovního pojištění do Švýcarska

Pro srovnání aktuálních nabídek cestovního pojištění do Švýcarska stačí použít online kalkulačku cestovního pojištění. Připojíte se k internetu, vezmete chytrý telefon, počítač nebo tablet a do online kalkulačky zadáte pár základních údajů:

 • cílovou destinaci,
 • délku trvání pobytu,
 • typ pobytu (turistický, pracovní),
 • počet zajištěných osob.

Během chvíle před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. Cestovní pojištění je možné si také upravovat – přidávat připojištění i volit rozsah zajištění (nižší, střední či vyšší pojistné limity). Pak už si jen vyberete to nejlepší cestovní pojištění přímo pro vás.

Spočítat cestovní pojištění

Kolik stojí cestovní pojištění do Švýcarska?

Přesnou cenu cestovního pojištění uvidíte také v online kalkulačce. Suma, na kterou vás tato pojistka vyjde, je totiž individuální. Určují ji údaje, které jste hned v prvním kroku do kalkulačky zadali. Myslete na to, že nejlevnější cestovní pojištění nemusí být nutně to nejlepší. Vyberte si tedy takovou pojistku, která vám bude krýt záda ve chvílích, kdy to budete potřebovat.

Jak sjednat cestovní pojištění do Švýcarska?

Cestovní pojištění do Švýcarska si jednoduše sjednáte přes zmíněnou kalkulačku cestovního pojištění. Stačí si vybrat nabídku pojištění, která se vám líbí nejvíce, a pojištění během chvíle uzavřít. 

Všechny důležité dokumenty vám během pár minut přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). 

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění online, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. 

Spočítat cestovní pojištění

Volání ze zahraničí

Vzhledem k tomu, že Švýcarsko není v Evropské unii, za volání, posílání SMS i čerpání dat si můžete poměrně dost připlatit. Proto se před odletem u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní služby ve Švýcarsku zaplatíte a jak je to s čerpáním dat.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte. Od věci také není možnost nastavit si notifikační SMS, pokud například prosurfujete příliš mnoho dat, nebo překročíte u svého roamingu určitý finanční limit.

Prostřednictvím naší online kalkulačky si můžete srovnat jednotlivé mobilní tarify a vybrat ten nejlepší.

Srovnat mobilní tarify

Výběr z bankomatu v zahraničí

Před odjezdem do Švýcarska si u své banky ověřte, jak je to s akceptováním vašich platebních karet v této zemi. Co se týče poplatků za výběr z bankomatu ve Švýcarsku, záleží na tom, jaké podmínky máte nastavené u svého běžného účtu pro výběry v zahraničí. 

Běžné účty vám rovněž porovnáme. V naší kalkulačce ihned uvidíte ty nejvýhodnější nabídky.

Srovnat běžné účty

Co si připravit před cestou do Švýcarska?

K cestě do Švýcarska budete potřebovat platný občanský průkaz. Pamatujte na to, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje. U těch je pak třeba dávat pozor na to, aby si v dokladu byla podobná, protože jejich vzhled se především v prvním roce života poměrně rychle mění.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranná služba 144, policie 117, hasiči 118
 • Jazyky – ve Švýcarsku se domluvíte německy, v západní části země francouzsky a v té jižní také italsky. Angličtina by vám měla posloužit především v turisticky oblíbených místech.
 • Očkování – není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
 • Řízení – pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnici 120 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je ve Švýcarsku 0,5 promile.

Na co si dát pozor:

 • Při turistice ve Švýcarských Alpách nepřeceňujte svou fyzickou zdatnost a počítejte s možností rychlých změn počasí a terénu.
 • Dodržujte místní zákony a pravidla, jejich překročení se poměrně přísně trestá.
Spočítat cestovní pojištění

Cestovní tipy do Švýcarska

Čokoláda, sýry, hory a celkově nádherná příroda. Jestli chcete tuhle zemi poznat ještě z lepšího úhlu pohledu, dopřejte si Švýcarsko vlakem a nebudete litovat. Máme pro vás tipy, co navštívit a vidět ve Švýcarsku:

 • Matterhorn – jedna z nejslavnějších hor ve Švýcarsku, ideální pro horolezce a milovníky outdoorových aktivit
 • Ženevské jezero – známé jezero s krásnými výhledy, které můžete objevit na lodi, a navštívit můžete také město, které mu dalo jméno
 • Lucernhistorické město s krásným historickým centrem a mostem Kapelbrücke. Jen kousek od něj se nachází také Vierwaldstätterské jezero.
 • Interlaken – oblíbené středisko pro milovníky outdoorových aktivit, jako je turistika, paragliding a vodní sporty
 • Bernhlavní město Švýcarska s krásným historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO
 • Zermattdřevěné horské město u Matterhornu, které je výchozím bodem pro lyžaře i horolezce na cestě za sportovními aktivitami
 • Montreux – malebné město na břehu Ženevského jezera, místo konání známého jazzového festivalu
 • Jungfraujochnejvýše položená železniční stanice v Evropě s krásnými výhledy na ledovce a hory
 • Grindelwald – malebné horské město, oblíbené především u turistů a lyžařů
 • Rhine Falls – jedny z nejkrásnějších vodopádů v Evropě
 • Château de Chillon – nádherný hrad na břehu Ženevského jezera poblíž Montreux

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.