Cestovní pojištění do Španělska

Španělsko je nádhernou zemí a jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Ať už se vydáte poznávat jeho pevninskou část, nebo Kanárské či Baleárské ostrovy, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Španělska online?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč si sjednat cestovní pojištění do Španělska?

Zkrátka proto, abyste si svou dovolenou užili opravdu bez starostí a obav. I za hranicemi vás totiž může potkat nemoc, úraz i další nepříjemnosti, kterým sice nezabráníte, ale s cestovním pojištěním pro ně budete alespoň správně zajištění. 

I když máme EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), spolehnout se na něj v zahraničí 100 % nemůžeme. Proč? Platí totiž pouze ve státních zdravotnických zařízeních, takže na klinikách a v soukromých zařízeních budete muset platit lékařskou péči z vlastní kapsy, stejně jako nejrůznější poplatky a doplatky na léky i ošetření jako místní občané. Počítejte s tím, že může jít až o desítky tisíc korun.

S cestovním pojištěním se ovšem žádných nenadálých výdajů a situací nemusíte bát.

Kolik stojí cestovní pojištění do Španělska?

Cenu cestovního pojištění do Španělska ovlivňuje několik věcí, a to délka vaší dovolené, počet osob zahrnutých do pojistky, výše limitů u léčebných výloh i volba užitečných připojištění. Například:

 • Pojištění odpovědnosti – pro situace, kdy byste někomu jinému neúmyslně způsobili škodu na zdraví či majetku.
 • Pojištění zavazadel – pro případ jejich ztracení či odcizení.
 • Pojištění storna cesty – pokud byste na svou dovolenou nemohli odjet, například kvůli nemocným dětem.
 • Autoasistence – ideální pro dovolenou, na kterou jedete autem.
 • Rizikové či extrémní sporty – pokud se na dovolené chystáte například potápět, vyrazit na náročnější horskou túru, zkusit rafting na divoké vodě, nebo provozovat jiné sportovní aktivity, které nespadají do okruhu těch rekreačních. 
Spočítat cestovní pojištění

Srovnání a sjednání cestovního pojištění do Španělska

Chcete se podívat na aktuální srovnání cestovního pojištění do Španělska? Není problém. Zvládnete to pohodlně a online cestou, klidně z pohodlí vlastního domova. 

Srovnání cestovního pojištění do Španělska

Vyberte si to nejlepší cestovní pojištění do Španělska v našem srovnání. Stačí použít online kalkulačku, do které zadáte:

 • délku pobytu,
 • počet pojištěných osob a jejich věk,
 • typ cesty (turistická, pracovní).

Během chvíle se vám zobrazí přehled nabídek hned od několika pojišťoven, a to včetně ceny a výše pojistných limitů u jednotlivých částí pojistky. Zobrazené pojistné produkty si můžete samozřejmě upravovat – volit míru vašeho zajištění (nízká, standardní, vysoká) i přidávat výše zmíněná připojištění.

Pamatujte také, že při výběru správné pojistky není důležitá především cena, protože to nejlevnější cestovní pojištění do Španělska nemusí být nutně to nejlepší. V první řadě je důležité, abyste byli správně zajištění. 

Jak sjednat cestovní pojištění do Španělska?

Jestli jste v online kalkulačce našli cestovní pojištění, které splňuje vaše požadavky, můžete si ho přes ni také snadno sjednat. Stačí kliknout na tlačítko „Koupit” a pojistku uzavřít. 

Všechny důležité dokumenty vám pak přijdou během pár minut do vaší e-mailové schránky. Samotná pojistka začíná platit uhrazením pojistného (zvolit můžete např. online platbu kartou nebo bankovní převod).

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Španělska?

Do Španělska můžete vycestovat s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Pokud se ve Španělsku chystáte i řídit, nemusíte si zřizovat mezinárodní řidičský průkaz, protože náš řidičský průkaz je zde platný.

Očkování pro cestu do Španělska povinné není, doporučuje se ovšem nechat se očkovat proti žloutence typu a A a B.

Důležité informace Španělsko:

 • Důležitá telefonní čísla: policie, záchranka i hasiči 112.
 • Rychlostní limity: dálnice 120 km/h, silnice 90 km/h, obec 50 km/h
 • Pozor na: 
  • Ve Španělsku platí přísné protikuřácké zákony. Kouřit je zakázáno ve všech uzavřených prostorách, na dětských hřištích a na školních a nemocničních pozemcích.
  • Platí zde přísný zákaz vyvážení korálů a mušlí.
  • V místě některých památkových lokalit je zakázáno pořizovat fotografie nebo videa. Všímejte si tedy značek, které na tento zákaz upozorňují. 
Spočítat cestovní pojištění

Cestovní tipy do Španělska

Ve Španělsku čeká pro každého něco. Na své si v této zemi přijdou milovníci přírody, historie, architektury, umění i gastronomie. A samozřejmě zde můžete i krásně lenošit na celé řadě pláží. 

 • Formentera, tzv. Karibik Středomoří – nachází se na jih od Ibizy. Jedná se o pláž téměř nedotčenou turistickým ruchem, na které vás čeká krásný bělostný písek a azurové moře. 
 • Costa Brava a pláž Tamariu – skvělé místo pro potápění a pozorování narůžovělých korálových útesů
 • Kanárské ostrovy – ty nejznámější jsou Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura a Tenerife. Nádherné pláže a zátoky najdete na všech z nich. Mezi vyhlášenou pak patří třeba pláž El Cotillo (Fuerteventura), Papagay (Lanzarote) a Las Canteras (Gran Canaria).
 • Baleárské ostrovy – skládají se ze dvou skupin – samotných Baleárských ostrovů, mezi které patří například ostrovy Mallorca a Menorca, a druhé skupiny – Pityuských ostrovů, kam patří známá Ibiza. Mezi nejkrásnější pláže patří Es Trenc (Mallorca) nebo Cala Bassa (Ibiza). Další pak najdete například na klidném menším ostrově Formentera pod jménem Ses Illetes. Tato se už několikrát umístila v žebříčku nejhezčích pláží celého světa.
 • Alhambra – komplex paláců a pevností maurských panovníků na hranici města Granada 
 • Pueblos Blancos – krásné bílé vesnice nacházející se v Andalusii 
 • Barcelona – jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších španělských měst, které pulzuje životem, architekturou a uměním. Navštívit zde musíte stavby od Gaudího (např. nedokončenou katedrálu Sagrada Familia i originální domy s barevnými mozaikami). A na pláž je to z Barcelony doslova kousíček.
 • Sevilla – hlavní město Andalusie, které je považováno za jedno z nejhezčích měst Španělska. Střed města zdobí Sevillská katedrála (třetí největší katedrála v Evropě), ve které se nachází ostatky slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Navštívit musíte i náměstí Plaza de Espana a královský palác Alcázar, který je společně s katedrálou na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
 • Madrid – hlavní město Španělska s celou řadou památek, jako je slavné náměstí Plaza Mayor, královský palác nebo katedrála Panny Marie Almudenské. Kromě toho se v Madridu nachází i celá řada galerií, muzeí a skvělých restaurací.
Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.