Jaké zvolit cestovní pojištění do Thajska?

 

Thajsko, to není jen tak za humny. Jaké cestovní pojištění zvolit, aby o vás bylo postaráno jako doma? A co se může taky hodit, když budete chtít objevovat tajuplné krásy místní přírody?

cestovní pojištěníCestování do Thajska láká čím dál více Čechů. Při pohledu na tuto fotografii se ani nedivíme. 

Čím dál více Čechů, kteří touží po exotické dovolené, volí Thajsko. Každoročně tam zavítá více než 40 tisíc našinců. Není třeba dlouze přemýšlet z jakého důvodu. Příznivé podnebí, kouzelné pláže, dechberoucí památky i vynikající kuchyně mluví samy za sebe. Milovnice Thajska, Ludmila Sušková, k tomu dodává: Je to země snů, plná krásných, klidných a usměvavých lidí, kteří i přes svoji chudobu nežehrají a váží si každého dne.“

Abyste si mohli neopakovatelnou atmosféru místa užít naplno, nezapomeňte na cestovní pojištění. Dodá vám pocit klidu a jistoty pro případ, že by se něco nepodařilo.

Pojistit, či nepojistit? Hloupá otázka

Riskovat cestu do exotických končin bez cestovního pojištění je jako koupat se v řece plné krokodýlů. Rozhodně byste to neměli zkoušet, i když máte pro strach uděláno. Člověk totiž nikdy neví, co ho může na cestách potkat a do jakého nebezpečí se namočí. I malé zdravotní zaškobrtnutí bez cestovního pojištění tak může přinést mnoho zbytečných starostí a bolestných nákladů. Náklady za nejbanálnější vyšetření u doktora šplhají do desetitisíců. A pokud by byl dokonce nutný převoz z místa pobytu do větší nemocnice nebo až do ČR, částka by byla ještě mnohonásobně vyšší. Není lepší schovat si odvahu na lepší příležitosti?

Víme, které pojištění je nejlepší. Zjistěte to taky!

Co nesmí v cestovním pojištění chybět?

Abyste případné zdravotní či jiné komplikace zvládli v klidu a bez finanční úhony, chce to kvalitní cestovní pojištění. Konkrétní položky pojištění vždy záleží na tom, zda jste baťůžkář, nebo si chcete raději užít hřejivé písečné pláže.

V každém případě by vaše cestovní pojištění mělo obsahovat

  • Pojištění léčebných výhod: Uhradíte z něj převoz do nemocnice, prvotní ošetření, hospitalizaci i náklady na zdravotnický materiál. Limit léčebných výloh do Thajska by měl být minimálně 3 miliony. Pokud se chystáte na dobrodružnou cestu, ještě lépe 6 milionů.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku: Pokud svou nešikovností zraníte nebo jinak poškodíte druhou osobu, přijde toto pojištění vhod. Opět sáhněte po limitu alespoň 3 miliony.
  • Asistenční služby: Nonstop asistence v rodném jazyce pomůže nejen vyřešit jazykovou bariéru, ale zařídit jakoukoliv pomoc od zajištění převozu až po náklady na opatrovníka.

cestovní pojištění thajskoThajská příroda přináší mnoho krás, ale i nebezpečí. 

Co se může taky hodit?

  • Úrazové pojištění: Pokud plánujete zkoumat tajuplnou thajskou přírodu a hrozí vám riziko úrazu, zvažte i úrazové pojištění. Nikdy nevíte, kdy vám podjede noha.
  • Pojištění rizikových sportů: Pokud se plánujete projet na vodním skútru, brázdit vody na jachtě nebo se potápět, zvažte pojištění pro rizikové sportovní činnosti. Doporučujeme se podívat na výluky pojištění, zda se pojistka skutečně váže i na „váš“ sport.
  • Pojištění storno poplatků: Člověk míní a život mění. Pokud plánujete cestu do Thajska s několikaměsíčním předstihem, zvažte tento typ připojištění. Sjednává se ihned po koupi zájezdů a cena pojistky se odvíjí od ceny zájezdu. „Toto pojištění vřele doporučuji. Nikdy nevíte, zda vás postihne nějaká mimořádná událost, která vám zabrání na dovolenou jet,“ radí cestovatelka Ludmila Sušková, která se do Thajska pravidelně vrací.
  • Pojištění zavazadel: I náhrada za poškozená či odcizená zavazadla se může hodit. Obsahuje ale celou řadu výluk, u kterých vám pojištění neprojde. Pojištění lze uznat při zpoždění zavazadel nebo ztrátě při letu, neplatí ale třeba pro zcizená zavazadla ze stanu. Než si toto pojištění zabalíte do kufru, zjistěte, jak se věci mají.

TIP

Nehleďte na cenu, ale výši pojistných limitů

U zařizování cestovního pojištění se nezaměřujte pouze na cenu, ale spíše na pojistné limity. A to hlavně tehdy, pokud si dovolenou v Thajsku chcete užít i jinak, než jen z plážového lehátka. Předtím, než si sjednáte pojistku, zeptejte se sami sebe: "Co chci v Thajsku dělat?" Jakmile si odpovíte, snadno poskládáte i jednotlivé části vašeho pojištění.

 

Pojištění v ceně zájezdu či na platební kartě? Nemusí stačit

Pokud jedete s cestovní kanceláří, možná máte pojištění započítané do ceny zájezdu a zdá se vám, že problém je vyřešen. Podívejte se ale pro jistotu na pojistné podmínky a přesvědčte se, že pojistka obsahuje vše, co budete potřebovat.

Úplně vhodné ani není bezmezně spoléhat na cestovní pojištění sjednané k platební kartě. Obsahují v sobě totiž nedostatečné plnění léčebných výloh, nejčastěji 1 – 1,5 milionu. Scházet vám mohou i volitelné druhy připojištění.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11