Cestovní pojištění ze zahraničí

Zapomněli jste si před odjezdem na dovolenou nebo služební cestu sjednat cestovní pojištění? Nevadí. Sjednat si ho zvládnete i v zahraničí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Sjednání cestovního pojištění ze zahraničí

Online sjednání během pár minut

Online sjednání během pár minut

Sjednání cestovního pojištění ze zahraničí zabere jen chvíli. Potřebovat budete připojení k internetu a počítač nebo telefon.

Pozor na odklad pojištění

Pozor na odklad pojištění

Odklad pojištění je ochranná lhůta pojišťoven, kdy je platnost pojištění odložena o 1 až 7 dní.

Prodloužení cestovního pojištění

Prodloužení cestovního pojištění

Jestli si chcete svůj pobyt a cestovní pojištění v zahraničí prodloužit – můžete, stačí si sjednat navazující smlouvu.

Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Cestovní pojištění ze zahraničí si sjednáte stejně jako to klasické. Snadno, rychle a online. Stačit vám bude připojení k internetu a mobilní telefon, tablet. V kalkulačce cestovního pojištění zadáte základní údaje o cestě a cestujících. Během pár kliknutí myší pak uvidíte přehledně srovnané nabídky jednotlivých pojišťoven.

Pojištění vzniká úhradou pojistného. Zvolte tedy nejlépe platbu kartou, kdy k úhradě dojde prakticky ihned.

Na co si dát u cestovního pojištění ze zahraničí pozor?

Pokud se při sjednání cestovního pojištění už nacházíte za hranicemi České republiky, není možné si ho sjednat u všech nabízených pojišťoven. Případně se připravte na speciální podmínky, které najdete v pojistné smlouvě.

Setkat se můžete například s odložením počátku pojištění (nejčastěji v délce 1 až 7 dnů). To je v podstatě ochranná lhůta pojišťoven. Pojištění se také samozřejmě nevztahuje na pojistné události, které se v zahraničí staly před sjednáním pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojišťovny nabízející cestovní pojištění ze zahraničí

Připravte se na to, že počet pojišťoven nabízejících cestovní pojištění ze zahraničí je o dost menší než v případě, kdy si ho sjednáte ještě doma. Bližší informace najdete v níže uvedené tabulce.

Nabídka cestovního pojištění do zahraničí jednotlivých pojišťoven 

PojišťovnaCestovní pojištění ze zahraničíPlatnost sjednání cestovního pojištění ze zahraničíProdloužení smlouvy ze zahraničí
AXAneneano (po předchozím schválení ze strany pojišťovny)
ČSOBanopřipsáním platby na účet / podání příkazu k úhraděano
SVneneano
VZPanonejdříve následující den po sjednáníano
TOPneneano
UNIQAanozačátek pojištění odložen o 7 dníne
Ušetřeno.czanopřipsáním platby na účet / podání příkazu k úhraděano

Informace platné v červenci 2022.

Prodloužení cestovního pojištění ze zahraničí

Často se setkáváme i s případy, kdy klienti cestovní pojištění sjednané mají, ale svůj pobyt za hranicemi si chtějí prodloužit. V takové případě řešení poskytuje navazující smlouva, která počátkem pojištění navazuje na tu předchozí. K jejímu sjednání vám bude opět stačit internetové připojení, telefon nebo počítač a chvíle vašeho času.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ptáte se nás

Pokud si nestihnete nebo zapomenete sjednat cestovní pojištění před vaším odjezdem, můžete si ho zařídit až za hranicemi. Cestovní pojištění ze zahraničí však nabízí jen omezený počet pojišťoven a někdy také za speciálních podmínek (například odložený počátek pojištění).

Stejně jako to klasické – online. Stačit vám bude internetové připojení, počítač, telefon nebo tablet a pár minut vašeho času.

Nabídka cestovního pojištění ze zahraničí je u pojišťoven omezená. Každopádně tento produkt nabízí například UNIQA, ČSOB pojišťovna nebo AXA.

Pokud se vám za hranicemi líbí, můžete si své cestovní pojištění samozřejmě prodloužit. Řešení nabízí navazující smlouva, která počátkem pojištění navazuje na tu předchozí. Její sjednání je rychlé, jednoduché a online.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.