Cestovní pojištění v těhotenství

Jste těhotná a chystáte se cestovat? Podívejte se na to, jak si sjednat cestovní pojištění v těhotenství a na co si dát při cestování v těhotenství pozor.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Kolik stojí cestovní pojištění pro těhotné?

Jak je to s cenou cestovního pojištění v těhotenství? Je úplně stejná jako u běžného cestovního pojištění. Těhotenství tedy v žádném případě neznamená nějakou přirážku k výši pojistného. Rozdíl je v rozsahu krytí, a to podle týdne těhotenství.

Pojištění se ovšem nevztahuje na těhotenské testy či úkony spojené s umělým oplodněním.

Pokračovat do kalkulačky

Výběr pojištění pro těhotné do zahraničí

Cestovní pojištění pro nastávající maminky vybírejte opravdu pečlivě. Jednoduše tak, aby se o vás v zahraničí spolehlivě postaralo. Pro výběr a aktuální srovnání cestovního pojištění využije online kalkulačku. Během chvíle si tak uděláte jasný přehled o aktuálních nabídkách hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu.

Do kdy pojišťovny těhotné pojistí?

Každá pojišťovna si stanovuje své vlastní podmínky pro pojištění těhotných. Klíčové je vždy mezní datum v průběhu těhotenství, přičemž se ve většině případů jedná o dosažený 26. týden těhotenství. Po tomto termínu jakékoliv náklady spojené s těhotenstvím neproplácejí (např. porod v zahraničí apod.). Přesné podmínky najdete vždy v pojistné smlouvě

Přečtěte si více o cestování v těhotenství.

Pokračovat do kalkulačky

Výluky u těhotných žen

Mezi automatické výluky patří rizikové těhotenství. Stejně tak do této kategorie spadají ženy, které jsou kvůli těhotenství v pracovní neschopnosti

Dále do výluk pojištění pro těhotné v zahraničí spadá pojištění storna cesty související s těhotenstvím, které bylo známé už před začátkem pojištění. A to včetně zdravotních komplikací, které s těhotenstvím souvisí.

V případě, že vás postihnou zdravotní komplikace s těhotenstvím spojené, přičemž k jeho zjištění došlopo sjednání pojištění storna cesty, a budete muset kvůli těmto komplikacím cestu zrušit, plnění vám bude poskytnuto. Vždy ovšem záleží na posouzení konkrétní situace ze strany pojišťovny.

Jak vybrat vhodné cestovní pojištění pro těhotné?

Přemýšlejte nad tím, v jakém týdnu těhotenství v době cesty budete. Podle toho zvolte pojišťovnu, která vás v této fázi dokáže pojistit i na rizika spojená s těhotenstvím.

Cestovní pojištění vybírejte nejen podle ceny, ale hlavně podle limitů pojistného krytí, tedy částek, které pojišťovna za případné lékařské ošetření zaplatí. Obecně lze říci, že čím dále cestujete, tím vyšší limity byste v pojistce měli mít nastavené.

Pečlivě si projděte pojistné podmínky týkající se těhotenství. Předejdete tak zbytečným překvapením a případným komplikacím u pojistné události.

Porovnání cestovního pojištění

Před cestou se poraďte s ošetřujícím lékařem

Některé pojišťovny pro platnost cestovního pojištění v těhotenství požadují souhlas lékaře. V tomto případě od něj budete potřebovat potvrzení o tom, že vám váš stav nebrání v cestě do zahraničí. Pokud by došlo k nečekaným komplikacím, bude třeba toto potvrzení doložit pro řešení pojistné události.

Se svým ošetřujícím lékařem se ovšem pro jistotu poraďte i v případě, kdy vaše pojišťovna dané potvrzení nepožaduje. Ať máte jistotu, že je pro vás vycestování vhodné a opravdu bezpečné.

Cestování v těhotenství

Cestování letadlem v těhotenství

Cestování letadlem bývá v těhotenství doporučováno jen do 36. týdne těhotenství, a to v případě, že je jeho průběh v pořádku a bez jakýchkoliv komplikací. Počítejte s tím, že některé letecké společnosti po vás budou požadovat potvrzení o způsobilosti k letu od ošetřujícího lékaře. 

Při delších letech je třeba dát si pozor na žilní trombózu. Vhodné je v tomto případě použít kompresní punčocháče, pít hodně tekutin a alespoň jednou za hodinu se bez bot projít v uličce.

Cestování autem v těhotenství

Cestování autem v těhotenství je bez problému. Pouze u delších a dlouhých cest je třeba dát si také pozor na žilní trombózu. V pokročilejším stádiu těhotenství je také dobré používat speciální těhotenský bezpečnostní pás, díky kterému popruhy nepovedou přímo přes bříško, ale pod ním. 

Dále je dobré zvážit schopnost řídit v třetím trimestru, kdy už je bříško jednak poměrně velké a navíc dochází ke kolísání krevního tlaku, což může způsobit pomalejší reakce za volantem.

Cestování autobusem a vlakem v těhotenství

Pohodlnější jsou v tomto případě asi vlaky, ve kterých je více možností vybrat si vhodné místo, zabookovat si ho místenkou. Problém nejsou ani toalety, pohodlná procházka v uličkách, stejně tak možnost pohodlně si natáhnout nohy. 

Oproti tomu v autobuse je místa poněkud méně a odskočení na toaletu bývá mnohdy problém kvůli nefunkčnímu WC, pokud jím tedy autobus vůbec disponuje. Proto je lepší v těhotenství autobus využívat spíše pro kratší cesty a u těch delších zvolit raději jiný dopravní prostředek.

Pokračovat do kalkulačky

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

I v těhotenství si můžete sjednat klasické cestovní pojištění. Pojišťovny vás pojistí nejčastěji do 26. týdne těhotenství, případně do 24. týdne.

Některé pojišťovny po vás můžou chtít i potvrzení od ošetřujícího lékaře o tom, že vám váš stav nebrání v cestě do zahraničí.

Nejbezpečnějším časem pro cestování v těhotenství je období mezi 18. a 24. týdnem

V prvním trimestru vám totiž může dovolenou pokazit nadměrná únava či nevolnost, v tom třetím je zkrátka opatrnost na prvním místě. 

Pečlivě také volte cílovou destinaci –⁠ z hlediska místních teplot i zvýšeného rizika infekcí a onemocnění.

Většina leteckých společností bez problémů přepravuje ženy až do 8. měsíce těhotenství

Cestování letadlem se ale příliš nedoporučuje v prvním trimestru, kdy by mohly změny tlaku zvýšit riziko případného potratu.

U pokročilejšího stádia těhotenství budete k cestovnímu pojištění potřebovat lékařské potvrzení o tom, že je cesta letadlem stále bezpečná. 

Pamatujte na dostatečný pitný režim, udržujte v autě přiměřenou teplotu, dělejte častější zastávky, a pokud jste v pokročilejším stádiu těhotenství, pořiďte si raději také těhotenský bezpečnostní pás.

Především v létě se na silnicích setkáme s vyšším počtem dopravních nehod. Jezděte proto opatrně. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.