Cestování letadlem v těhotenství
Cestování letadlem bývá v těhotenství doporučováno jen do 36. týdne těhotenství, a to v případě, že je jeho průběh v pořádku a bez jakýchkoliv komplikací.
Počítejte s tím, že některé letecké společnosti po vás budou požadovat potvrzení o způsobilosti k letu od ošetřujícího lékaře.
Při delších letech je třeba dát si pozor na žilní trombózu. Vhodné je v tomto případě použít kompresní punčocháče, pít hodně tekutin a alespoň jednou za hodinu se bez bot projít v uličce.
Cestování autem v těhotenství
Cestování autem v těhotenství je bez problému. Pouze u delších a dlouhých cest je třeba dát si také pozor na žilní trombózu.
V pokročilejším stádiu těhotenství je také dobré používat speciální těhotenský bezpečnostní pás, díky kterému popruhy nepovedou přímo přes bříško, ale pod ním.
Dále je dobré zvážit schopnost řídit v třetím trimestru, kdy už je bříško jednak poměrně velké a navíc dochází ke kolísání krevního tlaku, což může způsobit pomalejší reakce za volantem.
Cestování autobusem a vlakem v těhotenství
Pohodlnější jsou v tomto případě asi vlaky, ve kterých je více možností vybrat si vhodné místo, zabookovat si ho místenkou. Problém nejsou ani toalety, pohodlná procházka v uličkách, stejně tak možnost pohodlně si natáhnout nohy.
Oproti tomu v autobuse je místa poněkud méně a odskočení na toaletu bývá mnohdy problém kvůli nefunkčnímu WC, pokud jím tedy autobus vůbec disponuje.
Proto je lepší v těhotenství autobus využívat spíše pro kratší cesty a u těch delších zvolit raději jiný dopravní prostředek.