Cestovní pojištění v těhotenství: Jaká má omezení?

 

Uvědomte si, že necestujete sama. Nikdy nevíte, za kterým rohem číhá nebezpečí. Vydat se bez pojištění do ciziny je velký hazard, který se může pěkně prodražit. Jenže pojišťovny mají vůči budoucím maminkám stanoveny velmi přísná pravidla. Víte, odkdy těhotným cestovatelkám pojišťovny už neplatí lečebné výlohy?

Cestovní pojištění - těhotenstvíZvláštní pojištění pro těhotné nabízí ERV pojišťovna. 

Nejdůležitější částí cestovního pojištění je pro turisty mířící do zahraničí jednoznačně pojištění léčebných výloh. Z něj se hradí urgentní a nezbytná lékařská péče v případě nenadálého onemocnění nebo nehody. Pojistná ochrana má však celou řadu výluk a pojišťovna vám zpětně nemusí proplatit ani korunu. Obzvlášť v případě pokročilého měsíce těhotenství. Většina pojišťoven vás sice pojistí, nicméně jakýkoliv úkon související s těhotenstvím či porodem si budete muset hradit sama.

Srovnání cestovního pojištění v těhotenství

Těhotné ženy představují pro pojišťovny potenciálně velmi nákladné klienty. Ze srovnání cestovního pojištění plyne, že řada pojišťoven proplatí léčebné výlohy související s těhotenstvím většinou do 26. týdne. Existují však výjimky. Třeba Generali pojišťovna, Slavia pojišťovna a ČSOB pojišťovna proplácí léčebné výlohy pouze do 24. týdne. Rozdílně se k výlohám pro budoucí maminky staví ERV pojišťovna nebo Adria Way. První pojišťovna nabízí speciální cestovní pojištění pro těhotné, kde hradí léčebné výlohy až do 7. měsíce těhotenství. Adria Way pošle peníze těhotným při ošetření do 6. měsíce těhotenství. Jenže je nutné si uvědomit, že těhotenství se počítá v lunárních měsících s 28 dny. To znamená, že Adria Way vám vlastně poskytne úhradu léčebných výloh do 24. týdne těhotenství a ERV pojišťovna do 28. týdne. 

Jaké prohlídky se z cestovního pojištění neproplácí?

Po tomto mezním datu pojišťovny přestávají platit veškeré náklady související s těhotenstvím, jeho případnými komplikacemi a následky. Pojištění léčebných výloh standardně vůbec nezahrnuje náklady na vyšetření (včetně laboratorního a ultrazvukového) ke zjištění těhotenství, interrupce, jakékoliv komplikace rizikového těhotenství, vyšetření a léčbu neplodnosti, náklady spojené s antikoncepcí nebo hormonální léčbou.

Kalkulačka cen cestovního pojištění onlineSjednat cestovní pojištění

Každá pojišťovna má svá vlastní pravidla. Než se pojistíte, vždy se pečlivě informujte na možné výluky. Jednotný postup uplatňují pojišťovny vůči ženám, které jsou v pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství. Patří do kolonky těžko pojistitelných cestovatelek.

Zajistěte si bezpečnou cestu do zahraničí

Zajímá vás, jak vybrat výhodné cestovní pojištění? Vyzkoušejte jednu z mnoha internetových kalkulaček cestovního pojištění. Dozvíte se nejenom, kolik vás pojištění bude stát, ale i rozsah krytí. Doplňkové služby mohou mít mnoho podob. Pro rodiče je v případě jejich hospitalizace užitečná přeprava nezletilých zpět domů nebo uhrazení nákladů na ubytování blízké osoby, která chce setrvat u nemocného dítěte v zahraniční nemocnici.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0