Cestovní pojištění do Německa

Německo je země s bohatou historií a s celou řadou jedinečných historických památek. Kromě toho zde na vás čeká celá řada turistických atrakcí, které budou bavit celou rodinu. Sjednejte si cestovní pojištění a vydejte se na cestu. Uvidíte, že Německo toho nabízí opravdu spoustu.

Spočítat cestovní pojištění

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Německa?

Lékařská péče je v Německu naprosto perfektní. Jak už to bývá – veřejná zdravotnická zařízení jsou na tom o něco hůře než ta soukromá, ale v Německu je tento rozdíl minimální. Občané České republiky mají v Německu nárok na neodkladnou lékařskou péči, přičemž musí u ošetření počítat s uhrazením spoluúčasti. V případě, že ji zaplatíte v hotovosti, je možné ji požadovat po své pojišťovně, u které máte sjednané cestovní pojištění

Na co u cestovního pojištění nezapomínat? Především na limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření. Stejně důležitá jsou i připojištění, která vám pomohou v celé řadě dalších situací. Jedná se například o pojištění odpovědnosti (pro případ, že byste nechtěně způsobili škodu někomu jinému na zdraví či majetku), pojištění úrazu (pokud se chystáte na dovolené především sportovat) a pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození).

Cestovní pojištění do Německa

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Německa

Pro přehled aktuálních nabídek nejvýhodnějšího cestovního pojištění do Německa můžete použít online kalkulačku. Stačit vám bude pouze připojení k internetu a pár minut vašeho času, takže vše zvládnete doslova z pohodlí vlastního gauče bez zdlouhavého obíhání pojišťoven.

Po zadání základních údajů o vaší cestě uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistných limitů, možných připojištění a samozřejmě ceny pojistky.

Kolik stojí cestovní pojištění do Německa?

Cenu cestovního pojištění do Německa ovlivňuje hned několik věcí, a to délka vaší dovolené, počet pojištěných osob, výše pojistných limitů a zvolená připojištění.

Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce hned potom, co do ní zadáte výše zmíněné údaje.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy4 000 0008 000 000neomezeno
Pojištění úrazu100 000300 000500 000
Pojištění odpovědnosti250 0003 000 00015 000 000
Pojištění zavazadel5 00020 00050 000
Asistenční službyANOANOANO
Cena208 Kč360 Kč734 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 33 a 35 let (netvoří jednu rodinu) do Německa. Výpočet pojistného byl proveden 10. 5. 2024 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Německa?

Cestovní pojištění si sjednáte během pár kliknutí myší přes online kalkulačku. Stačí si v ní vybrat to nejvhodnější cestovní pojištění do Německa pro vás a postupovat podle instrukcí. 

Všechny důležité dokumenty vám poté budou doručeny do e-mailu. Cestovní pojištění pak vstupuje v platnost úhradou pojistného. Platbu můžete provést online kartou (pojistka začne platit hned) nebo bankovním převodem (pojistka začne platit po připsání platby na účet). 

Co si připravit před cestou do Německa?

Pro vycestování k našim západním sousedům vám bude stačit pouze platný občanský průkaz. Nezapomínejte, že tento doklad musí mít také vaše děti. 

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranka 112, policie 112, hasiči 112
 • Jazyky – jak asi tušíte, v Německu se mluví hlavně německy, ale problém byste tady neměli mít ani s angličtinou, a to především ve větších městech a turistických oblastech
 • Očkování – není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu B, spalničkám a tetanu
 • Řízení – maximální povolená rychlost je v obci stanovena na 50 km/h, mimo obec 100 km/h, na dálnicích stanovená není, ale doporučuje se 130 km/h. Tolerance alkoholu je 0,5 ‰. Počítejte také s častými kontrolami na silnicích, a to také. co se technického stavu vozidla týče. Pokud bude mít vůz závažnější poruchu, počítejte nejen s pokutou, ale také se zadržením vozidla do doby, než bude závada odstraněná.
Spočítat cestovní pojištění

Cestovní tipy do Německa

Kam se v Německu vydat? Možná nebudete vědět kam dřív. Ale nebojte – vybrali jsme pro vás top místa, která vám vaše rozhodování usnadní,

Tipy, co vidět v Německu

 • Berlín – hlavní město se silnou historickou atmosférou a celou řadou památek. Jedním z jeho symbolů je Berlínská zeď, která Německo dělila na východní a západní část. V roce 1989 byla stržena a je dnes vyznačena čarami, které označují její bývalé umístění. Dalším lákadlem jsou Berliner Dom, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a spousta dalších.
 • Drážďany – nádherné město, které je známé nejen pro své vyhlášené vánoční trhy. Krásu města můžete obdivovat jednoduše po celý rok.
 • Pasov – malebné historické město s termálními lázněmi a nejdelším hradem v Evropě. Díky cyklostezkám ho můžete také pohodlně objevovat na kole. 
 • Neuschwanstein – doslova pohádkový hrad, který určitě znáte z pohlednic a průvodců. Není proto divu, že sloužil jako předloha zámku Šípkové Růženky od Walta Disneye. Počítejte s tím, že tento zámek ve stylu romantismu a novogotiky je oblíbeným cílem turistů. Jeho návštěva ovšem rozhodně stojí za to.
 • Heidelberg – romantické ruiny zámku, které jsou ztělesněním německého romantismu 
 • Svět miniatur v Hamburku – najdete ho v přístavní čtvrti Speicherstadt a užijete si zde cestu doslova napříč zeměmi i kontinenty
 • Europa Park – největší zábavní německý park, který je jako stvořený pro rodinné výlety 
 • Bodamské jezero – jedná se o dovolenkový ráj. Užijete si zde například krásné parky na ostrově Mainau.
 • Rothenburg ob der Tauber – městečko, které na vás doslova dýchne středověkou atmosférou. Stačí se jen projít historickou částí města a přenesete se v čase. 
 • Chiemské jezero – alias Bavorské moře, které bohužel postupně zaniká, a to kvůli zanášení dna, které způsobuje přilehlá řeka Tirolen. Na jezeře se nachází dva ostrovy, přičemž na tom větším můžete navštívit okázalý zámek Herrenchiemsee.
 • Mosela – řeka, v jejímž údolí můžete obdivovat 13 vinařských oblastí. A víno zde mimochodem pěstovali už Římané! Jedná se také o skvělou rekreační oblast. Za návštěvu stojí i místní středověké hrady.

V roce 2024 Německo hostí fotbalové EURO. Přečtěte si náš článek, jak se nejlépe dostat vlakem do Lipska, kde hraje český tým. 

Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.