Proč nechcete být milionářem: 11 problémů, které mají nechutně bohatí

 

Peníze vám štěstí nepřinesou. O tom už se přesvědčilo mnoho milionářů. Velký majetek totiž přitahuje jako magnet poctivé i nepoctivé právníky, daňové poradce, kontroly z finančního úřadu, zlatokopky či přímo zločince. Nejlepším přítelem boháče se tak stává jeho osobní psycholog. Podívejte se, proč se nechcete stát milionářem.

jachty v přístavuPro milionáře není žádná jachta dostatečně velká. 

Příběhy obyčejných lidí, kteří vyhráli pohádkovou sumu v loterii, ale místo spokojenosti upadli do depresí, nepatří mezi výjimky. Existují dokonce případy, kdy se „šťastní“ výherci milionů nakonec rozhodli vyhrané peníze věnovat na charitu, aby se jejich život vrátil do starých kolejí.

11 důvodů, proč nechcete být milionářem

1. Už si nebudete moct stěžovat

Vaše problémy vlastně nikoho nezajímají. Ostatní smrtelníci nikdy nepochopí, že vás může něco trápit. Vždyť bydlíte ve vile, jezdíte v nejnovějším modelu Porsche a léto trávíte v Karibiku na soukromé jachtě. Když si budete chtít na něco stěžovat, vyzníte jako nafoukaný zbohatlík.

Na spořicích účtech nemusí vydělávat jen milionářiSrovnat účty

Pomalu přestanete rozumět strastem běžných lidí. Komu by „trhalo žíly“ zvyšování cen MHD, když může naskočit do vlastní helikoptéry.

2. Stanete se terčem pro kriminálníky

Budete muset zaměstnat houf právníků, daňových a finančních poradců, i tělesných strážců. Vaše peníze totiž budou přitahovat podvodníky, zloděje i jiné vykuky. Bez pomoci věrných pracovníků se jim neubráníte.

3. Budete muset odhánět zlatokopky a chudé příbuzné

Miluje vás anebo vaše peníze? Pokud nepoužijete detektor lži, nikdy to nepoznáte.

Po získání obrovského bohatství se o vás kromě lepých krasavic budou zajímat i příbuzní a přátele, které jste už léta neviděli. Potřebují půjčit „pro vás určitě směšný“ obnos peněz, sponzorovat různé projekty, podplatit soudce, aby dostali své dítě z vězení a tak dále.

Neznáte žádného milionáře? Půjčte si jindeSrovnat půjčky

4. Strávíte bezesné noci kvůli pohybům na akciovém trhu

Peníze a hlavně akciové trhy nikdy nespí. Vaše bohatství se bude klátit jako osika ve větru s každou změnou akciových indexů. Zjistíte, že málokterá investice nenese riziko, a sledování pohybů vašich akcií dolů i nahoru vám přinese nejednu bezesnou noc. Zejména když si uvědomíte, že stačí malý impuls pro vyvolání paniky na trzích, a během pár minut se dostanete na mizinu.

ANKETA: Chcete se stát milionářem?

5. Pracovníci finančního úřadu se na vás slétnou jako supi

Daňová kontrola vám udělá ze života peklo. Když budou pracovníci finančního úřadu náhodou neschopní, postarají se o vás politici vymýšlením nových daní, které buď ukrojí opět větší část vašich příjmů, nebo zdaní váš výdělečný podnik pod nějakou smyšlenou záminkou.

6. Ztratíte vaše staré přátele

Když zbohatnete, změníte nejspíš svůj životní styl i vaše koníčky. Kamarády, kteří s vámi chodili na ryby, asi na golfový turnaj zvát nebudete.

Navíc vás budou trápit jiné problémy než dřív, a proto si nebudete se starými přáteli rozumět jako předtím. Nejlepším přítelem se postupně stane váš psycholog.

7. Přestane vás těšit dovolená

Pracovat už nemusíte. Juchů. Po nějakém čase zjistíte, že nekonečná dovolená ztrácí své kouzlo. Nějakou životní náplň si stejně najít musíte, jinak se unudíte k smrti.

8. Pohltí vás paranoia a nebudete vědět komu věřit

Zničehonic se s vámi chce každý přátelit. Po několika špatných zkušenostech ale získáte dojem, že vás chce každý jenom obrat. Podvod pak budete čekat za každým rohem. Zve vás matka na nedělní oběd? Možná jenom potřebuje půjčit další milion pro hraní na automatech.

diamantMiluje vás anebo vaše diamanty? 

9. Žádná jachta není dostatečně velká

Dnes se možná se sousedem předháníte, kdo si koupí poslední verzi Škodovky, ale tím, že si koupíte Lamborghini, to neskončí. Budete chtít víc. Navíc nikdy nebudete nejbohatší, takže pořád budete soutěžit se svými novými bohatými přáteli, kdo má větší jachtu, větší aquapark před domem, mladší milenku nebo lepší stáj arabských plnokrevníků.

10. Všichni vám budou přát, ať šlápnete do psího výkalu

Do tváře vám to sice nikdo neřekne, ale i když se budete chovat jako nejštědřejší filantrop, všichni vám budou závidět. Navíc nic nepobaví ostatní průměrně vydělávající chudáky, když se ukáže, že i milionáři se může lepit smůla na paty jako zlatokopka na jeho peněženku.

Když si nevšimnete blátivé kaluže nebo jiných překvapení na špinavém chodníku, nikdo vás nezastaví, abyste do nich nešlápli.

11. Ztratíte motivaci cokoli dělat

Jakmile máte bankovní účet s téměř nekonečným zdrojem financí, ztratí pro vás peníze hodnotu. Jako milionáři možná nebudete vědět co s množstvím volného času. Navíc pokud jste chtěli celý život něčeho dosáhnout, a teď už jste toho dosáhli, co dál?

Hledat nové cíle a sny může být složité, protože teď už si můžete splnit téměř každé přání. Stačí vytáhnout platební kartu. Navíc motivaci o něco se snažit budete těžce vštěpovat svým dětem, které se do pohádkového bohatství už narodí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7