Nový spořicí účet od Raiffeisenbank láká na úrok 1,3 % ročně

 

Co nabídne nový spořicí účet od Raiffeisenbank eKonto Flexi? Jeden z nejvyšších úroků, ale u stejné banky musíte mít zřízen také běžný účet.

spoření 

K již nabízeným spořicím produktům (eKonto Flexi 14 či 21) od Raiffeisenbank se od 1. února přidá eKonto Flexi bez výpovědní doby.

U eKonta Flexi 14 či 21 můžete peníze vybrat až po uplynutí 14denní nebo 21denní výpovědní lhůty, proto nejde o čistokrevné „spořáky“ ale spíše o hybridní produkty mezi termínovaným vkladem a spořicím účtem.

Úrok 1,3 % platí pro částku do 150 tisíc

Při vkladu do 150 tisíc Kč budou úspory zhodnocovány nadprůměrnou sazbou 1,3 % ročně. Pokud střadatel přesáhne tuto hranici, úrok částky nad 150 tisíc se scvrkne na 0,3 %. Půjde tedy o pásmové úročení, které je výhodnější pro klienta, protože prvních 150 tisíc bude úročeno vždy vyšší sazbou, ať už je celkový zůstatek jakýkoli.

Kde vám nabídnou nejlepší zhodnocení úspor? Srovnat spořicí účty

Aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu na českém trhu spořicích účtů  pro vklad do 149 999 Kč nabízí Sberbank se zhodnocením 1,63 % p.a. Také zde se používá pásmového úročení.

Spořicí účet eKonto Flexi můžete získat zdarma, pokud budete mít u banky zároveň sjednán běžný účet eKonto SMART nebo eKonto KOMPLET. Účet eKonto SMART seženete u Raiffeisenbank bez placení, ale musíte splnit určité podmínky.

Kdy je eKonto SMART zdarma?
  • Za měsíc vám na účet přijde aspoň 15 tisíc Kč.
  • Zároveň měsíčně uděláte minimálně 3 odchozí platby.
  • Pokud v daném měsíci podmínky nesplníte, naúčtují vám 99 Kč.

Vedení eKonta KOMPLET vyjde při aktivním užívání (stejné podmínky jako pro bezplatné eKonto SMART) na 129 Kč za měsíc. Když se vám podmínky nepodaří splnit, poplatek za vedení účtu stoupne na 250 Kč.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1