Reklamy pod lupou: Účet zdarma? Má to háček!

 

Všechny reklamy nabízí skvělé výhody, dokonalé produkty a výjimečné služby. A to nejdůležitější je často skryté v drobném textu na závěr. Máme ale lupu a podmínky akce pro vás rozluštíme!

reklama moneta money bankTo nejdůležitější bývá napsáno tím nejdrobnějším písmem. 

Stačí zapnout televizi a lapí vás do svých sítí. Reklamy jsou všudypřítomné. Někdo při nich utíká postavit vodu na čaj, jiný si odskočí na toaletu. Ale někdy se nám nechce zvedat z gauče a to kratičké poselství spatříme. Není divu, že nás může ohromit. Do půlminutového spotu se většinou vejde jen pár střihů, pár vět. A když už šetřit se slovy, tak říct ta hezká. A všechna „ale“ jsou skryta drobným písmem, které z křesla prostě nepřečtete.

Proto vám poodhalíme zákulisí tří reklamních nabídek. Jaké podmínky musíte splnit, abyste se dočkali deklarované výhody?

U konto Bankovní hity: Vedení účtu zdarma

Zvuk a hudba je nedílnou součástí dobrých reklamy. Stačí první tóny a už víte, kam ji zařadit. UniCredit Bank se ve své nejnovější kampani Bankovní hity zaměřila na celou řadu písní, které propagují výhody bankovního účtu U konto. Tón je chytlavý a díky vloženým textům vás láká k tomu, abyste si také zanotovali. Nejinak tomu je i v poslední reklamě, která vyzdvihuje vedení účtu zdarma na 10 let.

Za jakých podmínek získáte bankovní účet bez poplatků?

Abyste si mohli užívat běžné tuzemské platby (vedení účtu, výběr z bankomatů či transakce přes Online a Smart Banking) zcela zdarma, je třeba splnit každý měsíc:

  • podmínku bezhotovostního kreditního obratu (výplata/důchod) ve výši 12 000 Kč.

Garance podmínek 10 let vám navíc zaručuje poplatkové zvýhodnění po dobu deseti let od uzavření smlouvy, pokud budete následující podmínku kreditního obratu splňovat každý měsíc po tuto stanovenou dobu. V případě, že se do této částky nevejdete, zaplatíte 199 Kč za měsíční vedení účtu a další běžné bankovní poplatky podle ceníku.

TIP

Kdy získáte smartphone zdarma?

Smartphone vám bude poskytnut při sjednání smlouvy o U kontu tehdy, pokud:

  • nepodnikáte a je vám více než 27 let,
  • nejste zaměstnancem skupiny UniCredit a vybraných společností, které jsou vyjmenované na www.unicreditbank.cz,
  • v období od 28. 11. 2014 jste neměli u UniCredit Bank jiné konto,
  • doposud jste neobdrželi smartphone za sjednání jiného nebo stejného produktu,
  • s UniCredit Bank podepíšete smlouvu o poskytnutí kontokorentního úvěru k účtu založenému smlouvou o U kontu,
  • poskytnete UniCredit Bank marketingový souhlas,
  • stihnete to do vyčerpání zásob smartphonů.
 

Splňujete všechny podmínky?Zřiďte si U Konto

Air Bank: Pan Kozák přechází k nám

Ani reklamní spoty z kampaně Dva světy od Air Bank není třeba dlouze představovat, v TV se objevuje už od roku 2012. Mladý bankovní asistent šije do typického bankéře, který zastupuje celou řadu zlozvyků a nešvarů velkých bankovních domů. Jednoduchost reklamy postavená na myšlence srovnání Air Bank s „tradiční bankou“, jasný jazyk a téměř pohádkové vyobrazení dobra a zla je pro reklamní spoty Air Bank velmi typické.

V nejnovějším spotu s podtitulkem „Pan Kozák“ ukazuje mladý bankovní asistent svému zabrzděnému rivalovi, jak snadné je přejít k Air Bank. A není ani nutné o tom informovat stávající banku.

Je přechod z jiné banky k Air Bank skutečně tak snadný?

V zásadě ano. S bankovním poradcem sepíšete žádost o přenos, kterou poradce následně odešle do vaší původní banky. Samotný přenos účtu trvá 15 dní, během kterých Air Bank obdrží přehled vašich trvalých příkazů, inkas a SIPO a převede je na váš nový účet. Na vás ale bude ohlásit změnu účtu příjemcům inkas, aby mohli nový bankovní účet přiřadit k vaší smlouvě.

Zádrhel ale nastává ve chvíli, kdy jste ve stávající bance vázání nějakou podmínkou, která brání přenosu vašeho účtu. Může se jednat o hypotéku či spotřebitelský úvěr, u něhož je nutné mít i běžný účet u dané banky. V takovém případě účet převést nelze.

Který běžný účet je nejvýhodnější?Srovnejte si je

GE Money Bank: Kocour na bowlingu (Genius bene+)

GE Money Bank představila ústřední postavu marketingové komunikace v polovině roku 2014. Je jím mrzutý kocour, který sarkasticky glosuje počínání svého pána. GE Money Bank použila tento způsob komunikace hlavně proto, aby se stala snadno rozpoznatelnou značkou, která je dynamická, inspirativní a inovativní. Nutno dodat, že otráveného kocoura už asi viděl každý z nás a jejich cíl se povedl.

Tentokrát rozumuje na bowlingové dráze nad běžným účtem, který každý měsíc odměňuje padesátikorunou:

Jaké jsou podmínky získání bonusu 50 Kč?

Co musíte splnit, abyste získali celý balíček služeb zdarma (od vedení účtu, přes platby až po výběr z bankomatů GE Money Bank) a navrch každý měsíc ještě padesátikorunový dárek? Je třeba, abyste měli:

  • minimální kreditní příjem 10 000 Kč měsíčně,
  • součet vašich plateb debetní platební kartou u obchodníků v ČR minimálně 5 000 Kč.

V případě, že se vám kreditní příjem připíše, ale platby zdaleka nedosáhnou na 5 000 Kč, získáváte účet zdarma, ale ztrácíte nárok na bonus. Pokud ani kreditní příjem nedosahuje 10 000 Kč, za vedení účtu si připlatíte 149 Kč měsíčně.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5