Spořicí účty v létě 2019: Který vám vydělá nejvíc?

 

Mnohým se zdá, že s inflací blížící se horní hranici tolerance ČNB, nemá smysl řešit spořicí účty. Opak je pravdou. Každý z nás by si měl zodpovědně střádat na horší časy či pro případ náhlé nepříjemné události. Stranou bychom měli mít ekvivalent minimálně třech až šesti platů. Kam ovšem tuto finanční rezervu uložit? Z běžného účtu vám inflace sežere mnohem větší část, než by vám ujídala ze spořicího účtu. Chcete mít peníze neustále u ruky, ale zároveň je nenechávat zcela napospas inflaci? Najděte si spořicí účet s nejvyšším výnosem.

srovnání spořicích účtů 2019 

3 % p. a. jen s podmínkou

 

Podrobné informace o akčních 3 % p. a. na půl roku od Raiffeisenbank najdete v našem článku.

 

Aktuálně mají nejvyšší úrok na spořicích účtech Raiffeisenbank, Poštovní spořitelna a ČSOB. Raiffeisenbank sice původně svá 3 % p. a. na půl roku propagovala jako časově omezenou akci, když měla zavřít pobočky, nic se nestalo. Akce pokračuje dál. Výhodnou sazbu dostanou však pouze noví klienti po dobu prvních 6 měsíců pro zůstatek do 150 000 korun. Po uplynutí půl roku se peníze na spořicím účtu začnou úročit sazbou 1 % p. a. Což je aktuálně na trhu spíše průměr. Air bank vám stejný úrok dá dokonce i na běžném účtu.

Poštovní spořitelna a ČSOB kombinují spoření s investicemi do podílových fondů. To přináší hned několik nevýhod. Investované peníze nemáte neustále k dispozici, podílové fondy mohou peníze prodělávat, a navíc musíte uložit na spořicí účet minimálně 30 000 Kč a stejnou částku ještě investovat. Nadto platí výhodná sazba 3 % p. a. pouze pro produkty založené v období od 3. 6. 2019 do 30. 8. 2019.

Který spořicí účet by vám nejvíc vyhovoval?Srovnání spořicích účtů


2 % p. a. jen s kočkou

Donedávna sice nabízela 2 % p. a. na půl roku i ING bank, dnes je najdete pouze u MONETA Money Bank. A stejně jako většina koček se i tahle chlupatá banka drží raději dál od lidí. Zvýhodněnou sazbu proto dostanete pouze v případě, že si účet založíte online či přes internetové bankovnictví. Krásná 2 % p. a. jsou pro všechny, bez podmínek a bez nutnosti mít u banky i běžný účet. To se dnes už moc často nevidí.

Pod 2 % p. a. i na běžném účtu

Další na řadě je Trinity bank slibující spořící účet s úrokem 1,58 % p. a. Ten získá pouze prvních 8 000 nově založených účtů. O pár setinek méně pak dostanete na FÉR spoření PLUS od Sberbank, která nabízí 1,5 % p. a. v případě, že si zároveň sjednáte i FÉR konto AKTIV či OPTIMAL. Hello bank! však nabízí stejnou sazbu bez podmínek a háčků. Bok po boku kráčí Air bank a Equa bank. U první z nich získáte zvýhodněnou sazbu 1,3 % p. a., zaplatíte-li alespoň pětkrát kartou. U Equa bank musíte nejméně třikrát měsíčně zaplatit kartou, nebo musíte mít zainvestováno alespoň 50 000 Kč.

Úrok 1,2 % p. a. nabízí Equa bank (až od 500 000 Kč)J&T BANKA a Expobank zcela bez podmínek. Expobank nyní navíc nabízí populární běžný účet NEO s úrokem 1,6 % p. a. Ten se dá taktéž využívat k investování, tentokrát však do drahých kovů či kryptoměn. S dalším zajímavým spořicím účtem přišla banka Creditas. Vklad do 750 000 Kč je úročen sazbou 1,1 % p. a. Zůstatky nad tuto částku se úročí sazbou 1,3 % p. a. 

Vážně? Úroková sazba pod 1 % p. a.

Jak jsme již zmínili, najdete už na trhu i běžné účtu s úročením kolem 1 % p. a. Přesto existují banky nabízející spořicí účty s nižší sazbou. Mezi ně patří i ING bank, která do nedávna ještě nabízela 2 % p. a. na půl roku. Dnes se úročí vklady na ING Konto úrokovou sazbou 0,5 % p. a. Fio banka, podobně jako Creditas, zvedá úrok s uloženou částkou. Na slibovaných 0,6 % p. a. si však sáhnete pouze v případě, že zůstatek na vašem Fio kontě přesáhne 9 999 999 Kč. 

ČSOB a Poštovní spořitelna nabízí Spoření s bonusem. Ono by to bez toho bonusu vlastně ale ani moc spoření nebylo. Základní úroková sazba je totiž pouhých 0,01 % p. a. Dále můžete získat úrokový bonus 0,20 % za zřízení a vedení běžného účtu a další úrokový bonus 0,20 % za investování alespoň 1 000 Kč měsíčně. Dohromady tedy dostáhnete maximálně na úročení 0,41 % p. a. Což žádná velká sláva rozhodně není.

Základní úrok 0,01 % p. a. nabízí i mBank. Vyškrábat se však můžete na 0,3% úrok, pokud zůstatek na účtu nepřesáhne 100 000 Kč a zaplatíte kartou minimálně 4 000 Kč měsíčně. Česká Spořitelna se pyšní nízkým úrokem ve výši 0,2 % p. a. jen do 200 000 Kč. Úplně nejhůř si však vede UniCredit Bank, která na svém spořicím účtu s názvem PRIMA slibuje úrok 0,05 % p. a.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 15