Nejrychlejší kalkulačka povinného ručení online

Porovnejte si povinné ručení přehledně a nezávazně
 • Stačí vyplnit jen 5 údajů o vás a vašem voze.
 • Hned uvidíte přehledné porovnání povinného ručení.
 • K ruce vám bude specialista, který vás po telefonu provede srovnáním.
 • Povinné ručení si sjednáte a zelenou kartu dostanete na e-mail.

ccm

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

V porovnání najdete povinné ručení od 8 pojišťoven

Chcete si sjednat povinné ručení po telefonu?

Stačí na sebe zanechat telefonní číslo. Obratem se vám ozve specialista a porovná vám nabídky povinného ručení.

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Srovnání povinného ručení nezávazně a zdarma

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Do 20 sekund uvidíte přehledné porovnání povinného ručení. Vybírat můžete z nabídky prověřených pojišťoven.

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Vyberete si to nejlepší povinné ručení. Specialista na pojištění vám pomůže s papírováním a sjednáním.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpoví na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru povinného ručení po jeho sjednání.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení je typ pojištění odpovědnosti, bez kterého nesmí auto na silnici. Je ze zákona povinné pro každého majitele nebo provozovatele motorového vozidla a kryje škody, které při řízení způsobíte někomu jinému. K povinnému ručení si můžete sjednat také další připojištění, díky nimž bude chráněn nejen majetek ostatních, ale i ten váš. 

Jak funguje kalkulačka povinného ručení?

Srovnávač povinného ručení je automatický kalkulátor, který na základě zadaných údajů vypočítá cenu pojistného u jednotlivých pojišťoven. Kalkulačku povinného ručení můžete využít i anonymně – tedy bez uvedení rodného čísla nebo SPZ, ale čím konkrétnější informace zadáte, tím přesnější bude vypočtená cena. S povinným ručením vám pomůže náš specialista, proto potřebujeme znát vaše telefonní číslo. Specialista vám pomůže se v nabídkách zorientovat a zodpoví případné otázky. 

V našem srovnávači je potřeba uvést údaje o vozidle. Na základě těchto údajů vám kalkulačka spočítá cenu povinného ručení u různých poskytovatelů a nabídky vám přehledně seřadí podle výhodnosti. Porovnání povinného ručení vám tak nezabere víc než 2 minuty. Vy si pak jednoduše vyberete tu nejvýhodnější nabídku, pojištění si sjednáte pohodlně telefonicky přímo u nás a po zaplacení vám zelená karta přijde na e-mail, stačí ji jen vytisknout.

Porovnat povinné ručení

Kalkulačka povinného ručení bez telefonu a osobních údajů

Některé portály nabízejí kalkulátor povinného ručení bez nutnosti zadávat telefon i další osobní údaje. Výše povinného ručení je ale přímo navázána na vás a vaši auto-moto historii, proto se spíše vyplatí osobní údaje do srovnávače zadat a získat co nejpřesnější výsledky. Snadno pak poznáte, která pojišťovna vaše měsíce bez nehod ocení největší slevou. 

Jak se počítá povinné ručení?

Na výpočet základní výše povinného ručení má vliv: 

 • značka, model a typ vozidla, 
 • rok výroby vozidla, 
 • objem a výkon motoru, 
 • věk řidiče, 
 • bydliště řidiče, 
 • počet měsíců bez nehod. 

Každá pojišťovna má trochu jinou metodiku výpočtu, proto vám i sleva za měsíce bez nehod může vycházet různě. Jak tedy spočítat povinné ručení? Jednoduše – využijte naši kalkulačku. 

Spočítat povinné ručení

Průměrná cena povinného ručení

Průměrná výše povinného ručení se aktuálně pohybuje v řádech tisíců. Výsledná cena samozřejmě závisí také na zvolených připojištěních, jako je např. pojištění skel nebo úrazové pojištění. Čím víc rizik do pojištění zahrnete, tím lépe budete chráněni, ale zároveň bude o to vyšší i cena povinného ručení. 

Nejlevnější povinné ručení

Nejvýhodnější nabídku povinného ručení snadno zjistíte pomocí naší kalkulačky. Nejlevnější povinné ručení ale nemusí být zároveň nejlepší. Nezapomeňte si proto pročíst podmínky pojistné smlouvy a jednotlivé výluky z plnění, než smlouvu uzavřete. Budete tak mít jistotu, že jste chráněni proti všem rizikům, která potřebujete pokrýt. 

Vybrat povinné ručení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

 • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
 • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
 • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
 • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.