Air Bank opět snižuje úrok na spořicím účtu

 

Skrblíci pozor! Air Bank již podruhé v krátkém čase snížila úroky na spořicích účtech. Jak nyní obstojí jejich produkt v konkurenci ostatních bank? Prozradíme vám, kde najdete nejlepší podmínky.

spořicí účet  Klienty Air Bank jistě nepotěší zpráva, že od 1. října 2013 snižuje banka úrokovou sazbu na spořicích účtech o 0,3 %. Nově budou klienti své peníze úročit sazbou 1,3 %.  Banka reaguje na klesající hodnotu peněz na trhu. Jedná se již o druhý propad za posledních několik měsíců. Předchozí červencové snížení způsobil exodus klientů od AXA bank, která za svým působením v České republice zatáhla oponu. Podobně však reagovaly i ostatní finanční instituce. Nabízí se tedy otázka, jak si spořicí účet u Air Bank stojí oproti konkurenci.

Srovnání spořicích účtů

Ačkoliv se Air Bank uchýlila ke snížení sazeb, stále dodržuje své pravidlo TOP 3. Co to znamená pro klienty? Banka nehledě na vývoj trhu garantuje zhodnocení peněz, které bude vždy patřit mezi tři nejlepší nabídky. Z údajů Air Bank plyne, že z 21 měsíců od vstupu této instituce na český trh, se úroky pohybovaly 19 měsíců nejhůř na druhém místě. Pomyslného vrcholu se jejich sazba držela dokonce celých 11 měsíců.

Sjednejte si spořicí účet           onlineSjednat spořicí účet

Nejlákavější úrok

Nejlákavější úrok v současné době slibuje Sberbank. Nabízí zhodnocení 1,63 % na vklady do 149 999 Kč. Peníze nad tento limit jsou zhodnoceny pouze sazbou 0,63 %. V závěsu se drží spořicí účet Equa bank, který zákazníkům připisuje 1,6 % ročně až do výše 1 250 000 Kč. Kdo má větší úspory, měl by peníze nad rámec této hodnoty uložit jinam, protože se zúročují pouhou setinou procenta. Třetí místo obsadila již zmiňovaná Air Bank. Úročení 1,3 % se týká vkladů do jednoho milionu.

Hned několik bank se pohybuje kolem jednoho procenta. Spořicí účet Zuno umožňuje 1% zhodnocení korunových vkladů. Podobně jsou na tom třeba Wüstenrot, ING, GE Money, LBBW, UniCredit či Poštovní spořitelna.

Družstevní alternativa

Alternativou k bankovním spořicím účtům jsou obdobné produkty od kampeliček. Bankovním domům družstevní záložny konkurují hlavně ve výši slibovaného zhodnocení. Jenže po sérii problémů získaly kampeličky nedobrou pověst.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0