Na lovu nejvyšších úroků: Dubnová analýza spořicích účtů 2015

 

Se sto tisíci v kapse můžete zkusit štěstí v kasinech v Las Vegas. Dáváte od hazardu ruce pryč? Na spořicím účtu sice tak rychle nezbohatnete, ale aspoň překonáte inflaci. Tedy většinou, musíte si správně vybrat. Který spořicí účet aktuálně vynáší nejvíc?

spořicí prasátkoNejvětší pokles úrokových sazeb v dubnu potkal spořicí účet eMAX Plus. 

Ztřeštěný nápad na nákup letenky do Las Vegas už jste pustili z hlavy. Balík peněz vám tedy zbyl. Proto se podíváme, kde můžete své finance nejrychleji zhodnotit, když plánujete na rok nebo déle uložit částku ve výši 101 a 80 tisíc korun.

Spořicí účty srovnání: Aktuálně nejvyšší úrok 1,63 % ročně

Dubnové změny v úrokových sazbách prvními příčkami žebříčku při úložce 101 tisíc nijak neotřásly. Nejvyšší zhodnocení v džungli spořicích účtů stále ulovíte u Sberbank (nejvyšší úrok 1,63 % p.a.), ZUNO a Equa bank. Méně „šťavnatou“ kořist začala v dubnu nabízet mBank, ING Bank a Komerční banka. 

Změna úrokových sazeb od dubna 2015
  • eMAX Plus od mBank: z 1,2 % na 1 % p.a. pro úspory do 100 tisíc + z 0,3 % na 0,2 % p.a. pro úspory nad 100 tisíc
  • ING Konto od ING Bank: z 0,6 % na 0,5 % p.a. pro úspory nad 500 tisíc. (původní zlomové pásmo 1 milion Kč)
  • Spořicí konto Bonus Aktiv od Komerční banky: z 0,35 % na 0,32 % p.a. pro úspory do 10 mil Kč
  • Spořicí konto Bonus od Komerční banky: z 0,20 % na 0,17 % p.a. pro úspory do 30 mil Kč
Plánované změny úroků od června 2015
  • Spoření ČS od České spořitelny: z 0,7 % na 0,4 % p.a. pro úspory do 200 tisíc Kč

Spořicí účty srovnání duben 2015: úspora 101 tisíc KčZdroj dat: Aktuální ceníky a weby bank, úprava tabulky: Ušetřeno.cz 

V případech účtů, kde není velmi obtížně splnit podmínky pro dosažení bonusové úrokové sazby, je zahrnuta také tato bonusová sazba. Konkrétně jde o spořicí účty GE Money Bank Genius 8 (minimální měsíční kreditní příjem na běžném účtu, kteréhokoli konta typu Genius je 7 000 Kč. Minimální zůstatek pro spořicí účty Genius 200 Kč), Spořicí konto Bonus Aktiv od Komerční banky (nejméně 5 plateb za měsíc platební kartou v minimálním objemu 5 tisíc Kč dohromady) a Spořicí účet HIT (příjem na běžném účtu nejméně 10 tisíc za měsíc nebo realizace 3 plateb bezkontaktní kartou u obchodníka).

Úspory pod 100 tisíc: I tady vede spořicí účet od Sberbank

Když ukládáte na spořicí účet částku mírně nad 100 tisíc i o pár tisíc menší úspory, favoriti zůstávají prakticky pořád stejní.

Nechte své finance bez rizika vydělávatSrovnat spořicí účty

Průměrná míra inflace za minulý rok se vyhoupla na 0,4 %. Pro letošní rok odhaduje Ministerstvo financí inflaci okolo 0,3 %. Zatímco úspory uložené na účtu FÉR spoření od Sberbank by překonaly inflaci i více než pětinásobně, několik spořicích účtů v souboji s inflací dokonce prohrává.

Spořicí účty srovnání aktuálně duben 2015: úspora 80 tisícZdroj dat: Aktuální ceníky a weby bank, úprava tabulky: Ušetřeno.cz 

V případech účtů, kde není velmi obtížně splnit podmínky pro dosažení bonusové úrokové sazby, je zahrnuta také tato bonusová sazba. Konkrétně jde o spořicí účty GE Money Bank Genius 8 (minimální měsíční kreditní příjem na běžném účtu, kteréhokoli konta typu Genius je 7 000 Kč. Minimální zůstatek pro spořicí účty Genius 200 Kč), mBank eMax Plus (platba kartou nejméně 4000 tisíce měsíčně), Spořicí konto Bonus Aktiv od Komerční banky (nejméně 5 plateb za měsíc platební kartou v minimálním objemu 5 tisíc Kč dohromady) a Spořicí účet HIT (příjem na běžném účtu nejméně 10 tisíc za měsíc nebo realizace 3 plateb bezkontaktní kartou u obchodníka).

TIP

Chcete vytěžit ze svého spořicího účtu maximum?

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3