Souboj spořicích účtů: Srovnání aktuálních úrokových sazeb

 

Máte doma našetřené peníze a chcete je zhodnotit? Spořicí účet je vynikající volba. Srovnali jsme nabídku českých bank. Víme, na kterém účtu vám budou úspory nejvíce vydělávat.

spořicí prasátko V poslední době panuje na bankovním trhu tristní situace. Většina finančních domů snižuje úrokové sazby. Málokterý spořicí účet překročí psychologickou hranici jednoho procenta. Když ale budete hledat, najdete zajímavé možnosti spoření.

Kdo je na bedně právě teď?Aktuální srovnání účtů

Kdo obsadil stupně vítězů

Suverénním vítězem o nejlepší úrok se stala Sberbank, která se na čelní pozici drží dlouhodobě. Když máte u Sberbank založené FÉR spoření PLUS a osobní účet k tomu, dosahuje úroková sazba zajímavých 1,63 % p.a. (jinak 1,43 % p.a.). Banka navíc garantuje, že míra zhodnocení se nesníží až do poloviny příštího roku.

O stříbrnou medaili se dělí dva adepti. Na záda Sberbank dýchají Zuno a Equa bank s úrokem 1,5 % za rok. Jenže nic není zadarmo. Aby klient získal maximální zhodnocení, musí se snažit. Equa bank vyžaduje alespoň 3x za měsíc zaplatit bezkontaktní kartou nebo posílat na běžný účet minimálně 10 000 korun. U Zuno si musíte založit běžný účet, který stojí 68 korun měsíčně.

Třetí příčku obsadilo eKonto Flexi (úrok 1,3 % p.a.) od Raiffeisenbank. Jednoprocentní hranice dosáhla ještě Expobank, Air Bank, GE Money nebo Wüstenrot. Tradiční velké banky nenabízí zájemcům o spoření lákavé podmínky. Sazby se pohybují hluboko pod hladinou jednoho procentního bodu.

TOP 10 spořicích účtů

 

Jak dlouho úrokové sazby vydrží? Vybírejte ty s garancí

Úroky na spořicích účtech se mění jako počasí. Než se nadějete, tak se atraktivní číslo smrskne natolik, že vám zbydou oči pro pláč. Proto je výhodné hledat účty s garantovanou úrokovou sazbou.

Jak již bylo řečeno, u Sberbank zůstane současná výhodná sazba minimálně do 30. června 2016. Expobank slibuje, že úrok nezmění celých 12 měsíců. Air Bank zase ručí, že nabídne jeden ze tří nejvyšších úroků na bankovním trhu.

Odborníci doporučují spořicí účet SberbankMám zájem

Sledujte úroková pásma

Našetřili jste větší částku peněz? Pak si dejte pozor na tzv. úroková pásma. Celý vklad se totiž nemusí zhodnocovat stejně. Úrokové sazby totiž platí pouze do určitého limitu. Peníze nad mezní hranici se obvykle úročí méně výhodně. Většina bank si vystačí s dvěma pásmy.

Jak se mění sazby u tří nejvýhodnějších spořicích účtů?

Spořicí účet Limit Úroková sazba po limitu
Sberbank Fér spoření PLUS 300 000 Kč 0,63 %
Equa bank Spořicí účet HIT 200 000 Kč 1,00 %
Zuno Spoření Plus 300 000 Kč 0,90 %

Na klienty, kteří chtějí spořit statisícové a milionové částky, pamatuje například Sberbank. Spořicí účet Garance 2016 má v pásmu od 500 tisíc do 5 milionů korun úrokovou sazbu 1,43 % p.a.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 19