NÁVOD: Jak vypnout internet v mobilu?

 

Bojíte se, že vás internet v mobilu bude stát až příliš, a tak mu chcete raději zatnout tipec? Poradíme vám jednoduché tipy, jak ho deaktivovat.

Deaktivace internetu v mobilu 

Internet v mobilu  je dnes každodenním společníkem většiny lidí, kteří mají chytrý telefon. Jedni bez něj nedají ránu a ještě v posteli sledují, co nového se během noci stalo. Další si díky mobilním datům krátí volné chvíle při čekání na autobus a jiní ho využívají k tomu, aby si vůbec mohli zjistit, kdy ten autobus vlastně jede. Podle odhadů využívá internet v mobilu více než 2,5 milionu českých uživatelů.

Lezou vám na nervy příliš vysoké účty za telefon?

 

Ne všichni ale chtějí být neustále online. Důvodů může být několik. Některým bohatě stačí připojit se doma či v práci přes Wi-Fi. Svou roli mohou hrát i peníze. Mnoho těch, kteří si pořídili chytřejší telefon, se bojí, že se s internetem v mobilu jednoduše nedoplatí. Jak ho tedy deaktivovat?

Víme, jak platit za mobilní internet méně!To mě zajímá

Pomoc hledejte v nastavení telefonu

V případě, že občas data využijete, doporučujeme zvolit tu nejjednodušší variantu. A to vypnout datové připojení v nastavení telefonu. Konkrétní postup se může lišit v závislosti na typu vašeho telefonu. Obecně se dá ale říct, že vypnout internet na mobilu lze v nastavení, v možnosti Bezdrátové připojení k síti – Mobilní sítě. Důležité je, aby data nebyla aktivní.

Druhou jednoduchou možností je, že v nastavení změníte přístupový bod (APN) k internetu. Stačí přepsat jeho název a k mobilním datům se už nepřipojíte. Právě tato varianta je velmi spolehlivá.

TIPU názvu přístupového bodu můžete změnit jen maličkost – třeba vložit na konec číslo. A až budete chtít surfovat, prostě ho odstraníte, změnu potvrdíte a v nastavení aktivujete mobilní připojení.
 

Jak deaktivovat internet v mobilu úplně? Pomůže operátor

V případě, že byste ale raději chtěli vypnout internet v mobilu úplně, obraťte se na svého operátora. Ten vám ho ručně zablokuje, takže se nemůže stát, že se omylem připojíte a nevědomky platíte. K internetu se v takovém případě dostanete pouze přes Wi-Fi, která vám peníze neodčerpává.

Jak deaktivovat internet na mobilu u mobilního operátora?
operátor telefonicky SMS zprávou Online formou
T-Mobile Infolinka 4603 - V samoobsluze Můj T-Mobile
Vodafone *77 či 800 77 00 77 - V samoobsluze Můj Vodafone
O2 O2 linka 800 02 02 02 BAP na 999111 V samoobsluze O2
 

Není lepší levné mobilní připojení?

Máte chytrý telefon? Tak blokaci internetu ještě raději zvažte. A to proto, že výrazně omezuje využití, které přístroj nabízí. Celá řada aplikací se totiž bez připojení neobejde. Strach z vysokých účtů může velmi snadno vyřešit levný datový tarif. Stačí si v kalkulačce mobilního internetu porovnat jednotlivé nabídky operátorů a zažádat o ten nejlevnější. Rázem zjistíte, že být připojen nerovná se utratit tisíce za měsíc.

TIP

Víte, že to jde i zdarma?

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png