Nezávislé porovnání cen plynu dodavatelů v ČR

Víme, který dodavatel nabízí nejlevnější plyn.
Díky srovnání cen plynu to zjistíte také.

Srovnejte ceny plynu

Srovnáváme více než 50 dodavatelů plynu

Nahrávání vyučtování energii
Získejte analýzu úspor od specialisty ZDARMA

Lidé průměrně zaplatí za elektřinu a plyn o 5 684 Kč více než musí. Jak jste na tom vy? Vyfoťte nám roční vyúčtování a zjistěte to.

Chci analýzu úspor zdarma

Ještě výhodnější cena plynu: Nyní bonus až 600 Kč

Jen na Ušetřeno.cz najdete zvýhodněné nabídky dodavatelů plynu. K nim vám můžeme telefonicky nabídnout podpisovou prémii až 600 Kč. Nechte nám na sebe číslo a my vám vše prozradíme po telefonu.

   Děkujeme, brzy se vám ozveme.

   Kalkulačka prozradí, kdo je nejlevnější dodavatel plynu

   Naše kalkulačka plynu vás přesvědčí, že nejlevnější dodavatel plynu vám pomůže ušetřit i přes 8 000 Kč ročně. Stačí 2 minuty, abyste i vy zjistili, o kolik klesne cena plynu pro vaši domácnost.

   Vyplníte kalkulačku plynu

   Vyplníte kalkulačku plynu

   Pro porovnání cen plynu různých dodavatelů stačí vyplnit jen pár údajů. Uvádí se spotřeba plynu, kraj a současný dodavatel plynu.

   Srovnáte dodavatele plynu

   Srovnáte dodavatele plynu

   Na základě zadaných údajů se vám zobrazí přehledné srovnání více než 50 dodavatelů plynu s nejaktuálnějšími ceníky plynu.

   A zbytek už zařídíme

   A zbytek už zařídíme

   Pokud vás změna dodavatele plynu zaujala, můžete o ni ihned zažádat. Veškeré papírování rádi zdarma vyřídíme za vás.

   Kdo nabízí nejlevnější plyn ve vašem kraji?

   Narazit na nejlevnější zemní plyn ve vašem kraji není složité. Zvolte si ten svůj a vstupte do kalkulačky plynu. Jaká bude vaše roční úspora plynu?

   36 819 lidem jsme v roce 2015 pomohli ušetřit

   4 564 Kč průměrná roční úspora

   Potřebujete poradit? Volejte ZDARMA na 800 290 280
   Napište na e‑mail info@usetreno.cz

   Co vás o úsporách za plyn zajímá?

   Samozřejmě, nabídku dodavatelů plynu bedlivě sledujeme. O to, aby byly aktuální ceníky plynu, se staráme nepřetržitě. Datum poslední aktualizace můžete najít pod srovnáním produktů v kalkulačce cen plynu.

   Porovnání cen plynu je velice jednoduché. Stačí vyplnit v kalkulačce cen plynu několik základních údajů o stávajícím dodavateli plynu, regionu a současné spotřebě. Na základě těchto informací vám kalkulačka okamžitě prozradí, kdo nabízí levný plyn. Pokud zjistíte, že se vám vyplatí plyn od jiného dodavatele, s veškerým papírováním vám zdarma pomůžeme. Přečtěte si také podrobný návod, jak změnit dodavatele plynu.

   Nebo vás zajímá jen rychlý přehled cen plynu za m3?

   Když si zvolíte správného dodavatele plynu, může cena plynu klesnout až o 8 162 Kč za rok. Konečná výše úspory plynu samozřejmě závisí na tom, jak moc ho využíváte. Nejvyšší částku ušetří domácnosti, které plynem topí a ohřívají vodu. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří na plynu pouze vaří.

   Změna dodavatele plynu je spojena i s výpovědní lhůtou, která obvykle trvá 3 měsíce. Začíná nabíhat od prvního dne následujícího měsíce. Těsně před jejím ukončením je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. Jakmile dojde k uhrazení případných nedoplatků, či obdržíte nazpět přeplatky, dojde k řádnému ukončení závazků.

   O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je totiž pouze administrativní. Pocítíte ji pouze na faktuře, nikoli na nových měřidlech.

   Ceny plynu u všech dodavatelů se skládají z několika částí, které konečnou platbu ovlivňují. Do výsledných nákladů se tak kromě ceny, kterou stanovují sami dodavatelé plynu na základě své cenové politiky, promítá i státem regulovaná složka ceny plynu za přepravu a distribuci plynu.

   Z hlediska distribuce plynu je Česká republika rozdělena mezi tři distributory plynu:
   RWE GasNet – západní, východní, střední a severní Čechy, severní a jižní Morava,
   E.ON Distribuce – jižní Čechy,
   Pražská plynárenská distribuce – Praha.

   Na trhu plynu uzavírá dodavatel s odběratelem obchod, za jakou cenu dostane dodávku plynu, ale o její fyzickou dopravu do domova klienta se stará až distributor plynu. Zatímco distributora plynu, který má na starosti přepravu energie v potrubí, může mít odběratel plynu pouze jednoho (v dané distribuční oblasti) a nemůže jej měnit, dodavatelů plynu působí na trhu několik desítek, takže zákazník může využít změnu dodavatele plynu, když vidí jinde levnější nabídku. Distributor si cenu za přepravu plynu neurčuje. Ta je stanovena regulátorem trhu (ERÚ).

   Naopak mezi různými cenami dodavatelů plynu můžete vybírat snad donekonečna. Nejlehčí cestou, jak se zorientovat v široké nabídce produktů, je spočítat si ceny plynu podle vlastní spotřeby pomocí online kalkulačky plynu.

   Dominantní dodavatel plynu má v dané distribuční oblasti nejvíce zákazníků, kterým většinou nabízí několik různých produktů. Základní nabídkou je tzv. standardní produkt, který si sjednalo nejvíce odběratelů plynu. Často u standardního produktu zůstávají konzervativní zákazníci, jež mají obavu ze změny dodavatele plynu.

   To umožňuje dodavatelům plynu držet ceny standardního produktu relativně vysoko, protože tuší, že jim klienti jen tak neutečou navzdory tomu, že na trhu lze snadno najít mnohem výhodnější nabídky.

   V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Protože dochází k častým změnám jak v produktových nabídkách dodavatelů, tak i u dodavatelů samotných, pravidelně informace v kalkulačce aktualizujeme, doplňujeme nové produkty i společnosti. I přesto vám v kalkulačce něco chybí? Ozvěte se nám ideálně přes formulář na konci kalkulačky nebo na naši bezplatnou informační linku 800 290 280 nebo e-mail info@usetreno.cz.

   Nejčtenější články o úsporách za plyn

   Ceny plynu 2016: Domácnosti zaplatí stejně, mnohé i ušetří

   Jaké budou ceny plynu v roce 2016? Ačkoliv Energetický regul...

   Změna dodavatele plynu: Opravdu ušetřím tolik peněz?

   Dodavatelé energií vábí nové zákazníky na levnější plyn. Žon...

   9 účinných triků, jak zkrotit účty za plyn

   Konec horentním částkám, které každoročně musíte platit. Pro...

   Změna dodavatele energie: 13 základních pojmů, které musíte znát

   Dodavatel či distributor, tarify či sazby. Pojmů, se kterými...