Nezávislé porovnání cen plynu pro rok 2017

Víme, který dodavatel nabízí nejlevnější plyn.
Díky srovnání cen plynu to zjistíte také.

Srovnejte ceny plynu

Srovnáváme více než 50 dodavatelů plynu

Kalkulačka prozradí, kdo je nejlevnější dodavatel plynu

Naše kalkulačka plynu vás přesvědčí, že nejlevnější dodavatel plynu vám pomůže ušetřit i přes 8 000 Kč ročně. Stačí 2 minuty, abyste i vy zjistili, o kolik klesne cena plynu pro vaši domácnost.

Vyplníte kalkulačku plynu

Vyplníte kalkulačku plynu

Pro porovnání cen plynu různých dodavatelů stačí vyplnit jen pár údajů. Uvádí se spotřeba plynu, kraj a současný dodavatel plynu.

Srovnáte dodavatele plynu

Srovnáte dodavatele plynu

Na základě zadaných údajů se vám zobrazí přehledné srovnání více než 50 dodavatelů plynu s nejaktuálnějšími ceníky plynu.

A zbytek už zařídíme

A zbytek už zařídíme

Pokud vás změna dodavatele plynu zaujala, můžete o ni ihned zažádat. Veškeré papírování rádi zdarma vyřídíme za vás.

Co vás o úsporách za plyn zajímá?

Dominantní dodavatel plynu má v dané distribuční oblasti nejvíce zákazníků, kterým většinou nabízí několik různých produktů. Základní nabídkou je tzv. standardní produkt, který si sjednalo nejvíce odběratelů plynu. Často u standardního produktu zůstávají konzervativní zákazníci, jež mají obavu ze změny dodavatele plynu.

To umožňuje dodavatelům plynu držet ceny standardního produktu relativně vysoko, protože tuší, že jim klienti jen tak neutečou navzdory tomu, že na trhu lze snadno najít mnohem výhodnější nabídky.

V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Protože dochází k častým změnám jak v produktových nabídkách dodavatelů, tak i u dodavatelů samotných, pravidelně informace v kalkulačce aktualizujeme, doplňujeme nové produkty i společnosti. I přesto vám v kalkulačce něco chybí? Ozvěte se nám ideálně přes formulář na konci kalkulačky nebo na naši bezplatnou informační linku 800 290 280 nebo e-mail info@usetreno.cz.

Samozřejmě, nabídku dodavatelů plynu bedlivě sledujeme. O to, aby byly aktuální ceníky plynu, se staráme nepřetržitě. Datum poslední aktualizace můžete najít pod srovnáním produktů v kalkulačce cen plynu.

Porovnání cen plynu je velice jednoduché. Stačí vyplnit v kalkulačce cen plynu několik základních údajů o stávajícím dodavateli plynu, regionu a současné spotřebě. Na základě těchto informací vám kalkulačka okamžitě prozradí, kdo nabízí levný plyn. Pokud zjistíte, že se vám vyplatí plyn od jiného dodavatele, s veškerým papírováním vám zdarma pomůžeme. Přečtěte si také podrobný návod, jak změnit dodavatele plynu.

Nebo vás zajímá jen rychlý přehled cen plynu za m3?

Když si zvolíte správného dodavatele plynu, může cena plynu klesnout až o 8 162 Kč za rok. Konečná výše úspory plynu samozřejmě závisí na tom, jak moc ho využíváte. Nejvyšší částku ušetří domácnosti, které plynem topí a ohřívají vodu. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří na plynu pouze vaří.

Změna dodavatele plynu je spojena i s výpovědní lhůtou, která obvykle trvá 3 měsíce. Začíná nabíhat od prvního dne následujícího měsíce. Těsně před jejím ukončením je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. Jakmile dojde k uhrazení případných nedoplatků, či obdržíte nazpět přeplatky, dojde k řádnému ukončení závazků.

O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je totiž pouze administrativní. Pocítíte ji pouze na faktuře, nikoli na nových měřidlech.

Ceny plynu u všech dodavatelů se skládají z několika částí, které konečnou platbu ovlivňují. Do výsledných nákladů se tak kromě ceny, kterou stanovují sami dodavatelé plynu na základě své cenové politiky, promítá i státem regulovaná složka ceny plynu za přepravu a distribuci plynu.

Z hlediska distribuce plynu je Česká republika rozdělena mezi tři distributory plynu:
RWE GasNet – západní, východní, střední a severní Čechy, severní a jižní Morava,
E.ON Distribuce – jižní Čechy,
Pražská plynárenská distribuce – Praha.

Na trhu plynu uzavírá dodavatel s odběratelem obchod, za jakou cenu dostane dodávku plynu, ale o její fyzickou dopravu do domova klienta se stará až distributor plynu. Zatímco distributora plynu, který má na starosti přepravu energie v potrubí, může mít odběratel plynu pouze jednoho (v dané distribuční oblasti) a nemůže jej měnit, dodavatelů plynu působí na trhu několik desítek, takže zákazník může využít změnu dodavatele plynu, když vidí jinde levnější nabídku. Distributor si cenu za přepravu plynu neurčuje. Ta je stanovena regulátorem trhu (ERÚ).

Naopak mezi různými cenami dodavatelů plynu můžete vybírat snad donekonečna. Nejlehčí cestou, jak se zorientovat v široké nabídce produktů, je spočítat si ceny plynu podle vlastní spotřeby pomocí online kalkulačky plynu.

Odebírejte nejlevnější plyn

Pomůžeme vám s tím. Náš specialista Tomáš Suchý a jeho tým krotí ceny energií s Ušetřeno.cz již více než 5 let. Pokud chcete vyzrát na dodavatele plynu a elektřiny, Tomáš je váš člověk. Má v malíku ceny i smluvní podmínky.

Mohli jste jej vidět například v těchto médiích:

Zjistěte, jaká bude vaše úspora na plynu v roce 2017