Přehledné srovnání refinancování hypoték

Refinancujte svou hypotéku a snižte si splátky o tisíce!
Naše srovnání odhalí nejvýhodnější refinancování.

Refinancovat hypotéku můžete s těmito a dalšími bankami

Jak najít nejvýhodnější refinancování hypotéky?

Na úrok, jímž se banky chlubí, zpravidla dosáhnete pouze při sjednání dodatečných produktů. Naše unikátní kalkulačka vám zobrazí základní úrokovou sazbu, kterou si můžete snížit podle vlastního uvážení.

Vyplníte kalkulačku hypoték

Vyplníte kalkulačku hypoték

Zadáte výši částky, kterou vám zbývá doplatit, dobu splácení a fixaci úroků. Kalkulačka obratem spočítá, která z bank vám nabídne nejvýhodnější refinancování.

Srovnáte refinancování hypoték

Srovnáte refinancování hypoték

Díky přehlednému srovnání můžete na jednom místě porovnat základní nabídky refinancování hypoték, které odpovídají vašim představám.

Přizpůsobte si refinancování

Přizpůsobte si refinancování

Zobrazené nabídky si můžete ještě zlevnit. U každého refinancování vidíte přehled slev, které vám sníží úrok. Záleží pouze na vás, pro které se rozhodnete.

Nejčastější dotazy o refinancování hypoték

Refinancování je v podstatě předčasné splacení stávajícího úvěru prostřednictvím nové hypotéky, kterou můžete získat za výrazně výhodnějších podmínek. Situace na hypotečním trhu se neustále mění, a proto lze díky refinancování hypotéky ušetřit až tisíce korun měsíčně. Refinancovat můžete klasický hypoteční úvěr na bydlení, ale možné je i refinancování americké hypotéky.

Společně s hypotékou si u banky sjednáváte také dobu fixace, během níž vám poskytovatel úvěru garantuje, že se nezmění úroková sazba, a tedy ani výše splátek. Jestliže se vaše fixace chýlí ke konci, můžete svůj hypotéku převést do jiné banky, jejíž nabídka a úrokové sazby jsou aktuálně výhodnější.

Ideálním momentem pro refinancování hypotečního úvěru je doba před koncem fixace vaší stávající hypotéky, kdy vám nehrozí sankce za předčasné splacení úvěru.

Banky standardně informují klienty o úrokových sazbách měsíc před skončením tohoto období. O refinancování byste ovšem měli uvažovat mnohem dříve, abyste mohli vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Využijte hypoteční kalkulačku a za okamžik získáte nabídky konkurenčních bank s úrokovými sazbami a výpočtem měsíční splátky.

Ano, hypotéku můžete refinancovat i tehdy, když je vaše úroková sazba fixována. Obvykle se však takový postup nevyplatí kvůli vysokým poplatkům za předčasné splacení úvěru.

Informace o výši případného penále vám poskytne banka, u které máte hypotéku sjednanou. V ojedinělých případech je však možné ušetřit i při refinancování v době fixace.

Získejte další užitečné informace o refinancování hypotéky

Refinancování hypotečního úvěru vám může ušetřit i desetitisíce

Končí vám fixace hypotečního úvěru a přemýšlíte, jak z této ...

Refinancování hypotéky: 5 tipů, které vám pomohou

Konec fixace hypotečního úvěru je tou pravou chvílí zajímat ...

Převod hypotéky k Air Bank: Jak vypadá revoluce na hypotečním trhu?

Pokud vám brzo skončí doba fixace a pošilháváte po refinanco...

Zákaz zcizení a zatížení nemovitosti komplikuje refinancování

Od roku 2014 se v hypotečních či zástavních smlouvách může o...