Oddlužení fyzické osoby

Zvažujete, že byste požádali stát o oddlužení? Jinými slovy, že byste vyhlásili osobní bankrot? Oddlužení může být v řadě případů jediným skutečně účinným řešení finančních problémů, nicméně nedá ze říci, že se jedná o univerzální řešení pro všechny osoby s dluhem. Pokud máte pocit, že je to řešením právě pro Vás, rovnou o něj nezávazně zažádejte.

oddluzeni Požádejte s naší pomocí o oddlužení
  • oddlužení je složitý proces, se kterým Vám ZDARMA pomůžeme
  • pomůžeme Vám rozhodnout, zda se pro Vás oddlužení hodí
  • poskytneme Vám odbornou asistenci
Kalkulačka oddlužení 
 
 
Potřebujete poradit? Infolinka 840 444 840 nebo info@usetreno.cz

Věděli jste, že...

  • osobní bankrot může být jediným účinným řešením při velkých dluzích
  • se oddlužení vztahuje pouze na pohledávky soukromých osob
  • podat návrh na oddlužení je poměrně složité a je lepší
  • pro oddlužení musíte mít více než jednoho věřitele
  • neúspěšná snaha o oddlužení Vás může uvalit do konkurzu

Oddlužení fyzických osob neboli vyhlášení osobního bankrotu je v České republice poměrně novou věcí, ve které si řada lidí stále není příliš jistá. Oddlužení je složitý zákonem stanovený proces. Není zdaleka určen pro každého a v žádném případě se nejedná o snadné řešení, které zbaví dluhů každého dlužníka. Nicméně v určitých případech, kdy dluhy narostly do nesplatitelné výše se často jedná o jediné účinné řešení.

Články

Často kladené dotazy
Často kladené dotazy

Dostali jste se do tíživé finanční situace a chcete se dozvědět více o možnostech oddlužení?...

 

Číst více
Jak vyhlásit osobní bankrot
Jak vyhlásit osobní bankrot

Rozhodli jste se vyhlásit osobní bankrot? Promysleli jste všechna jeho úskalí a stále...

 

Číst více
 

Reference klientů

reference Miloš Vyskočil, Ostrava Ze svých dluhů teď platím 40 %
 
Přišel jsem o práci a zamotal se do dluhů Teď už pracuju a díky oddlužení splácím jen 40 % za všech svých pohledávek.
reference František Mizera, Chomutov Oddlužení včas
 
Díky Vám jsem zjistil o možnosti oddlužení a začal to řešit dřív. než mi dluhy přerostly přes hlavu. Nyní mám skoro splaceno.
 

Osobní bankrot využijte oddlužení

Vyhlášení osobního bankrotu neboli požádání o oddlužení fyzické osoby je jediným možným a zákonem povoleným způsobem úplného oddlužení. O tuto možnost může požádat každá soukromá osoba - není tedy určena pro podnikatele a dluhy vzniklé podnikáním. Možnost vyhlásit osobní bankrot platí v České republice od 1. 1. 2008, kdy byl v platnost uveden insolvenční zákon. Popularita oddlužení fyzické osoby v poslední době roste raketovým tempem. Jedním z důvodů je také to, že oddlužení nemá pro dlužníka tak fatální důsledky, jako konkurz. Tím, že dlužník vyhlásí osobní bankrot, totiž nepřijde o oprávnění nakládat se svým majetkem (kromě majetku, který je použit k zajištění). Navíc je pro dlužníka mimořádně výhodné, že se může části svého dluhu prostě zbavit! Podle okolností mu může být „odpuštěno“ až 70% dluhu.

Osobní bankrot jak vyhlásit

Důležitá podmínka oddlužení fyzické osoby je stanovena v paragrafu § 395 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona. V tomto paragrafu se uvádí, že soud vždy zamítne návrh na oddlužení v případě že, hodnota plnění při oddlužení, které by při oddlužení obdrželi nezajištění věřitelé, bude nižší, než 30% jejich pohledávek. Zjednodušeně to znamená, že všemi měsíčními splátkami, které budete platit po dobu 5 let, musíte zaplatit alespoň 30% dluhu. Nicméně to neznamená, že celý proces oddlužení trvá přesně 5 let. Přesný proces oddlužení stanovují nezajištění věřitelé. Přesný popis jak na oddlužení najdete v článku “Jak na osobní bankrot,” ve kterém je krok za krokem popsáno, jak správně postupovat. Pokud máte pocit, že by osobní bankrot mohl být řešením pro Vaši situaci, spočítejte si přibližné možnosti v nástroji “osobní bankrot kalkulačka

Oddlužení a exekuce

Pokud Vám hlavou neustále víří slova jako pohledávky, dluhy, oddlužení exekuce, věřitelé, vymahači, pak Vás jistě zajímá, jestli je oddlužení možné i v případě uvalených exekucí. Odpověď zní ano. Probíhající exekuce není překážkou pro vyhlášení osobního bankrotu. Naopak od chvíle zahájení insolvenčního řízení se všechny exekuce zastavují až do rozhodnutí soudu. Všechny i exekučně vymáhané pohledávky a tím i jejich věřitelé se ale stávají součástí procesu oddlužení. Je to vcelku logické, jelikož oddlužení a exekuce jdou často ruku v ruce. Pokud je rozhodnutím soudu oddlužení povoleno, všechny exekuce se zruší. Jejich úhrada je definována nařízením soudu a je hrazena, tak jako všechny pohledávky pouze z části. Z tohoto pohledu může být soudní oddlužení fyzické osoby vnímáno jako záchrana před exekutorem. Využijte online nástroje “oddlužení kalkulačka” a rychle si udělejte představu, zda je pro Vás osobní bankrot řešením.

Odborný garant
JUDr. Ivana Seifertová Advokátka

Získejte pomoc a odborné rady přímo od odborníka.

Získat rady a triky »
 
Vaše rodina ušetří

Správnou volbou můžete ušetřit na svých výdajích každý měsíc zajímavé částky.

 
Bezpečnost Ušetřeno.cz používá
SSL certifikáty.
Zajímá mě více »
 
 

Ochrana Vašeho soukromí je pro nás velmi důležitá. Osobní údaje zpracováváme především za účelem přípravy té nejlepší nabídky služeb právě pro Vás. Můžete se spolehnout, že Vaše osobní údaje nebudeme předávat třetím osobám, kromě samotných poskytovatelů služeb a partnera našeho portálu. Jsme vždy připraveni podat na žádost vysvětlení, podrobnou informaci o námi zpracovávaných údajích o Vaší osobě, provést opravu chybných údajů či odstranit jiný závadný stav. Můžete též kdykoliv písemně požádat o odstranění Vašich osobních údajů z databáze naší společnosti. Ta si poté ponechá pouze údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Vědom si svých výše uvedených práv prohlašuji, že:

"Uděluji společnosti AdFinance s.r.o., se sídlem Jemnická 1138/1, Praha 4, 140 00, IČ 24684295, DIČ 24684295, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji. Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů v platném znění. Souhlasím s šířením obchodních sdělení elektronickou formou. Tento souhlas poskytuji na dobu 10 let. Souhlasím s tím, že obchodní společnost AdFinance s.r.o. má právo na zaslání obchodního sdělení i na služby nesouvisející se službou, při jejímž objednání došlo k předání osobních údajů. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost AdFinance s.r.o. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele."

Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost AdFinance s.r.o. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovateli poptávané služby.