Zpět nahoru

Oddlužení fyzické osoby

oddluzeni Zbavte se navždy svých dluhů
  • v řadě případů stačí splatit pouze 30 % hodnoty svých dluhů
  • spočítejte si, jestli máte na oddlužení nárok
  • úvodní nezávazná konzultace je zcela zdarma
Kalkulačka oddlužení 
 
 
Potřebujete poradit? Infolinka 840 444 840 nebo info@usetreno.cz

Věděli jste, že...

  • osobní bankrot je jediné legální řešení, jak se vypořádat s dluhy.
  • soud Vám může odpustit až 70 % dluhů.
  • o oddlužení může zažádat každý, kdo má závazky alespoň u dvou věřitelů.
  • osobní bankrot Vás ochrání před exekutory a vymahači.
  • nedochází k dalšímu narůstání objemu dluhů
  • od ledna 2014 je oddlužení dostupné i pro podnikatele.

Oddlužení Vám musí povolit příslušný krajský soud. Jenže vypracovat návrh na oddlužení je pro laika poměrně složité. Není nic neobvyklého, že soud osobní bankrot odmítne. Mnohdy stačí i malá formální chybka. Kdo chce zvýšit své šance, měl by využít pomoci odborníků. Úspěšnost námi vypracovaného insolvenčního návrhu činí 94 %.

Články

Často kladené dotazy
Často kladené dotazy

Dostali jste se do tíživé finanční situace a chcete se dozvědět více o možnostech oddlužení?...

 

Číst více
Jak vyhlásit osobní bankrot
Jak vyhlásit osobní bankrot

Rozhodli jste se vyhlásit osobní bankrot? Promysleli jste všechna jeho úskalí a stále...

 

Číst více
 
 

Reference klientů

reference Miloš Šmíd, Ostrava Ze svých dluhů platím 40 %
 
Přišel jsem o práci a zamotal se do dluhů. Teď už pracuju a díky oddlužení splácím jen 40 % za všech svých pohledávek.
reference František Mizera, Chomutov Oddlužení včas
 
Díky Vám jsem se dozvěděl o možnosti oddlužení a začal to řešit dřív, než mi dluhy přerostly přes hlavu.
 

Z dluhů Vás dostane osobní bankrot

Vyhlášení osobního bankrotu neboli požádání o oddlužení fyzické osoby je jediným možným a zákonem povoleným způsobem úplného oddlužení. Může o něj požádat každá soukromá osoba, ale i podnikatelé z řad živnostníků. Popularita oddlužení fyzické osoby v poslední době roste raketovým tempem. Jedním z důvodů je také to, že oddlužení nemá pro dlužníka tak fatální důsledky, jako konkurz. Tím, že dlužník vyhlásí osobní bankrot, totiž nepřijde o oprávnění nakládat se svým majetkem (kromě majetku, který je použit k zajištění). Navíc je pro dlužníka mimořádně výhodné. Podle okolností mu může být odpuštěno až 70 % dluhu.

Jak vyhlásit osobní bankrot

Abyste mohli osobní bankrot vyhlásit, musíte splňovat všechny zákonné podmínky. Základem pro povolení oddlužení je pravidelný příjem. Během pěti let musíte být schopni splatit minimálně 30 % svých dluhů. Musíte se nacházet v úpadku. To znamená, že dlužíte alespoň dvěma věřitelům a jste v prodlení více jak třicet dní. Kalkulačka oddlužení Vám spočítá, zdali máte nárok na oddlužení.

Oddlužení a exekuce

Pokud Vám hlavou neustále víří slova jako pohledávky, dluhy, oddlužení exekuce, věřitelé, vymahači, pak Vás jistě zajímá, jestli je oddlužení možné i v případě uvalených exekucí. Odpověď zní ano. Probíhající exekuce není překážkou pro vyhlášení osobního bankrotu. Naopak od chvíle zahájení insolvenčního řízení se všechny exekuce zastavují až do rozhodnutí soudu. Všechny exekučně vymáhané pohledávky, a tím i jejich věřitelé, se stávají součástí procesu oddlužení. Je to vcelku logické, jelikož oddlužení a exekuce jdou často ruku v ruce. Pokud je rozhodnutím soudu oddlužení povoleno, všechny exekuce se zruší. Jejich úhrada je definována nařízením soudu a je hrazena, tak jako všechny pohledávky pouze z části. Z tohoto pohledu může být soudní oddlužení fyzické osoby vnímáno jako záchrana před exekutorem.

Vaše rodina ušetří

Správnou volbou můžete ušetřit na svých výdajích každý měsíc zajímavé částky.

 
Bezpečnost Ušetřeno.cz používá
SSL certifikáty.
Zajímá mě více »
 
 

Ochrana Vašeho soukromí je pro nás velmi důležitá. Osobní údaje zpracováváme především za účelem přípravy té nejlepší nabídky služeb právě pro Vás. Můžete se spolehnout, že Vaše osobní údaje nebudeme předávat třetím osobám, kromě samotných poskytovatelů služeb a partnera našeho portálu. Jsme vždy připraveni podat na žádost vysvětlení, podrobnou informaci o námi zpracovávaných údajích o Vaší osobě, provést opravu chybných údajů či odstranit jiný závadný stav. Můžete též kdykoliv písemně požádat o odstranění Vašich osobních údajů z databáze naší společnosti. Ta si poté ponechá pouze údaje, které jsou nezbytné ke správě existujících smluvních vztahů, sjednaných jejím prostřednictvím.

Vědom si svých výše uvedených práv prohlašuji, že:

"Uděluji společnosti AdFinance s.r.o., se sídlem Jemnická 1138/1, Praha 4, 140 00, IČ 24684295, DIČ 24684295, souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním osobních údajů, které ji poskytuji. Tato data jsou poskytována primárně za účelem přípravy nabídky služeb pro klienta. Některé poskytnuté údaje uvedené v žádosti mohou mít povahu osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů v platném znění. Souhlasím s šířením obchodních sdělení elektronickou formou. Tento souhlas poskytuji na dobu 10 let. Souhlasím s tím, že obchodní společnost AdFinance s.r.o. má právo na zaslání obchodního sdělení i na služby nesouvisející se službou, při jejímž objednání došlo k předání osobních údajů. Zpracováním osobních údajů klienta může společnost AdFinance s.r.o. pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele."

Klient tímto zároveň výslovně souhlasí s tím, že společnost AdFinance s.r.o. je oprávněna předat osobní údaje klienta poskytovateli poptávané služby.