Energetický audit

Tento pojem patří do kategorie: Energie

Zobrazeno: 2284x owl small
 

 

Jako energetický audit se označuje posudek zpracovaný energetickým auditorem. Účelem energetického auditu je ve vší komplexnosti posoudit hospodárnost využívání energií v rámci budovy. Součástí energetického auditu je zpravidla i návrh opatření, které mohou snížit energetickou náročnost budovy. Na zpracování energetického auditu je závislé i přidělení dotace v rámci dotačního programu Zelená úsporám.

Větší odběratelé energie mají dokonce zákonnou povinnost nechat si zpracovat energetický audit. Tato povinnost se týká v prvé řadě organizačních složek státu, krajů, obcí a jejich příspěvkových organizací, jejichž roční spotřeba energií přesahuje 1 500 GJ. Zákonná povinnost se však týká i fyzických a právnických osob, jejichž celková roční spotřeba je vyšší než 35 000 GJ.

Novela zákona o hospodaření s energiemi však významně rozšířila povinnost zpracovat tzv. průkaz energetické náročnosti budovy. Ten je na rozdíl od energetického auditu stručnější, neboť nejde tolik do hloubky a jeho cílem není zhodnocení možných úsporných opatření.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.