Odpojení elektroměru

Tento pojem patří do kategorie: Elektřina, Energie

Zobrazeno: 7425x owl small
 

 

K odpojení elektroměru dochází ze strany distributora elektřiny v okamžiku, kdy není elektroměr převáděn na nového zákazníka. Distributoři se tímto krokem snaží předcházet možnému černému odběru elektrické energie. Pokud se však odběrné místo převádí na nového zákazníka, k odpojení elektroměru nedochází. Původní odběratel se jednoduše odhlásí z odběru elektřiny, zpravidla pomocí formuláře. Nový odběratel si následně přihlásí elektroměr na sebe.

Pokud došlo k odpojení elektroměru, je nutné žádat distributora o jeho opětovné připojení. Před znovupřipojením elektroměru je zpravidla nutná kontrola měřicího zařízení revizním technikem. V případě dlouhodobějšího odpojení je pak nutné zaplatit i poplatek za opětovné připojení. Za takové situace se totiž na připojovaný elektroměr hledí jakoby byl připojován nově. Výše poplatku se liší podle velikosti hlavního jističe a jeho typu. U jednofázových jističů je poplatek ve výši 200 Kč za ampér rezervovaného příkonu. U třífázových je to pak dokonce 500 Kč za každý ampér rezervovaného výkonu. Pokud byl elektroměr odpojen z důvodu neoprávněného odběru, je třeba počítat s poplatkem 1 500 Kč za znovupřipojení do napěťové hladiny nízkého napětí.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/elektrina.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.