Přihlášení do internetového bankovnictví Era

Jak založit internetové bankovnictví Era?

Založení internetbankingu je možné na kterékoliv pobočce banky nebo přes internet. Obvykle do týdne přijdou následně poštou přihlašovací údaje.

První přihlášení do internetového bankovnictví Era

Při prvním přihlášení do internetového bankovnictví Era je nutné zadat do pole “Uživatelské jméno” osmimístné identifikační číslo a PIN pro internetové bankovnictví do pole “Heslo”. Po prvním přihlášení je již možné si nastavit uživatelské jméno a heslo zcela vlastní. Přesto se však vyplatí si identifikační číslo někam uschovat tak, abyste jej měli při ruce. Hodí se vám, pokud se budete přihlašovat do mobilní aplikace ČSOB Smartbanking, případně vás bude skrze něj identifikovat call centrum.

Mějte na paměti, že při přihlašování máte vždy pouze 3 pokusy. Po třetím neúspěšném zadání údajů bude váš přístup zablokován. Jestliže si potvrzujete platby s pomocí telefonu, dostanete i prostřednictvím sms zprávu ohledně zablokování vašich přístupových údajů. V takovém případě je pak nutné pro odblokování navštívit jakoukoli pobočku poštovní spořitelny nebo pobočku pošty.

Nastavení vlastních přihlašovacích údajů

Po 1. úspěšném přihlášení je možné si nastavit vlastní uživatelské jméno a heslo. To učiníte s pomocí formuláře, kde vyplníte kromě uživatelského jména a hesla také svůj email, na nějž dostanete také potvrzení o úspěšné registraci údajů.

Nezapomínejte ale na to, že tento email nesmíte s nikým sdílet. Tento email totiž také slouží k obnovení a odblokování vašeho hesla, což by někdo mohl zneužít pro vám.

Při zadávání vlastních údajů se může stát, že nesplníte předepsané podmínky a systém vám nabídne 4 jiná podobná, která můžete použít. Jestliže se systém kompletně zablokuje, je možné, že jste zadali do systému příliš mnoho pokusů. V této situaci je nutné vyčkat 24 hodin, až se systém z bezpečnostních důvodů znovu odblokuje.

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Ostatní často hledají