Energetický auditor

Tento pojem patří do kategorie: Energie

Zobrazeno: 1630x owl small
 

 

Energetický auditor je osoba, která je oprávněna provádět energetické audity podle zákona o hospodaření s energiemi. Často se můžeme setkat také s označením energetický specialista. Aby mohl být energetický auditor zapsán v seznamu energetických auditorů vedeném Ministerstvem průmyslu a obchodu, musí prokázat svou odbornou způsobilost. Vedle toho musí mít každý energetický auditor uzavřené profesní pojištění.

Služeb energetického auditora využijí především, žadatelé o dotaci v rámci programu Zelená úsporám. Předložení energetického auditu je totiž jednou z podmínek pro přidělení dotace. Stejně tak je dobré využít služeb energetických auditorů v případě snahy snížit energetickou náročnost jakékoliv budovy. Od ledna 2013 se rovněž významně rozšířila povinnost mít zpracovaný průkaz energetické náročnosti budovy, lidově nazývaný jako energetický štítek budovy. Energetický auditor je i v tomto případě jednou z osob, která je oprávněná průkaz zpracovat.
 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.