Zelená energie

Zelená energie je označení elektrické energie, která byla vyrobena z obnovitelných zdrojů. Jedná se tedy o elektřinu vyrobenou ve vodních, větrných, sluneční, geotermálních a přílivových elektrárnách. Význam zelené energie v posledních letech roste, a tvoří tak možnou alternativu k fosilním palivům, jejichž zásoby jsou omezené.

Zelená energie při výrobě elektřiny je tedy získávána pomocí vodních, větrných nebo solárních elektráren, které pracují výhradně na bázi obnovitelných zdrojů, čímž jsou pro přírodu a své okolí ekologicky přijatelné. Elektřina získaná pomocí zelené energie je v porovnání s výrobou elektřiny pomocí tepelných nebo jaderných elektráren dražší, neboť procesy získávání zelené energie jsou stále ve fázi vývoje a zlepšování. Část výnosů z prodeje elektřiny proto někteří výrobci dávají právě na podporu projektů v oblasti získávání zelené energie

Zelená energie je také produkt energetické společnosti ČEZ. Zákazníci, kteří si produkt Zelená energie zvolí, si připlatí na každé kWh elektřiny 10 haléřů. Celý příspěvek je poté vložen do zvláštního fondu, ze kterého jsou podporovány neziskové projekty, které využívají ekologicky šetrná řešení nebo obnovitelné zdroje energie.

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Ostatní často hledají