ČEZ, a.s.

  1. Akciová společnost ČEZ patří mezi dominantní výrobce elektrické energie v ČR. Jedná se zároveň o mateřskou společnost Skupiny ČEZ, která spojuje dalších 120 společností.
  2. Společnost ČEZ, a. s. se jako svou hlavní činností zabývá výrobou, distribucí, obchodem a prodejem elektřiny a tepla. Zabývá se také obchodem a prodejem zemního plynu a těžbě uhlí.
  3. V rámci skupiny ČEZ obchoduje s elektrickou energií také v Polsku a několika dalších balkánských státech.

Produkty společnosti

Mrzí nás to, ale v současnosti nenabízíme žádné produkty této společnosti.

Mohly by vás ale zajímat následující odkazy:

Více informací o společnosti ČEZ, a.s.

  • Akciová společnost vznikla v roce 1992. Vznikla přeměnou státního podniku České energetické závody a jejím hlavním akcionářem je Česká republika, resp. Ministerstvo financí ČR (téměř 70 % akcií).
  • V roce 2003 se společnost ČEZ, a. s. spojila s několika distribučními společnostmi a vznikla Skupina ČEZ, která se tímto krokem stala nejvýznamnějším energetickým uskupením pro region střední a východní Evropy.
  • V současnosti Skupina ČEZ patří mezi deset největších energetických koncernů v Evropě a v rámci České republiky je nejsilnějším subjektem na velkoobchodním i maloobchodním trhu s elektřinou.
  • V České republice je také největším výrobcem elektřiny a tepla a na většině území i provozovatelem distribuční soustavy. Se 31 tisíci zaměstnanci je druhou největší českou společností co do počtu zaměstnanců.

ČEZ, a.s.
Oficiální webové stránky
www.cez.cz

IČ:
45274649
Kontaktní telefon:
211041111
Zelená linka:
840 84 08 40
Kontaktní e-mail:
cez@cez.cz