Průměrná cena elektřiny: Srovnejte si dodavatele

Pokud jsou brány v potaz všechny distribuční sazby pro domácnosti, dělá průměrná cena elektřiny téměř 5 korun za kWh. Chcete zjistit, jakou nejnižší cenu za kWh můžete získat? Srovnejte si ceny od desítek dodavatelů pomocí naší kalkulačky elektřiny.

Srovnat dodavatele elektřiny

Jak je stanovena průměrná cena?

Aby mohla být určena průměrná cena elektřiny, jsou brány v potaz všechny nabídky všech dodavatelů pro všechny distribuční sazby. Z těchto parametrů je pak určena výsledná částka.
 

Co tvoří cenu elektřiny?

– Regulovaná složka
– Neregulovaná složka

Pod pojmem regulovaná složka se skrývá cena, kterou určuje ERÚ. Neregulovaná složka ceny je vždy stejná. I když změníte dodavatele, budete za distribuci a další položky platit pořád stejně. Prostor pro úsporu je u neregulované složky ceny, kterou si každý dodavatel určuje sám. 

Do regulované složky ceny elektřiny patří:

– Distribuce
– Složka ceny na podporu elektřiny z POZE
– Systémové služby
– Činnost OTE

 

Do neregulované složky ceny elektřiny patří:

– Silová elektřina včetně stálého platu

Cena elektřiny poroste i v dalších měsících

Zatím vše naznačuje tomu, že průměrná cena elektřiny bude v budoucích letech i nadále růst, jak je tomu už od začátku roku 2021. Mohou za to v první řadě ceny emisních povolenek, uzavírání uhelných elektráren a nákladné investice do distribučních sítí. Nechcete, aby vám cena elektřiny vyrostla do nebe? Využijte srovnání všech dodavatelů a jejich služeb. Vyberte si nejvýhodnější produkt a zafixujte si ceny. Po dobu fixace vám dodavatel nezdraží.

Průměrná cena elektřiny je jen obecným ukazatelem. Mnohem důležitější je pro vás posouzení individuálních podmínek, které pro vás udělá kalkulačka cen elektřiny. Díky ní si srovnáte velké množství nabídek a produktů, což vám zajistí chytrou a úspornou volbu.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen elektřiny Ceník plynu 2021 Srovnání cen energie Srovnání cen elektřiny Ceník elektřiny 2021 Z čeho se skládá cena plynu? Srovnání dodavatelů plynu Regulovaná cena energií 2021 Cena elektřiny za 1 kWh 2021 Kalkulačka cen plynu Ceny elektřiny