Ceny elektřiny rostou: Ušetřete výběrem levnějšího dodavatele

Ceny elektřiny se na trhu stále mění. V roce 2021 elektřina výrazně zdražila. Zatím ale jen pro dodavatele. Ti zdražení ještě nestihli promítnout do cen pro domácnosti. Letošní rok je proto ideální pro změnu dodavatele a fixaci cen.

Srovnat ceny elektřiny

Proč jsou ceny v roce 2021 vyšší

Poptávka po energiích v roce 2020 značně klesla. Důvodem byla vládní opatření, která omezila činnost některých podnikatelů. I přes to, že tedy lidé více pobývali doma, zvýšená spotřeba domácností nestačila, aby se celkový odběr elektřiny udržel v průměrných hodnotách. Z toho důvodu šly ceny elektřiny strmě dolů. V roce 2021 je tomu ale naopak a už teď dodavatelé odebírají dražší elektřinu.
 

Proč může v budoucnu hrozit zdražení elektřiny?

– Cena elektřiny na burze prudce vzrostla. Oproti minulému roku se cena zvýšila o více než 30 %.
– Dodavatelé nakupují s předstihem. Dražší elektřina, kterou nakoupili, se v cenách pro domácnosti teprve promítne.
– Poptávka po elektřině vlivem zmírnění vládních opatření roste.

Nejvhodnější čas pro smlouvu s fixací

Chcete si dlouhodobě udržet nízké ceny elektřiny? 2021 je ideálním rokem pro takový krok. Fixace vám může zajistit bezstarostné období v budoucnu. Nejčastěji si můžete elektřinu zafixovat na 2 nebo 3 roky. Srovnejte si proto všechny nabídky prostřednictvím online kalkulačky a vyhledejte nejvýhodnější produkt na míru pro vás.
 

Informace o fixaci:

– Obvykle na 2 až 3 roky
– Jde o smlouvu na dobu určitou
– Zajistíte si tak stejnou cenu elektřiny na několik let (cenu ovšem může bez ohledu na fixaci změnit ještě ERÚ)

Jak najít nejvhodnější produkt?

Kolik by mohla stát vaše elektřina? Ceny se u dodavatelů liší. Na trhu se jich pohybuje mnoho a každý z nich má v nabídce několik produktů. Srovnat si tedy všechny aktuální možnosti je zdlouhavý proces, který vás může stát čas i peníze.


Pokud se ovšem rozhodnete využít chytrý nástroj v podobě online kalkulačky elektřiny, získáte výsledky na míru pro vás. Srovnání provedete v řádu několika minut, a to odkudkoli jen se zařízením, které má přístup k internetu. Můžete si proto kontrolovat ceny u konkurence třeba pravidelně.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen elektřiny Ceník plynu 2021 Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny 2021 Z čeho se skládá cena plynu? Srovnání dodavatelů plynu Regulovaná cena energií 2021 Cena elektřiny za 1 kWh 2021 Kalkulačka cen plynu