Úvěr na rekonstrukci

Jako úvěr na rekonstrukci může sloužit například půjčka na úpravu bydlení. Může se přitom jednat o částečnou úpravu bydlení, například zřízení nové koupelny nebo kuchyně, či o rozsáhlé stavební úpravy domu nebo bytu, včetně přístavby.

Úvěry na bytovou potřebu, mezi které rekonstrukce bezesporu patří, jsou nejvýhodnější na finančním trhu. Zlepšování a modernizování bydlení je totiž všeobecně podporováno jak státem, tak poskytovateli půjček. Úvěry na rekonstrukci tak mají jedny z nejnižších hodnot úročení.

Půjčku finančních prostředků na rekonstrukci bydlení lze čerpat například i ve formě úvěru ze stavebního spoření nebo v podobě hypotečního úvěru. Úvěr ze stavebního spoření mívá výhodnější podmínky, ale je limitován výší zapůjčeného obnosu, který se obvykle rovná dvojnásobku sjednané cílové částky. Oproti tomu hypoteční úvěr na rekonstrukci může být až do výše odhadní ceny rekonstruované nemovitosti. Tou se zároveň věřiteli ručí. Hypoteční úvěr může mít i neúčelovou část, například na nákup vybavení.

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Ostatní často hledají