Co je to konsolidace půjček

 

Konsolidace půjček je sloučení více půjček do jedné. Využívá se pro zpřehlednění a pohodlnější splácení více různých půjček. S konsolidací půjček můžete navíc výrazně ušetřit.

konsolidace 

Konsolidace půjček je na trhu úvěrů pořád poměrně nový produkt a dost lidí se s ním dosud nesetkalo. Přitom se jedná o velmi jednoduché a efektivní řešení, jak ulehčit rozpočtu domácnosti a navíc ušetřit nemalé peníze. Je vcelku obvyklé, že má domácnost více půjček a úvěrů s různě vysokými splátkami, s různými úroky, s různou dobou splácení a také s různým datem měsíční splátky. Konsolidací půjček se ze všech těchto půjček stane jedna. S vhodně zvolenou dobou splácení se navíc snadno dostanete na nižší částku, kterou celkově přeplatíte.

Proč využít konsolidaci půjček

V dnešní době má nějaký úvěr nebo půjčku skoro každá domácnost. Často je takových úvěrů daleko více než jeden a velká část z nich je nevýhodná. V takovém případě může konsolidace půjček ušetřit spoustu starostí, odlehčit rodinnému rozpočtu i snížit celkové náklady na splácení.

Po konsolidaci půjček můžete dosáhnout na nižší úrokovou sazbu než u původních půjček. Měsíční splátka tak může být po konsolidaci výrazně nižší. Odpadne také spousta poplatků spojených s vedením několika úvěrů a s jejích splácením, protože po konsolidaci platíte úvěr pouze jeden. Je také možnost upravit celkovou dobu splátek, a ovlivnit tak jednak výši měsíční splátky a také to, o kolik se celá půjčka prodraží.

Co je potřeba pro vyřízení konsolidace půjček

Pokud zvažujete konsolidaci svých dosavadních půjček a úvěrů, je velmi důležité, jak jste je byli dosud schopni splácet. Pokud jste měli se splácením v minulosti nějaké potíže, banka Vaši žádost o konsolidaci pravděpodobně zamítne.

Pokud ale máte platební historii v pořádku, není na vyřízení konsolidace nic složitého. U většiny bank k žádosti o konsolidaci potřebujete pouze dva platné průkazy totožnosti (občanský a řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list), doklad o výši příjmů a všechny smlouvy a dokumentace půjček, které si přejete konsolidovat.

Záleží také na tom, jaké půjčky a úvěry chcete konsolidovat. Banky běžně konsolidují všechny spotřebitelské úvěry ať už bankovní či nebankovní. Mnohdy lze konsolidovat i kontokorenty a úvěry z platebních karet.

"Konsolidace půjček je velká pomoc pro dnešní dobu, kdy má skoro káždá domácnost hned několik půjček a úvěrů. Věřím, že se ji časem naučí používat velké množství lidí."

- Jaromír Struhák, investiční makléř
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1