Jak na konsolidaci půjček

 

Co je potřeba ke konsolidaci Vašich půjček? Jak konsolidovat co možná nejvýhodněji a zda vůbec ke konsolidaci přistoupit? Konsolidace nemusí být spojena se spoustou otázek. Naopak může být jednoduchá a snadno dostupná.

konsolidace 

Konsolidace úvěrů může být velmi lákavá snad pro každého, kdo si někdy půjčil peníze nebo čerpá více různých úvěrů. Ušetříte si starosti se splácením různě velkých splátek různým společnostem za rozdílných podmínek. Vyhnete se řadě poplatků, nastavíte si výši a dobu splátek a často taky ušetříte nemalé peníze díky nižšímu úroku. Tohle všechno zní lákavě. Jenže co je vůbec potřeba k získání takové konsolidace? Kdo konsolidace umožňuje a kdo je vhodný právě ve Vašem konkrétním případě? Které úvěry je možné konsolidovat a jak zjistíte, zda se Vám konsolidace vůbec vyplatí či zda na ni máte nárok?

Kdo může konsolidovat

Konsolidace se obvykle týkají větších částek než běžné spotřebitelské úvěry. Součet všech úvěrů bývá často částka v řádu stovek tisíc a to ve spoustě lidí vyvolá obavu ze složitosti a zdlouhavosti získání konsolidace. Hodně lidí si prostě řekne, že banka by jim konsolidaci na takto velkou částku nejspíš ani nevydala, a tak se další roky potýkají s řadou mnohdy nevýhodných závazků. Tyto domněnky jsou ale velmi často zcela bezdůvodné. Samozřejmě vždy existuje možnost, že Vám banka konsolidaci neschválí, pokud však zvládáte platit včas všechny úvěry, které chcete konsolidovat, a ani v minulosti jste se splácením neměli žádné problémy, banka na konsolidaci téměř jistě přistoupí.

Co vše lze konsolidovat

Mezi časté obavy patří také různorodost spotřebitelských úvěrů. Není úvěr jako úvěr a je tedy vůbec možné zkonsolidovat právě ty Vaše úvěry? Na otázku jednoznačná odpověď není a opravdu se může stát, že konkrétně Vaše úvěry banky ani jiné společnosti konsolidovat neumožňují. Takových produktů je ale opravdu málo. Většina bank zcela běžně konsoliduje všechny spotřebitelské úvěry a to včetně kontokorentů a úvěrů na kreditních kartách. Nezaleží na tom, zda jsou úvěry účelové či nikoli, a rozhodně se nemusí jednat pouze o bankovní úvěry.

Možnosti konsolidace online

Podmínky a dostupnost konsolidace půjček (nebo také refinancování půjček) ve Vaší situaci můžete snadno zjistit online. Stačí znát jednotlivé úvěry, které čerpáte, mít k nim veškeré smlouvy a dokumentaci. A především spočítat, kolik Vám zbývá celkem zaplatit včetně všech poplatků a úroků. Pak velmi snadno porovnáte, která konsolidace se Vám vyplatí, zda máte na konsolidaci nárok a co všechno díky ní získáte. Zažádat o konkrétní konsolidaci lze pak rovněž online a pokud uděláte vše, co se od Vás očekává, Vaše půjčky mohou být sjednoceny velmi pohodlně během několika dnů.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4