Komu je určena konsolidace půjček

 

Sloučit své dluhy do jednoho a případně si snížit výši měsíčních splátek může být vhodné nejen pokud se právě nacházíte v tísnivé finanční situaci.

konsolidace půjček 

Většina lidí se domnívá, že konsolidace dluhů je určena jen lidem, kteří se blíží k neschopnosti své závazky včas splácet. Tak to ale ve skutečnosti není. Konsolidace půjček se může vyplatit a přijít vhod i klientům, kteří se splácením svých pohledávek nemají žádné problémy. I dobře situovaný dlužník může konsolidací svých půjček ušetřit nemalé peníze a navíc se zbavit starostí vzniklých splácením několika různých úvěrů.

Co Vám může konsolidace půjček přinést

Důvodů ke konsolidaci může být hned několik. V případě, že máte větší množství různých úvěrů, jistě oceníte výrazné zpřehlednění jejich splácení. Po konsolidaci už splácíte dluh pouze jeden, takže víte, že na žádnou splátku nezapomente. Vyhnete se také měsíčním poplatkům za vedení každé půjčky.

 

Řešte konsolidaci půjček dříve, než Vám přerostou přes hlavu. Banky a finanční společnosti umožňující konsolidaci dluhů jsou dost citlivé na platební morálku klienta a v případě, že v minulosti vznikly problémy se splácením některých úvěrů, konsolidaci téměř jistě zamítnou.

 

Každý úvěr má jinou dobu splatnosti a tak se snadno může stát, že ztrátíte přehled nejen o tom, kdy v průběhu měsíce máte který úvěr splácet, ale i o tom, kdy budete mít který úvěr splacený. Tohle konsolidace efektivně vyřeší a Vy si můžete zvolit dobu splatnosti, která Vám vyhovuje. Je jedno, zda se chcete dluhů rychle zbavit a půjčky splatit co možná nejdříve anebo naopak nezvládáte výši měsíčních splátek, chcete je snížit a rozložit do delšího období. V obou případech je konsolidace ideálním řešení.

Velmi často díky konsolidaci získate výhodnější úrok, než máte na stávajících úvěrech. To bývá nejčastěji u krátkodobých úvěrů nebo u úvěrů z kreditních karet a kontokorentů. Na těchto úvěrech bývají většinou velmi vysoké úroky, takže můžete konsolidací i dost výrazně ušetřit.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1