Refinancování a konsolidace půjček láká bezmála polovinu zadlužených Čechů

 

Lidí, kterým půjčky začaly přerůstat přes hlavu, přibývá. Přesto se objem vypůjčených peněz neustále zvětšuje. Stále více Čechů se ale začíná zajímat o to, jak své úvěry zkrotit prostřednictvím refinancování či konsolidace, díky nimž mohou dostat půjčky pod kontrolu i ulevit rodinnému rozpočtu. To potvrzují i banky, které u těchto produktů zaznamenávají nebývalý nárůst.

Refinancování a konsolidace půjček patří aktuálně mezi nejoblíbenější bankovní produkty.Češi chtějí zkrotit své dluhy, proto se stále více zajímají o možnosti refinancování či konsolidace půjček. 

Ačkoliv možnost refinancování nebo konsolidace půjček nepatří v nabídkách českých bank mezi novinku, zažívají tyto produkty boom až v poslední době. "Na trhu tu změnu pozorujeme především v posledních dvou letech, kdy lidé začali vnímat refinancování a konsolidaci svých stávajících půjček jako možnost, jak ještě uspořit v domácím rozpočtu,” popisuje finanční specialistka portálu Ušetřeno.cz Pavla Rýznarová.

 

Češi versus dluhy

1, 375 bilionu korun – tolik činila částka, kterou Češi k srpnu letošního roku dlužili bankám. Pokud by se těžko představitelných 1 375 000 000 000 korun rozdělilo mezi všechny obyvatele České republiky, na každého z nich, včetně kojenců, by připadlo přibližně 130 tisíc korun.

 

Podle průzkumu UniCredit Bank o konsolidaci či refinancování svých dluhů uvažuje bezmála polovina českých dlužníků. Co za tímto raketovým růstem zájmu stojí? V důsledku toho, že zadluženost Čechů dlouhodobě stoupá, začínají banky tyto produkty více představovat. Situaci nahrává také konkurence mladých bank, které snižují ceny půjček.       

Ředitel úvěrových produktů Equa bank Ondřej Hák se domnívá, že za úspěchem produktu konsolidace, který banka nedávno představila, stojí také možnost vyřešit vše rychle a z pohodlí domova po internetu. “Za první tři měsíce prodeje jsme tímto produktem zkonsolidovali úvěry českých spotřebitelů v celkovém objemu několika set milionů korun, což předčilo naše očekávání,” dodává.

Pomůže konsolidace vašemu rodinnému rozpočtu? Zjistit víc

Mimořádnou popularitu konsolidací a refinancování hlásí i další banky. Například u ZUNO bank vzrostl za poslední dva roky poměr refinancování na celkovém objemu poskytnutých úvěrů o celých 70 procent a celkově tvoří konsolidace a refinancování 30 procent objemu všech půjček. Ve Sberbank se v letošním roce konsolidace dokonce staly nejvyhledávanějším úvěrovým produktem vůbec. 

TIP

Chcete se dozvědět více?

 

A jaké jsou vlastně hlavní přednosti konsolidací a refinancování půjček?

  • Úspora: Jeden poplatek za vedení namísto několika různým poskytovatelům úvěru.
  • Snadnější splácení: Jeden termín pro splátku se hlídá snadněji než několik různých během měsíce.
  • Menší finanční zátěž: Výsledná splátka může být výrazně nižší než součet původních měsíčních závazků.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3